Mateusz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

@Roma: oczywiście, że inżynierowie, których kupisz są Twoimi dodatkowymi akcjami do końca gry :)

Cytat ze str. 14 instrukcji:
"Jeżeli gracz ma obok swojej planszy jednego lub więcej
inżynierów, może używać ich akcji, tak jak akcji z planszy." - skoro możesz zebrać kilku i używać jako normalnych akcji to logiczne, że akcje te można wykorzystać w każdej rundzie, nie tylko raz.

Dlatego warto starać się o zakup tych najlepszych inżynierów, bo niektóre akcje naprawdę mogą dużo pomóc, szczególnie w sytuacji gdy taki inżynier pojawi się szybko na planszy.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna gra, w której tłumaczenie zasad jest proste, dzięki czemu szybko możemy w nią wprowadzić nowych graczy. Na razie graliśmy w maksymalnie 4 osoby i grało się fajnie, ale uważam, że dopiero przy większej ilości graczy może być naprawdę ciekawie.


Jak dla mnie ideał :)

Najlepszy dodatek do sławnej na całym świecie gry Carcassonne. Dochodzi sporo nowych płytek, a co najważniejsze pionki budowniczych (które bardzo usprawniają grę i ją wzbogacają) oraz towary, dzięki którym możemy zdobyć punkty jeszcze na koniec rozgrywki i prześcignąć kogoś na mecie.
Dodatkowo uważam, że stara wersja Carcassonne ma swój urok i niepotrzebnie wydano nową edycję, dlatego osobom, które nie mają tego lub innego dodatku polecam zaopatrzyć się jak najszybciej, ponieważ nowe dodruki dodatków mają być już kompatybilne z nową edycją gry.


@Gosia, powinno się wykorzystać wszystkie bonusy po kolei. W instrukcji jest napisane, że w momencie stanięcia na fabryce należy użyć natychmiast jej umiejętności (o ile to możliwe, inaczej umiejętność przepada) i dopiero wykonuje się następne przesunięcie.

Natomiast co do gry, to wg mnie jest bardzo dobra. No i tematyka kolejowa - idealnie. Wykonanie porządne i co najważniejsze - bardzo ładne. Instrukcja napisana bardzo dobrze, ale z racji, że gra nie należy do bardzo prostych, trzeba ją przeczytać kilka razy, żeby wszystko dobrze wyłapać.
Gra się bardzo przyjemnie, trzeba zwracać uwagę na ruchy przeciwników i reagować na zmieniające się warunki na planszy głównej i u naszych rywali. Można być prawie całą grę na końcu stawki, aby w ostatnich kolejkach wybić się nawet na pierwsze miejsce (wystarczy dobrze zaplanować ruchy i być wytrwałym w działaniu).

Grę bardzo polecam wszystkim, a dla osób lubiących tematykę kolejową to wręcz pozycja obowiązkowa.


Jak dla mnie ideał :)

Przy tak niskiej cenie zakupu nie mogło być innej oceny ;) Wykonanie gry perfekcyjne, duża liczba elementów. Dodatkowy plus za woreczki strunowe, do których można pochować wszystkie elementy po wyjęciu z wyprasek.
Karty wydają się dosyć trwałe, możliwe, że nie będzie konieczności zakupu dodatkowo koszulek ochronnych.
Co do samej gry, po kilku rozgrywkach gra wydaje się dość przyjemna. Instrukcja napisana dobrze, zasady łatwo można wytłumaczyć nowym graczom w kilka minut.


Idlina

Liczba recenzji: 22