Michał

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Jeśli chodzi o samego fluxa to mamy do czynienia z dość chaotyczną grą. Zasady zmieniają się co chwila i trzeba być nieraz bardzo spostrzegawczym, aby nie przegapić okazji na wygraną. Z drugiej strony powoduje to, że nieraz element losowy zmusi nas do zagrania karty dającej zwycięstwo jednemu z przeciwników. Prostota zasad sprawia że już po jednej/dwóch rozgrywkach zaczynamy łapać zasady przetrwania i panować trochę nad chaotycznym charakterem gry.

Motyw tematyczny bazuje przede wszystkim na skeczach oraz filmie o Świętym Gralu i wpasowuje się idealnie w zwariowany charakter gry. Mordercze króliki, rycerze okrągłego stołu oraz hiszpańka inkwizycja i nagi organista wywołają ciepły uśmiech na twarzy każdego fana Monty Pythona.

Aby docenić grę nie jest oczywiście konieczna znajomość Monty Pythona, jednak jest mocno zalecana. Bez niej wiele 'inside jokes' po prostu nie będzie śmieszne.

Warto też podkreślić, że dośc dobra znajomość angielskiego jest konieczna, duża część kart wymaga przeczytania i zrozumienia aby móc grać we fluxa.


Kostyr

Liczba recenzji: 0

Aniaga

Liczba recenzji: 125