Mikhael

Poliglota

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

PRZEPIĘKNA gra towarzyska dla większej liczby graczy. Tak wspaniałych ilustracji na kartach nie widziałem chyba nigdzie indziej.

Zasady Maskarady są proste i można je wytłumaczyć wszystkim graczom w kilka minut. Rozgrywka jest szybka (trwa nie więcej niż kwadrans), emocjonująca i opiera się głównie na dobrej pamięci i bezczelnym blefie.

Specjalne, dodatkowe zasady umożliwiają grę także na dwie lub trzy osoby, jednak gra "rozkręca się" dopiero przy czterech graczach, a błyszczeć zaczyna przy pięciu-sześciu. Ogólna zasada: im więcej uczestników, tym lepiej.

Wykonanie elementów nie pozostawia nic do życzenia, a ilustrator powinien dostać nagrodę Nobla, Oskara i Nike jednocześnie.

Jedynym minusem jest cena; wysoka jak na grę, po którą sięgać będziecie tylko na większych imprezach planszówkowych.

P.S.: Czy wspominałem, że gra jest PIĘKNA...? ❤__❤


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W porządku, bez rewelacji

Ta gra jest jak czerstwe dowcipy - jeżeli macie na imprezie głupawkę i śmieszy Was już każdy gest, głupia mina i błazeńskie chrząknięcie, Uga-Buga zapewni Wam ubaw po pachy.
Mechanika jest celowo prymitywna i nie umożliwia podjęcia rywalizacji na serio. W tę grę nie gra się po to, żeby zmierzyć się z innymi graczami. Lepiej zupełnie odpuścić sobie myśl o zwycięstwie i skupić się na beztroskim i zabawnym (?) chrząkaniu oraz klaskaniu.

Na plus - wykonanie. Świetna oprawa graficzna, zgrabne blaszane pudełeczko, grube i wytrzymałe kafelki.

Jeśli ten tytuł będzie dostępny w promocyjnej cenie, powiedzmy, piętnastu złotych - możecie się zastanowić nad kupnem. To niezły gag na imprezę, ale jak w przypadku większości gagów, jego żywotność nie przekracza kwadransa.

Oceniam na 3. Wyłącznie dlatego, że BYĆ MOŻE gra przypadłaby do gustu dzieciakom.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Znakomita, dwuosobowa gra w niewielkim i poręcznym pudełku, które łatwo wrzucić do torby albo plecaka.
Jej proste zasady z łatwością opanujecie w kilka chwil, a jedna partyjka nie powinna Wam zająć więcej niż dwadzieścia minut. Towarzyszące grze napięcie sprawi jednak, że nie znudzicie się tą pozycją zbyt szybko.
Największą zaletą Mr Jack Pocket jest to, że jej mechanika wspaniale buduje nastrój gry. Każda rozgrywka przybiera najpierw formę nerwowej wojny intelektów w fazie poszukiwania sprawcy, po to by w pewnym momencie zmienić się w dramatyczny pościg za zdesperowanym zbiegiem.
Jeżeli poszukujecie solidnej, ładnie wykonanej planszówki dla dwojga, gorąco polecam ten tytuł. Niewielkie rozmiary to w tym przypadku jedynie wisienka na torcie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Bardzo przyzwoita pozycja Felda z niezwykle ciekawą mechaniką opartą o kości. Wysokie rzuty pozwalają na zdobycie większych ilości zasobów i/lub wykonanie bardziej kosztownych akcji, niskie umożliwiają blokowanie akcji przeciwników. Sprawia to, że nawet brak szczęścia w kościach można obrócić na swoją korzyść. W ten sposób żaden gracz nie czuje się poszkodowany, a to duży plus.

Kolejny plus to tematyka i oprawa graficzna gry - gorące plaże Polinezji, intensywny błękit oceanu... Prześliczne grafiki idealnie oddają klimat wyspiarskiej idylli. Miłośnicy (i miłośniczki) lagun i tropików będą zachwyceni.

Za spory minus uważam natomiast to, że gra jest absolutnie typowym przykładem Feldowskiej "sałatki punktowej". Źródeł punktów zwycięstwa jest wiele i są dość równorzędne. Sprawia to, że mechanika gry jest zupełnie oderwana od jej tematyki, na czym bardzo traci klimat gry, a rozgrywka zaczyna przypominać każdą inną sałatkę punktową w jaką kiedykolwiek graliście.

Jeżeli koniecznie chcecie posiadać grę osadzoną w klimacie słonecznej Polinezji - polecam.
Jeżeli nie posiadacie jeszcze "Badaczy Głębin" albo innych gier tego typu - także polecam.
Jeśli jednak posiadacie coś podobnego, to lepiej przeznaczcie fundusze na planszówkę, która nie będzie mniej lub bardziej wierną kopią innej gry, tyle że ubraną w tropikalną "skórkę".


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mroku_08

Liczba recenzji: 36

Kolibergfx

Liczba recenzji: 74