Pacek

Toruń

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

W porządku, bez rewelacji

Każdy kto grał w gry z tej serii takie jak: Inwigilacja, Wiochmenrejser czy Wesele wie czego się spodziewać. ;)

Masy dobrych (choć obarczonych czarnym humorem) żartów i równie ciekawych ilustracji, które spowodują długi brecht u każdego grającego gdy karta uderzy w stół.
Jednocześnie gra cechuje się raczej nie porywająca mechaniką i z czasem staje się nużąca. Przeszkadza również duża losowość gry. Z drugiej strony gra nadaje się świetnie na posiedzenie przy piwie by pograć i pobawić się raz czy dwa.

ja kupiłem na prezent dla kolegi, który studiuje aktualnie na ratownika. Idealnie trafiony prezent :)


Jak dla mnie ideał :)

Gra jest bardzo dobra. Jest to najlepsza karcianka LCG w jaka grałem!!!
Mówi to osoba która grała w: Star Wars LCG, Call of Cthulu LCG, Lord of the Rings LCG, i nawet w Game of Thrones LCG

Gra wyróżnia się na tle innych przede wszystkim tym, że jest asymetryczna. Gracz grający korporacja gra w zupełnie inną grę niż ten grający runnerem, potrzebny mu jest inny sposób myślenia. Co więcej pokuszę się o stwierdzenie, że jest to doznanie unikatowe. Tak jak granie runnerem może przypominac inne gry w tego typu w kórych trzeba przeprowadzać ataki na przeciwnika i szukać luk w jego obronie i jednoczesnie bronić siebie tak granie korporacją jest ZUPEŁNIE inne. Nie ma innej tego typu gry na tym poziomie gdzie jedną z najistotniejszych wymaganych umiejętności i strategi jest blefowanie i przeglądanie blefu. Trzeba też mieć smykałkę do podejmowania potencjalnie fatalnego w skutkach ryzyka które jednocześnie może się bardzo opłacić

Gra jest bardzo emocjonująca. Losy zwycięstwa ważą się do ostatniej chwili. Nie ma mowy o efekcie śnieżnej kuli. Często jest tak, że jedna tura decyduje o zwycięstwie jednej lub drugiej strony, ten jeden ostatni rozpaczliwy run "uda się czy się nie uda?" Jeśli się nie uda to korporacja wygra, jeśli nie zrobię runa to korporacja wygra. Jeśli zrobię runa i się uda to ja wygram! Chyba ze to jest pułapka i przegram wtedy na pewno! Po stronie korporacji emocje są nie mniejsze, myśli sobie tak samo: nie uda mu się tu wejść! no niech tu zrobi run wtedy będzie po nim, jeśli teraz nie zrobi runu to mi sie uda!

Deck building jest nietuzinkowy, pełen wyzwań, dylematów "przykrótkiej kołdry". Każda frakcja ma zdecydowanie inny styl grania inne silne i słabe strony jednocześnie wszystkimi da się wygrać, wszystkie są o dziwo dobrze zbalansowane mimo wychodzących dodatków.

CORE SET JEST WYSTARCZAJĄCY DO GRANIA. ale...
... zwyczajnie fajnie jest mieć więcej kart :D ta gra jeśli jakakolwiek spełnia wpełni idę LCG.Agricola jest już na 5 miejscu BGG! A to wyczyn nie mały!


Dobry, solidny produkt

Ulubiony z moih Dungeonerr'ów Idealny na szybkie rozgrywki zwłaszcza jak sie korzysta tylko z jednej tali. Poza tym jest idealny do gry na dwóch graczy i w ogolę ma taki fajny klimat który i najbardziej mi odpowiada... może to przez świeże powietrze? ;D


Dobry, solidny produkt

Fajna Gra w której chyba najfajniejszy element to rzucanie innym graczom kłód (w ty wypadku nieuarlaków) pod nogi i patrzenie na jego minę gdy obserwuje swój kurczący sie pasek zdrowia :) gra tania modułowa i całkiem przyjena. Jak dla mnie może być :)