preshiq

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

5 użytkowników

Tak jak pisali poprzednicy - koszulki są na styk i nie pasują do wszystkich do kart w rozmiarze standard CCG. Np. są idealne do Brzdęka (nie ma żadnego luzu, praktycznie nie zwiększają powierzchni karty). Ale w kilku innych grach były po prostu za małe i wyginały karty.
Także są idealne ale nie dla wszystkich gier :)


Jedna z najbardziej suchych i pozbawionych klimatu gier w mojej kolekcji.
Ale co z tego skoro gra się wyśmienicie :).
Największe plusy wg mnie:
- Gra daje fantastyczne poczucie budowania swojego "silniczka" do generowania punktów zwycięstwa.
- jest niekonfrontacyjna: każdy zapełnia sobie swoją planszę gracza, przez co ma się poczucie panowania nad sytuacją i strategicznej rozgrywki;
- duża regrywalność: aż 9 różniących się układem plansz gracza, co wymusza stosowanie innych strategii;
- pomimo emocji związanych z rzutami kośćmi, losowość jest niewielka ponieważ mamy liczne sposoby na modyfikację rzutów.
- polecam szczególnie dla grających par - to ulubiona gra mojej żony :).
Krótko: w kategorii "euro-suchar" zdecydowanie 5/5.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Gra jako całość to mój zupełny Nr 1.
Ale dla samego Zestawu Podstawowego ocena to 4 bo, niestety Core Set to chyba najsłabszy produkt w całej kolekcji Władcy LCG.
Z dwóch powodów:
1. kluczowe karty występują tylko w 1 lub 2 kopiach (Namiestnik Gondoru, Nieoczekiwana Odwaga, Sprawdzian Woli, Kamień Celebriany, Róg Gondoru - to chyba te najważniejsze, ale jest jeszcze kilkanaście innych). Żeby zbudować talie oparte o te karty musimy albo dokupić drugi (a nawet trzeci Core Set) albo dorobić sobie proxy (co polecam). Niestety to typowa polityka FFG przy wydawaniu zestawów podstawowych. Kolejne dodatki już mają wszystkie karty w 3 kopiach.
2. Niezrównoważone scenariusze. Pierwszy jest dobry na początek i do nauki zasada, ale szybko robi się zbyt łatwy. Drugi jest już o wiele trudniejszy, głównie dlatego że zaczyna się od trzęsienia ziemi. Jest to bardzo ciekawy, rozgrywany scenariusz - ale przeskok w trudności pomiędzy nim a pierwszym scenariuszem jest zbyt duży. Trzeci to już najwyższa półka trudności, praktycznie nie do przejścia taliami z CoreSetu. Aby poprawić doznania z CoreSetu polecam wydrukować sobie scenariusze przygotowane przez użytkownika NinjaDog z serwisu BoardGameGeek - mają trudność pomiędzy scenariuszem 1 i 2, a nie wymagają żadnych innych kart niż te które mamy CoreSecie.

Moje dodatkowe rady, które powinny poprawić doświadczenia z Coresetem:
- nie grajcie solo talią Taktyki - ta talia nie ma właściwie punktów Siły Woli co prowadzi do zablokowania się na etapie Wyprawy;
- spróbujcie poskładać talie mieszane (tzn. np. 2 bohaterów z jednej strefy i 1 z innej) - pozwolić to znaleźć synergie pomiędzy kartami;
- jeśli gracie solo, polecam wariant symulujący grę na 2-osoby. Chodzi o to, że kontroluje się wtedy 2 talie. Gra na 2 talie jest bardziej wyważona, dodatkowo pozwala wykorzystać takie zdolności kart jak "Dystans" i "Wartownik".

Powtarzam apel: nie zniechęcajcie się CoreSetem. Kolejne dodatki znacznie poprawiają grę (lepsze karty gracza, dużo lepsze scenariusze). Naprawdę warto trochę pocierpieć przy Zestawie Podstawowym, by odkryć bogactwo tej gry.


Jak dla mnie ideał :)

Dodatek konieczny do zbudowania fajnej talii opartej na Sand Snake'ach - a to chyba najfajniejszy rodzaj talii dla Martelli. Dodatkowo świtna karta lokacji dla nich, która daje wszystkim Snake'om Deadly.

Poza tym fajna wersja Jogho i jego Bicz dla Targów; 2 fajne karty dla talii Clansmenów dla Lannisterów.

Generalnie jeden z ciekwaszych małych dodatków. Polecam.


W porządku, bez rewelacji

Niestety trochę się rozczarowałem. Po wysokich notach i dobrych recenzjach spodziewałem się czegoś lepszego. Gra jest co prawda ciekawa i mechanika płynnie działa, jest bardzo przejrzysta.
Ale brakuje czegoś co nadałoby iskry - każdy jakoś tam ciuła punkty, co rundę każdy dostaje kilka punktów, ale u mnie jakoś ta gra nie generuje chęci rywalizacji i zwycięstwa. Nie wiem - chyba po prostu nie spasowała mi i tyle (inne gry Felda uwielbiam - np. Zamki Burgundii). A ta jest jakaś taka nijaka - przynajmniej dla mnie.


Metallum

Liczba recenzji: 5

Angus74

Liczba recenzji: 6

Re-l124c42

Liczba recenzji: 37

__Marcin__

Liczba recenzji: 27

Jakub Idźkowski

Liczba recenzji: 23