Robert

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Dobry, solidny produkt

Wysyłka błyskawiczna. Chyba od wczoraj produkt jest dostępny, dzisiaj już u mnie. (fakt, zamówiłem przed premierą) Krótko: Rebel na 6.

Co do podręcznika. Dowiedziałem się o nim od niedawna i w zasadzie nie czytałem o tym projekcie wcześniej. Przykuł mnie napis na samym podręczniku Polska 2045. Na samym początku klimatyczna historia wydarzeń 1990-2045. Sci-fi i to fajne do tego. Nazwałbym ten klimat lekkim cyberpunkiem (świat rzeczywisty więc łatwiejszy do przyswojenia swoją drogą). Jeśli chodzi o robienie postaci strasznie przypomina to savage worlda, ale to dobrze bo budowane w ten sposób postacie zawsze wydawały mi się bardziej rzeczywiste i łatwiejsze do odegrania (a nie doskonałe postacie bez wad i wyraźnych zalet charakteru czy ciała w innych systemach). Co do samej mechaniki wypowiedzieć się jeszcze nie mogę (nie grałem jeszcze) ale wydaje się łatwa, oparta na kostkach k10 (w podręczniku dziwnie nazwane 1k), aczkolwiek mam złe doświadczenia z tymi kostkami (a raczej ich ilością) po klanarchii.

Ogólna ocena na pierwszy rzuta oka to właśnei 4 ponieważ:
- nie wydaje się aby było to coś super innowacyjnego...
+ ale z drugiej strony fajnie pograć w "naszym" świecie z takim klimatem
+ Polski RPG a to zawsze jakoś lepiej do mnie dociera, teksty jakoś wydają mi się bardziej przyswajalne (bardzo subiektywne)
+ prawie 400 stron w twardej okładce za 60zł, szczerze nie spodziewałem się takiej jakości

W ciemno polecam tylko i wyłącznie kolekcjonerom systemów, którzy po prostu lubią mieć na półce książki które mogą czekać miesiącami na swoją sesje.


Jak dla mnie ideał :)

Podręcznik godny polecenia wszystkim wszechstronnym graczom i MG-kom którzy nie ograniczają się do jednego klimatu. Jeśli chodzi o horror RPG Zew bije wszystko na głowę, aczkolwiek jest to system przeznaczony do rozwiązywania tajemnic. Klimat który jest utrzymywany podczas sesji (chyba, że zostanie skopany przez MG-ka) zostanie na długo zapamiętany, to gwarantuje.

Ocena mówi sama za siebie.


Dobry, solidny produkt

O paczce nie trzeba nic mówić, Rebel się spisał.

O samym produkcie słów kilka... System bardzo dobry, przede wszystkim prosty i przystępny. Zdecydowanie nie jest to heroik co powoduje, że gracze muszą się dodatkowo natrudzić aby przeżyć :P Polecam ludziom którzy lubują się w skomplikowanych intrygach i konfliktach nie czysto fizycznych, dla nich ten system będzie idealny. Książka w twardej oprawie z dobrej jakości papierem. Taki standard wśród dobrze zrobionych podręczników.


Jak dla mnie ideał :)

O dostawie chyba nie muszę pisać. Do rąk dostarczona została pancerna paczka do której dobierałem się 10 minut z pomocą przyrządów ostrych. Rebel stał się marką w tej dziedzinie.

O samym produkcie:
Już od dawna przymierzałem się do poprowadzenia kampanii w świecie teraźniejszym, a ponieważ wychowałem się na dnd to d20 modern spełnia moje wszelkie oczekiwania. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest Savage World jeśli chodzi o szybkość akcji, gdyż SW też posiadam, ale dla fanów kostologii, czy ogólnie klimatu jaki gwarantuje system d20 produkt jest warty polecenia.

Od strony technicznej - książka jest zrobiona z solidnego papieru, w twardej okładce, co czyni ją praktycznie niezniszczalną jeśli odpowiednio się o nią dba. (Czego nie mogę powiedzieć o np. właśnie Savage World'dzie który mi się cały pogniótł tylko dlatego, że z niego korzystałem !!!) Co do ceny... Tutaj płacisz w zasadzie połowę za samą markę WotC i ISA, ale cóż poradzić.

Ogólnie produkt warty polecenia.