Rubol16

Obserwowani

3 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Od dawna chciałem kupić małą grę dla dwóch osób. Oczywiście miałem na oku Zombiaki, ale coś zawsze powstrzymywało mnie przed zakupem. Jednak odświeżone wydanie Zombiaków pomogło podjąć decyzję o zakupie. Nie zawiodłem się. Gra jest przyjemna, szybka i po jednej rozgrywce od razu chcemy rozegrać mały rewanżyk :) Jeszcze słowo o jakości wydania - tu też jest bardzo dobrze i do niczego nie można się przyczepić.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna gra! Klimatyczna, z ciągłym poczuciem zagrożenia. Mamy wrażenie, że ta wyspa naprawdę jest przeklęta i chce nas pożreć żywcem. Przygody na kartach fajnie odzwierciedlają to co dzieje się na wyspie. W drugiej (obecnej) edycji instrukcja jest bardzo przystępnie napisana i zdecydowanie ułatwia wejście w grę. Świetna i ergonomiczna plansza ułatwia rozgrywanie wszystkich akcji. Masa elementów drewnianych, kart, specjalnych kości dopełniają poczucie dobrze wydanych pieniędzy na POLSKIE wydawnictwo. W grze mamy standardowo 6 bardzo zróżnicowanych scenariuszy, a na stronie wydawcy mamy już 2 dodatkowe (kolejny duży + za wsparcie). Myślę, że wszyscy możemy być dumni, że mamy grę na światowym poziomie :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo fajna ekonomiczna gra planszowa o jakże odmiennym temacie od innych. Przecież wszyscy wolimy trwonić pieniądze, a tutaj możemy to robić bez żadnych zmian w naszym portfelu :) Gra polega głównie na tworzeniu jak najlepszych combosów z kart, skutkiem czego będziemy wydawać jak najwięcej pieniędzy. Nie jest to łatwe, ponieważ najlepsze akcje mogą podebrać nam współgracze. Będzie w tym sporo humoru, ale także trochę pomyślunku :) Wykonanie na wysokim poziomie. Bardzo ładne drewniane kapelusiki i inne elementy. Polecam bo to fajna i w miarę przystępna gra.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna gra dla dwojga! Małą Agricolę można uznać za idealny wstęp do gier typu 'worker placement'. Praktycznie zerowa losowość, interakcja na średnim poziomie (wynika z zajmowania pól akcji) i wiele możliwych dróg do zwycięstwa. Bardzo dużo drewnianych elementów za niewielką cenę. Po jednej partyjce od razu chce się zagrać rewanżyk mimo, że trzeba sporo się nagłówkować żeby wygrać :) Polecam bo gra jest super!


Jak dla mnie ideał :)

Znakomity produkt w bardzo dobrej cenie. Myślałem, że tworzywo będzie gorszej jakości, ale teraz widzę, że posłuży mi bardzo bardzo długo. Ja do swojego pudełka wkładam spokojnie 90 kart w koszulkach FFG (czyli te grubsze) bez nadmiernego ścisku. Polecam wszystkim, którzy chcą mieć porządek w swoich grach :)


Rafał Wątorski

Liczba recenzji: 25

Michał

Liczba recenzji: 119

Ociek

Liczba recenzji: 76