Summoner

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Od miesiąca gramy z 6 -letnim synem tylko w to, niemalże codziennie, czasami po parę razy dziennie. Bardzo emocjonująca, dynamiczna rozgrywka i jak widać bardzo regrywalna pozycja. Teoretycznie robimy ciągle to samo, ale wciąż (również u nie) są autentyczne chęci na kolejną partyjkę, bo może tym razem to np. żółw wygra:). Należy grac tylko w wariant zaawansowany, ten prostszy jest zbyt prosty.


Świetna gra, niedająca nam chwili oddechu. Do zrobienia jest tu naprawdę dużo, akcji stosunkowo niewiele, a cesarz ciągle patrzy nam na ręce:).
Krotka kołderka daje tu znać o sobie, często kończymy rozgrywkę z uczuciem niedosytu, bo chcieliśmy zatrudnić kolejnego pomocnika i zamknąć jeszcze jeden pokój.
Grę napędzają kości, losowość z nimi związana dokucza wszystkim graczom jednakowo.
Dla mnie sercem gry są karty: gości i personelu, umiejętne korzystanie z ich bonusów robi różnicę. Chyba w żadnej grze nie mam takiej frajdy z korzystania z właściwości kart.
Trzeba wspomnieć o długim czekaniu na swoją turę przy 4-osobowym składzie, to może przeszkadzać niektórym.
Dla mnie wspaniała gra dla 3 osób max.


Taki tytuł i żadnej opinii? Niezrozumiałe.
Gra jest kapitalna, strasznie wciągająca, oferuje ciągłe możliwości wyboru przy nietrudnych zasadach. Bag builiding daje dużo emocji, ale losowość w 80 % partii jest do okiełznania.
Moim zdaniem w Polsce tytuł mocno niedoceniony i nierozpropagowany, a nie znam osoby, która nie byłaby zachwycona po rozgrywce.
Na minus na pewno nienajlepsze wydanie i trochę przesadzona cena.


Eurogra z wyczuwalnym klimatem, bardzo ładnie wydana, w niewygórowanej cenie. W tym przypadku ranking BGG nie kłamie, bardzo mocny tytuł z syndromem kolejnych partii, choć niekrótkich niestety. Gra nas nie ogranicza pozwalając na wybór własnej drogi do zwycięstwa, dodam, że tych dróg jest kilka. Zdecydowanie polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra euro z ciekawą interakcją. Dużo nieoczywistych decyzji do podjęcia w turze przynoszących nam korzyści, ale również mających duży wpływ na innych graczy. Worker placement z fajnymi twistami. Wszystko tu działa, zdecydowanie 5!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Rbsn

Liczba recenzji: 46