WinterWolf

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Dobry, solidny produkt

Spodziewałam się większego pudełka ;) Tymczasem jest ono zgrabne i nieduże. Poza tym jest sztywne i twarde, sprawia wrażenie wytrzymałego.
Wbrew informacji na pudełku kart jest 120, a nie 115. Wynika to z tego, że karty pomocy są w dwóch zestawach - jeden anglojęzyczny, drugi polskojęzyczny (po 5 kart).
Karty są estetyczne z naprawdę ładnymi ilustracjami i dość sztywne. Sądzę, że długo wytrzymają. Są w standardowym rozmiarze (identyczny jak karty do Magic: The Gathering), więc idealnie zmieściły się w koszulkach Standard Pro-Fit Sleeves. Niestety karty w pudełku są umieszczone luźno w dwóch przegrodach. Choć mieszczą się tam idealnie, gdy nie są w żaden sposób zabezpieczone, to zakoszulkowane nieco "wyłażą" i wystają ponad krawędź pudełka. Żetony i plansze graczy też są w pudełku luźno, więc istnieje ryzyko ich zagubienia, dlatego warto zaopatrzyć się w woreczek strunowy na żetony. Tym bardziej, że po zakoszulkowaniu kart pudełko może się otwierać na przykład w plecaku.
Żetony i plansze graczy są z bardzo grubej i twardej tektury. Zastanawiam się jak zabezpieczyć je przed ścieraniem się nadruków...
W pudełku znajdziemy też dwie instrukcje z zasadami - jedna po polsku, druga po angielsku. Trochę zmartwił mnie fakt, że wersja polska zawiera błędy językowe. Psuje to nieco dobre pierwsze wrażenie.
Póki co uczę się jeszcze zasad. Ale pierwsze rozgrywki wypadly pomyślnie. Moim zdaniem gra warta zakupu, tym bardziej, że jest w naprawdę korzystnej cenie :)


Jak dla mnie ideał :)

Biała kostka sześcienna z 'emotkami'. Okazała się bardzo przydatna podczas przygotowywania przygód do RPG - wreszcie potencjalne nastawienie Bohaterów Niezależnych przestało być dylematem ;) Poza nastawieniem do graczy można ogólnie określić nastrój w jakim znajduje się dana postać czy jej charakter. Przydatne narzędzie dla Mistrza Gry.


Jak dla mnie ideał :)

Kostka sześcienna jaka jest każdy widzi ;) A tak na poważnie - bladoniebieska (jak dla mnie wpadająca w fiolet - ale znana jestem ze swojego problemu z rozróżnianiem barw, więc proszę się tym nie sugerować ;) ) z ciemnoniebieskimi oznaczeniami warunków pogodowych standardowa kostka sześcienna. Świetnie nadaje się do losowego określania pogody w trakcie sesji RPG. Gracze nie mogą już zarzucić Mistrzowi, że się nad nimi pastwi i wymyśla coraz gorszą pogodę ;) Teraz może o niej zdecydować los.


Jak dla mnie ideał :)

Ośmiościenna, czarna (można wybrać białą z tego co pamiętam) kostka z oznaczeniami stron świata. Już znalazła zastosowanie przy przygotowywaniu przygód do sesji RPG oraz przy wymyślaniu tzw. random encounterów na poczekaniu ;) Oznaczenia są czytelne, kostka turla się dobrze.


Jak dla mnie ideał :)

Standardowa kostka sześcienna z oznaczeniami + i - zamiast oczek lub cyfr. Turla się dobrze, wygląda estetycznie. Na pewno się przyda na sesje RPG :)


WhisperWind

Liczba recenzji: 1