sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Ostatnio dodane komentarze


Splendor

dodano: 26.09.2019

Po prostu klasyk. Relatywnie prosta gra, która ma kilka zalet składających się na to, że jest idealna do 'zarzucenia' w towarzystwie, nawet niekoniecznie ogrywającym planszówki na codzień: -świetnie wykonana (te żetony wyglądają jak z kasyna); -instrukcja na 2 stronach - tłumaczenie zasad, wraz ze wszystkimi niuansami, to jakieś 3-5 minut; -rozkłada się (czy to do pierwszej czy kolejnej rozgrywki) w moment; -runda trwa relatywnie krótko, a przy tym wzmożony jest 'syndrom kolejnej partii'. Splendor to po prostu klasyk, którego nie wypada nie mieć. PS: Pudełko jest duże i dużo miejsca się marnuje, a tego nie lubię, ale nie da się nie docenić wygody jaką zapewnia; dzięki niemu rozłożenie gry zajmuje poniżej minuty (w zasadzie można grać wygodnie z elementami siedzącymi w pudełku), coś za coś. Przydałaby się jednak jakaś torebeczka do spakowania gry w wersję kompaktową/podróżną.

16

ICECOOL (edycja polska)

dodano: 26.09.2019

Kupiłem dla dzieci z myślą o elemencie zręcznościowym, ale ta gra mnie po prostu urzekła, z resztą nie tylko mnie, bo czasem obecność dzieci jest tylko pretekstem do tego, żeby i dorośli sobie 'popstrykali' ('gramy razem!'). Interakcja i emocje w najczystszej postaci. Bardzo podoba mi się w grach niekonwencjonalna plansza, np. właśnie wykorzystująca pudełko. Do tego gra naprawdę inspiruje do treningów dłoni, by kierować pingwiny swymi ścieżkami jak na filmikach promocyjnych itp. Polecam dla dzieci i nie tylko. PS: Warto zwrócić najmłodszym i co bardziej zapalonym dorosłym, że delikatniejsze pstryknięcia mogą być bardziej skuteczne, a przy tym oszczędzą bólu palców.

3

Brzdęk!

dodano: 26.09.2019

Jejjj, jaka ta gra jest miodna! Od zakupu grałem do tej pory kilka razy i za każdym razem emocje są wybitne, nawet przy grze na 2 graczy (choć tu trochę mniej jest interakcji, wariant 3-4 zdecydowanie nabiera rumieńców). Losowość w tej grze jest jak najbardziej, ale (podobnie jak np. w Tebach) dodaje tylko emocji i pozytywnie wpływa na rozgrywkę. Istotnym elementem urozmaicającym rozgrywkę jest humor, choć muszę stwierdzić, że wesołe dopiski na kartach lepiej się bronią w wersji angielskiej (troszkę mam niedosyt, po tym, że przecież sam tytuł został przetłumaczony idealnie - oddaje sedno i ducha dry). Zdecydowanie polecam, jedna z moich ulubionych gier na każdą okazję. PS: Wypróbowywanie wariantu solo rezerwuję sobie tylko dla pozycji, które nie dają mi spokoju, gdy akurat nie da się usiąść ze znajomymi. Do Brzdęka! mam już aplikację.

5

Pokaż wszystkie (5)

Ostatnio zdobyte trofea

Bardzo mnie lubią!

10 osób polubiło Twoje komentarze

Czytam newsletter

Zapisanie się do newslettera

Fan Rebel Times

Ściągnięcie dowolnego numeru magazynu Rebel Times

Fan Rebela

Zakup 5 różnych gier wydawnictwa Rebel

Ktoś mnie obserwuje!

Pierwsza osoba obserwuje Twój profil

L.I.Z.nąłem sporo gier

Ocenienie 20 gier na kostkach "Losowość, Interakcja, Złożoność"

Liczy się wnętrze!

Zakup produktu z kategorii "Uszkodzone"

Mam nawet kilka opinii!

Dodanie 5 komentarzy pod produktami

Pokaż wszystkie (12)