Jednym słowem

Gra niebanalnych skojarzeń!
65 opinii
 • 3 - 7 osób
 • od 8 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie polskie
Jak przekazać komuś podpowiedź, aby była ona trafna, niepowtarzalna i na dodatek złożona tylko z jednego słowa? Już niebawem będzie okazja, żeby się przekonać! Jednym słowem to gra skojarzeniowa oparta na współpracy. Podczas zabawy losowane jest słowo, do którego podpowiedzi będziemy musieli wymyślać. Ale uwaga: każdy z nas będzie mógł użyć tylko jednego słowa! Na czym to polega? Wybrana osoba siada po jednej stronie stołu – to ona będzie zgadującym. Pozostali gracze będą musieli przekazać jej podpowiedzi.  Kiedy zostanie wybrane hasło do przekazania, każdy z uczestników (oprócz podpowiadającego) w tajemnicy zapisuje na specjalnej karcie własną podpowiedź. Co ważne: musi ona składać się tylko z jednego słowa. Podczas podejmowania decyzji, co napiszemy, warto mieć na uwadze to, co mogą wymyślić inni gracze, bo jeśli słowa się powtórzą, zostaną odrzucone zanim zobaczy je zgadujący.  Podpowiedzi najpierw są ujawniane w grupie – gracze wspólnie eliminują powtarzające się hasła oraz te, które są nieregulaminowe.  Hasła, które przejdą selekcję prezentowane są zgadującemu, który ma dokładnie jedną próbę na odgadnięcie. Jednym słowem - zagrajmy! ;)
Autor:
Ludovic Roudy, Bruno Sautter
Wydawca:
Rebel
69,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Jak przekazać komuś podpowiedź, aby była ona trafna, niepowtarzalna i na dodatek złożona tylko z jednego słowa? Już niebawem będzie okazja, żeby się przekonać!

Jednym słowem to gra skojarzeniowa oparta na współpracy. Podczas zabawy losowane jest słowo, do którego podpowiedzi będziemy musieli wymyślać. Ale uwaga: każdy z nas będzie mógł użyć tylko jednego słowa!

Na czym to polega?

 1. Wybrana osoba siada po jednej stronie stołu – to ona będzie zgadującym. Pozostali gracze będą musieli przekazać jej podpowiedzi. 
 2. Kiedy zostanie wybrane hasło do przekazania, każdy z uczestników (oprócz podpowiadającego) w tajemnicy zapisuje na specjalnej karcie własną podpowiedź. Co ważne: musi ona składać się tylko z jednego słowa. Podczas podejmowania decyzji, co napiszemy, warto mieć na uwadze to, co mogą wymyślić inni gracze, bo jeśli słowa się powtórzą, zostaną odrzucone zanim zobaczy je zgadujący. 
 3. Podpowiedzi najpierw są ujawniane w grupie – gracze wspólnie eliminują powtarzające się hasła oraz te, które są nieregulaminowe. 
 4. Hasła, które przejdą selekcję prezentowane są zgadującemu, który ma dokładnie jedną próbę na odgadnięcie.

Jednym słowem - zagrajmy! ;)

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 110 kart
 • 7 tabliczek
 • 7 ścieralnych mazaków
 • instrukcja
Waga:
580 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
JO-PL01
Pasujące koszulki:

Kennerspiel des Jahres 2019Gra Jednym słowem zdobyła tytuł najlepszej gry roku 2019 - najważniejsze wyróżnienie w świecie gier planszowych - Oscara gier planszowych - Spiel des Jahres 2019!

Jednym słowem zdobyła prestiżową nagrodę Zabawka Roku 2019 w kategorii "Gry" przyznawaną przez portal Zabawkowicz dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.68
na podstawie 65 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Jednym słowemNajbardziej przydatne recenzje

Gram_niebieskim

Liczba recenzji: 99

Absolutny hit imprezowy - zasady tak proste aż dziw bierze że nikt na to wcześniej nie wpadł :P
Kupa śmiechu i radości, im liczniejszy skład tym weselej.
Wykonanie gry tylko trochę kuleje - "prześwitujące" karty, pisaki szybko się wypisują. Ale nic to - brać ludzie! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Sapphire101

Liczba recenzji: 168

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Świetna gra na spotkanie ze znajomymi, do tego innowacyjna z uwagi na zastosowanie mazaków suchościeralnych i plastikowych tabliczek. Zasady do wyjaśnienia w kilka minut, sama gra szybka i dająca mnóstwo frajdy,
Z miłą chęcią wraca się do tego tytułu, zajmuje stałe miejsce na półce gier imprezowych.
Najlepiej sprawdza się w gronie >=4 osób.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Svvital

Liczba recenzji: 177

Spotkanie rodzinne ciągnie się i nikt nie ma pomysłu jak rozruszać to towarzysztwo? Jednym słowem ( gra poznana podczas konkursów Rebel) służy pomocą. Zasady proste i przejrzyste.. Wytłumaczysz je w 5 inut nawet największemu planszówkowemu laikowi. Niekończąca się regrywalność bo kto zabroni zrobić swoje karty z hasłami?
Na szybką rundkę pomiędzy cięzkimi tytułami lub jednym a drugim daniem postawionym na stół aby wujek Stefan nie mówił tylko o polityce.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Koncept

Koncept

Top 10

Top 10

Tajniacy Bez Cenzury

Tajniacy Bez Cenzury