Konspiracja: Uniwersum Abyss (edycja fioletowa)

Wejdź do świata Głębi i zawalcz o wpływy!
20 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
W królestwie Głębi życie toczy się w rytmie zbrodni i intryg. W Oceanicznym Senacie, który stanowi centrum walki o władzę, woda jest wzburzona od bezustannych knowań politycznych rywali snujących mrzonki o swojej dominacji. Zdobądź względy najbardziej wpływowych lordów, zanim Twoi przeciwnicy zbuntują ich przeciwko Tobie, i mądrze zarządzaj swoją izbą. Czy uda Ci się zdobyć kontrolę nad całym senatem? Konspiracja: Uniwersum Abyss to samodzielna gra rozgrywająca się w królestwie Głębi znanym z Abyss. Podczas rozgrywki będziemy starali się zdobyć przychylność lordów i ich koalicji, przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami oraz gromadzić cenną, podwodną walutę w postaci pereł. UWAGA! Gra występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: fioletowej oraz niebieskiej. Różnią się one jedynie grafiką na pudełku - wybierz tę, która bardziej Ci się spodoba! Na czym to polega? Celem gry jest przejęcie kontroli nad Oceanicznym Senatem poprzez stworzenie najbardziej wpływowej izby z lordów popierających naszą wizję królestwa. Aby to osiągnąć, uczestnicy będą dobierali karty lordów i umieszczali je w formie odwróconej piramidy. Każdy z lordów ma swoją specjalną zdolność, aktywowaną podczas umieszczania go w izbie, a także wartość wpływu, który pozwala przejmować kontrolę nad cennymi miejscami. Dodatkowo istotne są gildie, do których przynależą nasi lordowie i to, w jakich miejscach naszej piramidy ich umieszczamy. Dlaczego pokochasz tę grę? W Konspiracji nie ma dwóch identycznych partii i dwóch podobnych układów kart. Za każdym razem od nowa budujemy swoją izbę, a mnogość czynników, za które otrzymujemy punkty (lordowie o najwyższym wpływie, koalicje, miejsca, tytuł Władcy pereł...) sprawiają, że możemy wypróbować różne strategie i za każdym razem czuć satysfakcję z zabawy. Konspiracja: Uniwersum Abyss we wspaniały sposób nawiązuje do poprzednich gier serii i cieszy oko doskonałymi grafikami rodem z podwodnego świata. Zarówno karty lordów, jak i miejsc zdobią klimatyczne grafiki. Dzięki prostym zasadom gra nada się doskonale na początek przygody z serią Abyss, ale też jako lżejszy przerywnik pomiędzy bardziej rozbudowanymi tytułami.
Autor:
Bruno Cathala, Charles Chevallier
Ilustracje:
Pascal Quidault
Wydawca:
Rebel
59,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W królestwie Głębi życie toczy się w rytmie zbrodni i intryg. W Oceanicznym Senacie, który stanowi centrum walki o władzę, woda jest wzburzona od bezustannych knowań politycznych rywali snujących mrzonki o swojej dominacji. Zdobądź względy najbardziej wpływowych lordów, zanim Twoi przeciwnicy zbuntują ich przeciwko Tobie, i mądrze zarządzaj swoją izbą. Czy uda Ci się zdobyć kontrolę nad całym senatem?

Konspiracja: Uniwersum Abyss to samodzielna gra rozgrywająca się w królestwie Głębi znanym z Abyss. Podczas rozgrywki będziemy starali się zdobyć przychylność lordów i ich koalicji, przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami oraz gromadzić cenną, podwodną walutę w postaci pereł.

UWAGA! Gra występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: fioletowej oraz niebieskiej. Różnią się one jedynie grafiką na pudełku - wybierz tę, która bardziej Ci się spodoba!

Odwiedź podwodne miejsca i przejmij kontrolę nad królestwem Głębi!

Na czym to polega?

Celem gry jest przejęcie kontroli nad Oceanicznym Senatem poprzez stworzenie najbardziej wpływowej izby z lordów popierających naszą wizję królestwa. Aby to osiągnąć, uczestnicy będą dobierali karty lordów i umieszczali je w formie odwróconej piramidy.

Każdy z lordów ma swoją specjalną zdolność, aktywowaną podczas umieszczania go w izbie, a także wartość wpływu, który pozwala przejmować kontrolę nad cennymi miejscami. Dodatkowo istotne są gildie, do których przynależą nasi lordowie i to, w jakich miejscach naszej piramidy ich umieszczamy.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • W Konspiracji nie ma dwóch identycznych partii i dwóch podobnych układów kart. Za każdym razem od nowa budujemy swoją izbę, a mnogość czynników, za które otrzymujemy punkty (lordowie o najwyższym wpływie, koalicje, miejsca, tytuł Władcy pereł...) sprawiają, że możemy wypróbować różne strategie i za każdym razem czuć satysfakcję z zabawy.
 • Konspiracja: Uniwersum Abyss we wspaniały sposób nawiązuje do poprzednich gier serii i cieszy oko doskonałymi grafikami rodem z podwodnego świata. Zarówno karty lordów, jak i miejsc zdobią klimatyczne grafiki.
 • Dzięki prostym zasadom gra nada się doskonale na początek przygody z serią Abyss, ale też jako lżejszy przerywnik pomiędzy bardziej rozbudowanymi tytułami.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 60 kart lordów
 • 25 kart miejsc
 • 21 żetonów
 • znacznik
 • instrukcja
Waga:
272 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.70
na podstawie 20 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Konspiracja: Uniwersum Abyss (edycja fioletowa)Najbardziej przydatne recenzje

Adrian

Liczba recenzji: 202

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Edycja fioletowa Konspiracja. Kapitalna gra karciana w klimacie unwersum Abyss. Szybka rozgrywka przejrzyste zasady, fajna interakcja między graczami. Idealny tytuł jako przerywnik czy zabranie na jakiś wyjazd ze względu małych rozmiarów puszki z gra. Polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

CatOnTheUnicorn

Liczba recenzji: 17

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Świetna gra, aby wziąć na wycieczkę. Jest niewielka, tania i zamknięta w metalowej puszcze. Karcianka ta jest grą szybką o prostych zasadach. Jedynie problem występuje ze zrozumieniem piktogramów, ale są jasno wytłumaczone w instrukcji. Liczenie punktów może nastręczyć trudności. Zresztą twórcy chyba o tym wiedzieli, bo jest wiele elementów w grze zbędnych (znaczniki max punktów i planszetka z liczbą max pereł), a ułatwiających ten etap gry.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Hubert

Liczba recenzji: 205

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Szybka regrywalna gra w unikalnym klimacie. ładne grafiki. Mało zasad, ale wciągająca rozgrywka.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Jaki rozmiar koszulek pasuje do gry?

~ Iwona 04.07.2021 09:33

Hydra rebelowa albo Square od Gamegenic.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 16.07.2021 15:20

Polecam stronę sleeveyourgames.com do sprawdzania rozmiarów koszulek.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Łukasz 24.08.2022 23:24

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie