Splendor: Pojedynek

Taktyczna gra dla dwóch mistrzów jubilerskich!
10 opinii
 • 2 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Jako mistrz gildii jubilerów tworzysz misterne i majestatyczne ozdoby dla monarchów i innych potężnych przywódców świata renesansu, w zamian zyskując coraz większy prestiż i majątek. Na horyzoncie pojawił się jednak ambitny rywal! Stań z nim w szranki, zbieraj kamienie szlachetne, perły oraz złoto, a następnie twórz z nich ozdoby oraz drogocenną biżuterię. Zyskaj przychylność monarchów, zdobywaj prestiż i stań się najlepszym jubilerem! Splendor: Pojedynek to nowa odsłona popularnej gry ekonomicznej, w pełni dostosowana do potrzeb planszówkowych par i duetów. Zawiera zmodyfikowany system dobierania znaczników klejnotów oraz zupełnie nowe karty z dodatkowymi umiejętnościami i premiami. Dzięki nim dwuosobowe rozgrywki będą jeszcze bardziej wymagające i ekscytujące! Na czym to polega?  W swojej turze gracz bierze znaczniki z planszy albo wykorzystuje posiadane znaczniki do kupowania kart klejnotów, dzięki którym zdobywa punkty prestiżu i korony. Te z kolei zbliżają go do wygranej. Karty klejnotów zapewniają również dodatkowe umiejętności i premie, które obniżają koszt kolejnych kart. W ten sposób z każdą turą poszerzają się nasze możliwości zakupowe. Aby wygrać, na koniec swojej tury gracz musi spełnić 1 z 3 warunków wskazanych na kafelku zwycięstwa. Dlaczego pokochasz tę grę? Podobnie jak w klasycznej odsłonie gry Splendor, tutaj również mamy do czynienia z wyścigiem o to, kto jako pierwszy spełni warunek zwycięstwa. Można tego dokonać na 3 różne sposoby, więc stale musimy pilnować drugiego gracza, dbając jednocześnie o własny zrównoważony rozwój. Specjalna plansza, na której wykładamy znaczniki klejnotów oraz związane z nią dodatkowe zasady sprawiają, że także ten element gry nabiera strategicznego charakteru. Od teraz nie tylko możemy podbierać przeciwnikowi potrzebne kolory, ale też ograniczać jego możliwości w ich łączeniu! Karty klejnotów w tej wersji zyskały specjalne umiejętności. Nie tylko produkują dla nas na stałe kryształy w odpowiednim kolorze, ale też zapewniają bonusy takie jak możliwość rozegrania dodatkowej tury, podkradanie przeciwnikowi znaczników czy dodatkowe przywileje. Mimo modyfikacji gra zachowuje swój prosty charakter i nadal doskonale nadaje się na początek przygody z planszówkami.
Autor:
Marc André, Bruno Cathala
Ilustracje:
Davide Tosello
Wydawca:
Rebel
109,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Jako mistrz gildii jubilerów tworzysz misterne i majestatyczne ozdoby dla monarchów i innych potężnych przywódców świata renesansu, w zamian zyskując coraz większy prestiż i majątek. Na horyzoncie pojawił się jednak ambitny rywal! Stań z nim w szranki, zbieraj kamienie szlachetne, perły oraz złoto, a następnie twórz z nich ozdoby oraz drogocenną biżuterię. Zyskaj przychylność monarchów, zdobywaj prestiż i stań się najlepszym jubilerem!

Splendor: Pojedynek to nowa odsłona popularnej gry ekonomicznej, w pełni dostosowana do potrzeb planszówkowych par i duetów. Zawiera zmodyfikowany system dobierania znaczników klejnotów oraz zupełnie nowe karty z dodatkowymi umiejętnościami i premiami. Dzięki nim dwuosobowe rozgrywki będą jeszcze bardziej wymagające i ekscytujące!

Na czym to polega? 

W swojej turze gracz bierze znaczniki z planszy albo wykorzystuje posiadane znaczniki do kupowania kart klejnotów, dzięki którym zdobywa punkty prestiżu i korony. Te z kolei zbliżają go do wygranej. Karty klejnotów zapewniają również dodatkowe umiejętności i premie, które obniżają koszt kolejnych kart. W ten sposób z każdą turą poszerzają się nasze możliwości zakupowe.

Aby wygrać, na koniec swojej tury gracz musi spełnić 1 z 3 warunków wskazanych na kafelku zwycięstwa.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Podobnie jak w klasycznej odsłonie gry Splendor, tutaj również mamy do czynienia z wyścigiem o to, kto jako pierwszy spełni warunek zwycięstwa. Można tego dokonać na 3 różne sposoby, więc stale musimy pilnować drugiego gracza, dbając jednocześnie o własny zrównoważony rozwój.
 • Specjalna plansza, na której wykładamy znaczniki klejnotów oraz związane z nią dodatkowe zasady sprawiają, że także ten element gry nabiera strategicznego charakteru. Od teraz nie tylko możemy podbierać przeciwnikowi potrzebne kolory, ale też ograniczać jego możliwości w ich łączeniu!
 • Karty klejnotów w tej wersji zyskały specjalne umiejętności. Nie tylko produkują dla nas na stałe kryształy w odpowiednim kolorze, ale też zapewniają bonusy takie jak możliwość rozegrania dodatkowej tury, podkradanie przeciwnikowi znaczników czy dodatkowe przywileje.
 • Mimo modyfikacji gra zachowuje swój prosty charakter i nadal doskonale nadaje się na początek przygody z planszówkami.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • kafelek zwycięstwa
 • 67 kart klejnotów
 • 3 zwoje przywilejów
 • 25 znaczników
 • 4 karty monarchów
 • plansza
 • woreczek
 • instrukcja
Waga:
1,02 kg
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.90
na podstawie 10 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Splendor: PojedynekNajbardziej przydatne recenzje

Aneta

Liczba recenzji: 420

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Klasyczny Splendor - podszedł średnio. Pojedynek zaś - rewelacyjnie. Zmieniono zasady punktowania na koniec gry - teraz można punktować na 3 różne sposoby. Dołożono premie na kartach, które pozwalają tworzyć mini komba - dobrać dodatkowy żeton, wykonać nową turę itd. Dzięki temu interakcja między graczami też jest sporo większa. Momentami wręcz mocno negatywna. Mam wrażenie, że teraz zrobiła się z tego lekko logiczna układanka a te bardzo lubimy. Dodatkowy atutu to zmniejszone pudełko, które można zabrać niemal wszędzie. Bite 30 minut lekkiego główkowania, kontroli nad poczynaniami rywala... Zdecydowanie u nas KILL-er Splendora w starej wersji :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Nata

Liczba recenzji: 40

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Mamy splendor, mamy dodatek miasta i co, tego nie kupimy?


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mateusz

Ogrywam Splendor pojedynek od jakiegoś tygodnia.

Więcej kombinowania, myślenia. Jest fajniej i ciut dłużej niż wersja podstawowa.

Na minus wielkość kart, i wielkość żetonów. Jednak człowiek się przyzwyczaił do dużych pokerowych żetonów : ) Niemniej bardzo bardzo polecamWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 1

Też chciałabym wiedzieć jakie koszulki. :)

~ Anna 28.10.2022 14:37

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Jakie koszulki na karty?

~ Natalia 20.10.2022 19:26

Pasują mini european 44x68 są o jakieś 3 mm wyższe od karty, ale na szerokość idealne.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Maja 04.11.2022 18:45

A czy karty mieszczą się później w pudełku?

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Anna 06.11.2022 16:32

Mieszczą się, ale plansza już nie wchodzi idealnie. Wieku pudełka do zamknięcia brakuje jakieś 0,5 cm

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Mirosław 09.11.2022 19:26

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Tajniacy Duet

Tajniacy Duet