Iesthir - recenzje

Biere cztery.


Jak dla mnie ideał :)

Muszę powiedzieć, że wiążę z tym podręcznikiem wielkie nadzieje. To pierwszy "nowy" dodatek do 2 edycji, który nigdy wcześniej nie został wydany w Polsce.

Na razie jestem zdecydowanie usatysfakcjonowany. Co prawda sposób wydania jest trochę inny niż starych podręczników (minimalnie większy format i matowa okładka zamiast "śliskiej"), ale na półce praktycznie nie widać różnicy.

Przygoda jest wygląda na ciekawą. Bardziej DungeonCrawlową niż przeważnie, ale z nutką intrygi i kilkoma motywami dodatkowymi. Standardowo jak na tego typu dodatek dostajemy kilka nowych potworów, chorób i innych bonusów.

Dla każdego fana zakup obowiązkowy, tym bardziej, że duża sprzedaż może skutkować wydaniem kolejnych, jeszcze ciekawszych dodatków, które nigdy wcześniej nie były publikowane w Polsce.

@Komenda
Mój egzemplarz jest w 100% prawidłowy. Musiałeś mieć pecha.


Zgodnie z informacjami wydawnictwa Rebel przekazanymi na forum Gry Planszowe dodatek nie ukaże się w polskiej wersji językowej.


Jak dla mnie ideał :)

Rozgrywka jest bardzo płynna i szybka jak na tego typu gry. Grając w 4 osobny pierwsze scenariusze rozgrywa się do 60 minut (grając je jako pojedyncze misje). Zasady są proste i czytelne, a instrukcja wystarczająco szczegółowa i dokładna. Po ogarnięciu zasad grę da się wytłumaczyć w około 10 minut + dodatkowe 10 minut na zasady kampanii. Gorzej z rozkładaniem, bo to może zająć od 15 minut do 0,5 godziny.

Scenariusze dostępne w grze są zróżnicowane, ale trzeba wyraźnie powiedzieć, że gra mocno promuje rozgrywanie kampanii a nie pojedynczych misji. Rozgrywanie kampanii wprowadza rozwój bohaterów, tytuły, możliwość wykorzystywania złota, kary za śmierć bohaterów i wiele więcej, a to sprawia, że podchodząc do scenariusza rozgrywanego w kampanii ma się zupełnie inną perspektywę i zestaw priorytetów niż do pojedynczej rozgrywki.

O ile nie przepadam za figurkami z miękkiego plastiku, to ten zastosowany w AQ jest rewelacyjny. Twardszy niż np. w Deadzone lub Descencie i doskonale oddający szczegóły. Figurki są solidne i masywne, z doskonale oddanymi szczegółami. Bardzo przyjemnie bierze się je do ręki i operuje na planszy.

Sama plansza składa się z solidnych, kwadratowych modułów, niestety nie ma żadnych łączników, przez co moduły lubią się rozsuwać. Reszta zawartości pudełka (karty, żetony) jest solidna i nie można się do niczego przyczepić.

Cena wysoka ale moim zdaniem zdecydowanie warto.


Jak dla mnie ideał :)

Grę testowałem na Zjavie, 6 rozgrywek pod rząd, z różną ilością graczy (od 3 do 6) i zawsze działała rewelacyjnie. Później poleciłem grę znajomym i również nie mogli się od niej oderwać.

Jest nie tylko prosta (zasady tłumaczy się w 5-10 minut), ale też emocjonująca (blef + stos + umiejętności postaci) i bardzo szybka. Co prawda pudełko pokazuje 40-60 minut, ale w 4 osoby da się zagrać w 30 minut.

Od razu trzeba powiedzieć, że nie jest to ciężka gra, bliżej jej do fillera niż do dania głównego, ale daje tonę radochy, a trójwymiarowy pociąg tylko potęguje wrażenia. Polecam.


Dobry, solidny produkt

Dodatek jak każdy dodatek do Smash Up. Dodaje 4 nowe frakcje (Księżniczki, Koty, Wróżki i Kucyki) oraz żetony punktów zwycięstwa (dlaczego nie ma ich w podstawce nadal jest dla mnie tajemnicą...).

Dla fanów/kolekcjonerów zakup obowiązkowy, dla pozostałych warto rozważyć, ale przymusu nie ma. Zwłaszcza za tą cenę.


Jak dla mnie ideał :)

Kolejny dodatek dodający dokładnie to samo co pozostałe dodatki :)

Jeśli ktoś jest fanem Dungeon Fightera polecam! Jeśli ktoś nie wie czy chce dodatki do Dungeon Fightera, polecam zacząć od tego. Najtańszy a jednocześnie zawiera to samo co poprzednie.


Jak dla mnie ideał :)

Deckbox jest świetny i bardzo praktyczny. Pojemniczek bezproblemowo mieści zestaw kości lub znaczników a pudełko pokaźny zestaw kart. Wszystko razem zamyka się solidnie i nie grozi samoczynnym otwarciem.

Grafika jest świetna i doskonale podkreślona przez wytłoczenia na pudełku.


Jak dla mnie ideał :)

Dodatek kupiony na prezent. Osoba obdarowana stwierdziła, że dodatek jest świetny i zdecydowanie wart polecenia.


Jak dla mnie ideał :)

Nie będę się rozpisywał o zasadach, lub przebiegu rozgrywki, bo te elementy doskonale podsumowuje filmik przygotowany przez wydawcę. Skupię się raczej na elementach, które znajdują się w pudełku i wrażeniach z gry.

Wydanie jest rewelacyjne (z pewnymi minusami, o czym za chwilę). Wszystkie elementy są kolorowe i solidne. Podkładki, karty levelów, przeźrocza i inne elementy doskonale się sprawdzają w trakcie rozgrywki i na pewno trochę gier przetrwają. W moim egzemplarzu brakowało podkładki pod karty leveli, ale Rebel dosłał ją szybko i sprawnie listem poleconym

Gorzej niestety wypada filc służący do zmazywania - ten już po pierwszej grze się zapycha i brudzi ekrany. Drugim największym minusem jest klepsydra, która niestety się zatyka przez co niestety nie zawsze spełnia swoje zadanie.

W sumie wydanie to coś pomiędzy 4 a 5 ze wskazaniem na 4 (dobrym solidny produkt). 5 z czystym sumieniem nie mogę wystawić wystawić ze względu na zacinającą się klepsydrę ("Patrzcie, jednak 30 sekund to dużo czasu! A nie... klepsydra się zacięła..."), ale może to tylko przypadłość mojego egzemplarza.

Sama rozgrywka jest rewelacyjna. Pełna śmiechu i emocji, zwłaszcza przy odkrywaniu wyników. Sama gra w pełni spełniła moja oczekiwania dostarczając luźnej rozgrywki w innym stylu niż tradycyjne planszówki. Co ważne, gra sprawdza się zarówno z młodszymi jak i starszymi graczami*. Dla mnie ideał, i taką ocenę wystawiam na koniec.

*Przynajmniej z tymi, z którymi grałem :)


Dobry, solidny produkt

Z jednej strony dla fana podstawki pozycja obowiązkowa. Nowi bohaterowie (szkoda, że tylko 2!), nowe potwory, nowi bossowie (w tym obłędny Boss!), kilka nowych plansz, nowy ekwipunek, nagrody, NOWE MISJE... Jednym słowem solidny dodatek rozszerzający praktycznie każdy element gry podstawowej. Nic tylko polecać.

Z drugiej strony niestety, dodatek za tą cenę świeci trochę pustkami, więc trudno mi z czystym sumieniem wystawić 5, dlatego solidne 4+. Jak się załapie jakaś promocja i podstawkę się uwielbia - polecam.


Bardzo fajne pudełko, na karty. Jak każde pudełko Ultra Pro z tej serii trochę ciężko się otwiera. Poza tym super.


Jak dla mnie ideał :)

NO


Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra planszowa w budowanie małych cywilizacji. Grafika w stylu Settlersów tylko dodaje uroku.

Wydanie jest świetne, zasady są proste i przejrzyste a rozgrywka wciągająca i ciekawa.

Polecam.


Dobry, solidny produkt

Solidny dodatek, nie jest w żadnej mierze odkrywczy, ale rozszerza świat Rogue Tradera.


Dobry, solidny produkt

Dodatek praktycznie identyczny z Fire at Will.
Tak jak poprzednik dodaje nowe umiejętności postaci, nowe potwory, nowe rodzaje rzutów kostkami i nowe postacie.

Dla fanów podstawki na pewno pozycja obowiązkowa, ale niestety cena w stosunku do zawartości zdecydowanie wygórowana.


W porządku, bez rewelacji

Kupując grę liczyłem na kostkowy odpowiednik Dobble, ale niestety gra okazała się zdecydowanie słabsza.

Niby proste zasady, szybka rozgrywka, ale niestety zbyt duża losowość zabija tę grę.


Dobry, solidny produkt

Bardzo dobry dodatek, warto go kupić chociażby dla dodatkowych drużyn.

Nieumarli, Mroczne Elfy i Wampiry są bardzo fajnymi drużynami, zaskakująco dobrze zbalansowanymi w stosunku do drużyn z gry podstawowej.

Oprócz drużyn w dodatku znajdują się nowe, magiczne piłki i dodatki do praktycznie każdej talii z gry podstawowej. Całość całkiem znośnie mieści się w pudełku po podstawowej grze.

Dużą zaletą jest to, że nie trzeba wykorzystywać zasad dodatku, żeby grać nowymi drużynami i odwrotnie, dodatkowe zasady można wprowadzić tylko i wyłącznie dla drużyn z gry podstawowej.

Fanom podstawki zdecydowanie polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Dodatek - olbrzym. Gabarytowo i treściowo praktycznie równy grze podstawowej.

Zawiera dokładny opis Żelaznych Królestw, wraz z historią, panteonem, władcami i wszystkim co można sobie wymarzyć. Więcej można wyciągnąć chyba tylko z Douga Seacata, twórcy settingu.

Polecam każdemu, kto jest zafascynowany Iron Kingdoms i chciałby rozszerzyć swoją wiedzę o tym settingu.


Jak dla mnie ideał :)

Gra kupiona na prezent.

Osoba obdarowana bardzo zadowolona, ocenia na 5 i poleca :)