Iesthir

Magister

Warszawa

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

14 użytkowników

Zobacz wszystkich

Biere cztery.


Jak dla mnie ideał :)

Muszę powiedzieć, że wiążę z tym podręcznikiem wielkie nadzieje. To pierwszy "nowy" dodatek do 2 edycji, który nigdy wcześniej nie został wydany w Polsce.

Na razie jestem zdecydowanie usatysfakcjonowany. Co prawda sposób wydania jest trochę inny niż starych podręczników (minimalnie większy format i matowa okładka zamiast "śliskiej"), ale na półce praktycznie nie widać różnicy.

Przygoda jest wygląda na ciekawą. Bardziej DungeonCrawlową niż przeważnie, ale z nutką intrygi i kilkoma motywami dodatkowymi. Standardowo jak na tego typu dodatek dostajemy kilka nowych potworów, chorób i innych bonusów.

Dla każdego fana zakup obowiązkowy, tym bardziej, że duża sprzedaż może skutkować wydaniem kolejnych, jeszcze ciekawszych dodatków, które nigdy wcześniej nie były publikowane w Polsce.

@Komenda
Mój egzemplarz jest w 100% prawidłowy. Musiałeś mieć pecha.


Zgodnie z informacjami wydawnictwa Rebel przekazanymi na forum Gry Planszowe dodatek nie ukaże się w polskiej wersji językowej.


Jak dla mnie ideał :)

Rozgrywka jest bardzo płynna i szybka jak na tego typu gry. Grając w 4 osobny pierwsze scenariusze rozgrywa się do 60 minut (grając je jako pojedyncze misje). Zasady są proste i czytelne, a instrukcja wystarczająco szczegółowa i dokładna. Po ogarnięciu zasad grę da się wytłumaczyć w około 10 minut + dodatkowe 10 minut na zasady kampanii. Gorzej z rozkładaniem, bo to może zająć od 15 minut do 0,5 godziny.

Scenariusze dostępne w grze są zróżnicowane, ale trzeba wyraźnie powiedzieć, że gra mocno promuje rozgrywanie kampanii a nie pojedynczych misji. Rozgrywanie kampanii wprowadza rozwój bohaterów, tytuły, możliwość wykorzystywania złota, kary za śmierć bohaterów i wiele więcej, a to sprawia, że podchodząc do scenariusza rozgrywanego w kampanii ma się zupełnie inną perspektywę i zestaw priorytetów niż do pojedynczej rozgrywki.

O ile nie przepadam za figurkami z miękkiego plastiku, to ten zastosowany w AQ jest rewelacyjny. Twardszy niż np. w Deadzone lub Descencie i doskonale oddający szczegóły. Figurki są solidne i masywne, z doskonale oddanymi szczegółami. Bardzo przyjemnie bierze się je do ręki i operuje na planszy.

Sama plansza składa się z solidnych, kwadratowych modułów, niestety nie ma żadnych łączników, przez co moduły lubią się rozsuwać. Reszta zawartości pudełka (karty, żetony) jest solidna i nie można się do niczego przyczepić.

Cena wysoka ale moim zdaniem zdecydowanie warto.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Grę testowałem na Zjavie, 6 rozgrywek pod rząd, z różną ilością graczy (od 3 do 6) i zawsze działała rewelacyjnie. Później poleciłem grę znajomym i również nie mogli się od niej oderwać.

Jest nie tylko prosta (zasady tłumaczy się w 5-10 minut), ale też emocjonująca (blef + stos + umiejętności postaci) i bardzo szybka. Co prawda pudełko pokazuje 40-60 minut, ale w 4 osoby da się zagrać w 30 minut.

Od razu trzeba powiedzieć, że nie jest to ciężka gra, bliżej jej do fillera niż do dania głównego, ale daje tonę radochy, a trójwymiarowy pociąg tylko potęguje wrażenia. Polecam.


Rarianna - Immi

Liczba recenzji: 110

Metallum

Liczba recenzji: 5

Red5

Liczba recenzji: 19

TPh

Liczba recenzji: 17

Shagai

Liczba recenzji: 11

thearchitect

Liczba recenzji: 1

Blackthorn666

Liczba recenzji: 80

Rarianna - Immi

Liczba recenzji: 110

Jan

Liczba recenzji: 0

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 155

Zuwal

Liczba recenzji: 9

Matiwan

Liczba recenzji: 126

GreTrok

Liczba recenzji: 96

dptd

Liczba recenzji: 22

Jancys2

Liczba recenzji: 51