Tomuch - recenzje

Jedna z najlepszych wykreślanek na rynku. Zdecydowanym plusem jest to, że niezależnie ile osób wpadło na imprezę, można wyciągnąć tę grę :) no i sporo dodatków notesikowych na +


Jak dla mnie ideał :)

Dzieci uwielbiają się bawić tą grą. 4-latka daje radę, o starszej nawet nie trzeba wspominać. Super zabawa nawet dla dorosłych.


Tak jak i inne wersje Dobble, tak i to generuje dużo zabawy. Dzieci szybko się wkręcają i chcą jeszcze :)


Jak dla mnie ideał :)

Kupione, a teraz nie pozostaje nic innego, jak polować na dodatki, których mam nadzieję będzie coraz więcej (no i oczywiście po polsku).


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo ciekawy temat, city building, który bardzo lubię, a przy okazji trafiła się super cena, więc grzech byłoby nie wziąć.


Jak dla mnie ideał :)

O dziwo, sporo z klimatu oryginalnej gry. Masa elementów, masa wszystkiego - godziny zabawy (choć przy tym tytule "zabawa" to chyba nieodpowiednie słowo)


Jak dla mnie ideał :)

Deck building (moja ulubiona mechanika) z tableau buildingiem. Co prawda jestem średnim fanem gier zombie-owych, ale przy tym tytule daję radę, Fajny poziom trudności (to znaczy, że bardzo trudna).


Jak dla mnie ideał :)

Świetna zabawa, wyzwanie dla intelektu, a jednocześnie masa znakomicie napisanej literatury w stylu oryginalnego Sherlocka (a przeczytałem wszystkie oryginalne opowiadania). Mam nadzieję na pozytywną decyzję dotyczącą kolejnych tłumaczeń.


Dobry, solidny produkt

Zabawka dla dziecka na chwilę, ale też dużo nie kosztuje, więc nie szkoda. Można wymyślić kilka różnych zabaw na podstawie elementów zawartych w pudełku.


Jak dla mnie ideał :)

Najlepsze w swoim rodzaju, ale też odpowiednio kosztują...


Jak dla mnie ideał :)

Świetna wykreślanka do pociągu, bardzo kompaktowe, przez co zmieści się do każdego plecaka. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra, proste zasady, dużo śmiechu. Jedyne, co mi się nie podoba, to pudełko, które nie mieści elementów gry (zakoszulkowanych kart i gilotyny), ale poza tym jest super.


Jak dla mnie ideał :)

Warto dokupić do podstawowej wersji. Bardzo odświeża rozgrywki w K2.


Jak dla mnie ideał :)

Przydałyby się takie małe dodatki dla innych miast Polski!


Jedna z moich ulubionych gier. Uwielbiam to zastosowanie kości - niezależnie jaki uzyskałeś wynik, niski czy wysoki, nie musisz się martwić, bo wszystko jest przydatne. Zarówno przy zbieraniu kafelków z planszy głównej, wystawianiu na planszy gracza, sprzedawaniu dóbr itd. Losowość kości łatwo można ujarzmić poprzez dbanie o pomocników, którymi regulujemy wyniki. Gra trzyma w napięciu do samego końca, szczególnie jeśli do stołu zasiadają wyrównani gracze. Odnośnie grafiki się nie wypowiadam, bo nic do niej nie mam, a właściwie pozwala mi się skupić jedynie na mechanice ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Ciekawy sposób na licytację, która ładnie działa nawet na dwie osoby. Do tego mnóstwo różnych sposobów na punktowanie. Może to nie jest jeden z najlepszych 'Feldów', ale ma w sobie to coś, co skłania do rozłożenia na stole.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Lubię tę grę brać ze sobą w podróż, szczególnie pociągiem. Plansza, pisak/mazak, kości. I to wszystko. Idealnie kompaktowa gra, a przy tym zmusza nas do wytężenia komórek mózgowych. Odpowiednia doza interakcji (tej negatywnej, a jakże) i taktycznego planowania, sprawia, że jest to bardzo ciekawa propozycja na wydanie paru złotych.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo lubię mechanizm wyboru ról w grach planszowych. W Puerto Rico działa to doskonale. Wybór odpowiedniej roli w dogodnym dla nas momencie, a nieoczekiwanym przez przeciwnika (szczególnie podczas gry dwuosobowej) jest chlebem powszednim dla tego tytułu. Staruszek wśród gier, ale wciąż jary ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna gra. Zawsze chce się grać kilka partii pod rząd. Jest niesamowicie regrywalna, ze względu na sporą liczbę kart zwierząt (duże prawdopodobieństwo, że jeśli się przewinie talię, to i tak nie będzie się pamiętać tych informacji).Bardzo dobra dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją planszówkową przygodę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Szczerze nienawidzę. Po pierwsze fatalna mechanika rzutu kośćmi - losowość nie do ujarzmienia to coś najgorszego w grach. Druga sprawa to handel - nienawidzę, jeśli odbywa się on tak, jak w tej grze. Bardzo często OzC są polecani jako pierwsza gra - nigdy tego nie robię, jest dużo lepszych gier...


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: