Pandzior - recenzje

Dobry, solidny produkt

Świetna szybka gra na zasadzie "ide, nie ide", gdzie trzeba czasami podpuścić rywali,a czasami sami damy się ponieść emocjom i z jaskini wrócimy z siniakami zamiast z bogactwem Wykonanie stoi na wysokim poziomie, pionki drewniane, ale ładne, karty dobrej jakosci. Grafiki mogłyby być miejscami lepsze, ale są klimatyczne. No i przede wszystkim te DIAMENTY! Świetne plastikowe znaczniki naszego bogactwa, które przechowywujemy skrycie przed innym w skrzyniach. Gra godna polecenia, zwłaszcza osobom, które trzeba wprowadzić w planszówkowy świat i takim, co lubią lekkie gry.


Jak dla mnie ideał :)

Munchkin - i wszystko jasne. Kolejny świetny dodatek do tej karcianki. Dostajemy nowe mechaniki łowców, dzięki którym jeszcze szybciej i perfidniej pozostawimy przeciwników w tyle :)


Jak dla mnie ideał :)

Genialna gra imprezowa o banalnych zasadach i miodnej rozgrywce. Zbieramy składniki na kościach i zgrywamy odpowiednie klątwy.
Można zmusić przyjaciół do wydawania dziwnych dźwięków lub wykonywania innych śmiesznych akcji lub np. grania z głowa na stole.
Sam teraz czekam na dodatek i na pewno wyląduje w sylwestra na stole. Polecam bo śmiechu jest sporo.


Dobry, solidny produkt

Świetna mała gra "do kieszonki", gdzie blefem możemy wysłać przeciwników to lochów, aby tam polegli albo sami tam wejść i wyjść w glorii i chwale.
Gra się szybko, proste zasady, dobra jakość komponentów i świetne grafiki tylko zachęcają nas, aby zmienić może bohatera. Może tym razem się uda :)


Dobry, solidny produkt

Świetna gra logiczna z humorem w klimacie Lovecraftowskiej prozy. Bawimy się w mieszanie ciałami niebieskimi, tak aby osiągnąć odpowiednie kombinacje kafelków w celu przyzywania stworów i przedwiecznych.
Gorąco polecam osobom, które lubią pogłówkować i Cthullu.
Gra także nadaje się świetnie dla świeżych graczy, wytłumaczenie zasad zajmuje chwilę i już można bawić się w kultystę :)


Dobry, solidny produkt

Co do samej gry nie mam zastrzeżeń, no bo w końcu gdzie przeprowadzimy napad na pociąg na trójwymiarowej planszy? Świetna, lekka gra, która spodobała się moim znajomym, choć nie maja za wiele wspólnego z planszówkowym półświatkiem. Ciekawa mechanika zagrywania kart i wykonywania na ich podstawie akcji.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to sam pociąg, w moim egzemplarzu podczas składania wagonów jedne otwory na wypustki były zbyt ciasne a inne zbyt duże, przez co niektóre elementy są luźne.


Jak dla mnie ideał :)

Jeśli czegoś brakowało w Chaosie w Starym Świecie, to dzięki temu dodatkowi już nie będzie. Świetny dodatek, dodatkowa armia, piąta potęga Chaosu - Skaveni, nowe karty itd itp. Najlepiej kupić od razu z podstawką :)
Gorąco polecam każdemu kto chociaż raz w życiu chciał zniszczyć świat :)


Dobry, solidny produkt

Swojski klimat, który już na początku przyciagał do pierwszej Slaviki tutaj jest jeszcze jeszcze lepszy. Dodanie frakcji chrześcijan tylko wzbogaciło rozgrywke. Mnóstwo nowych elementów także grze wyszło na plus. Zrecydowanie ładniejsza, ciekawsza przez co lepsza od poprzedniczki sprawia, że chce się do niej wracać. Pozycja obowiązkowa dla fanów słowiańskiego folkloru dla reszty osób godna polecenia gra karciana.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

"Proszę Państwa, podanie iiii.... przeciwnik utrącił mu nogę..." Bardzo dynamiczna gra karciana w świecie Bloodbowl. Świetne grafiki, świetna jakość kart i innych elementów oraz proste zasady sprawiają, że gra przyciąga do siebie od pierwszej partii. Każda z drużyn ma inny ale to nie oznacza, że lepszy styl gry. Frakcje są zbalansowane, a to że jest ich aż 6 tylko pozwala nam grą cieszyć się dłużej. Nie ma znaczenia czy gramy w 2 czy nawet 4 osoby, za każdym razem gra jest szybka i emocjonująca. Jest to produkt godny polecenia każdemu kto szuka szybkiej, łatwiej w przyswojeniu i zarazem dającej możliwości kombinowania gry karcianej.


Jak dla mnie ideał :)

Uproszczenie zasad oraz zwiększenie obszaru działań z miasteczka do całej kuli ziemskiej udało się świetnie. Chociaż w tej grze trzeba dużo bardziej ostrożnie planować nasze działania niż podczas spaceru po Arkham. Wykonanie elementów gry jak zawsze w wykonaniu Galakty i FFG stoi na bardzo wysokim poziomie.Sam mam już za sobą wizyty w Posiadłości Szaleństwa oraz przeżywanie Horroru w Akrham więc ta gra okazała się być miłą odskocznią i jednocześnie eskalacją konfliktu z przedwiecznymi. Jedyną wadą produktu jak to przy takich grach bywa potrzebna jest dobra ekipa, jeśli jej nie ma to jedna osoba kierując innymi gra sama a reszta osób się nudzi. Ale jak wiadomo ekipa musi być tak samo dobra jak gra, także kto już wygnał demony z Posiadłości oraz przetrwał Akrham powinie ruszyć na następną przygodę z Przedwieczną Grozą


Dobry, solidny produkt

Prosta gra ekonomiczna (zarządzamy zasobami nadanymi przez przedwiecznych) w klimatach Lovecrafta. Jakoś elementów stoi na wysokim poziomie (plansza, karty oraz drewniane znaczniki). Jedyne do czego mogę się przyczepić to do instrukcji, która z racji dobory czcionki do tła czasami jest niewyraźna. Ale to tylko tyle, ponieważ nawet w instrukcji znajdziemy pełne klimatu opisy na marginesach. Nic tylko przyzywać Przedwiecznych i zawładnąć miastem :)


Dobry, solidny produkt

Ograłeś już w Munchkina rodzinę i przyjaciół? Zgarnąłęś już wszystkie skarby w glorii i chwale? Jeśli tak to nie masz na co czekać tylko zakupić dodatek "Lochy", bo na reszcie każdy loch może okazać się inny od poprzedniego co na pewno urozmaici rozgrywkę. Dodatkowych kart może nie ma tyle co w innych dodatkach, ale karty Lochów to potrafią nadrobić te braki. Dodatek obowiązkowy dla każdego posiadacz Munchkina Fantasy i nie tylko


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Więcej tego samego świetnego Munchkina Fantasy. Dużo nowych kart, które urozmaicają rozgrywkę oraz masa nowych przedmiotów i mozliwości, aby dopiec kolegom, ewentualnie pokonać potwory i zgranąć chwałe tylko da siebie.


Jak dla mnie ideał :)

Dodatek do dobrej gry, który w końcu sprawia, że każdy z bohaterów dostaje swoją unikalną umiejętność w postaci akcji. Dodajmy do tego nowe pokoje i mamy więcej tego samego świetnego klimatu filmu Cube. Można jedynie dalej narzekać na "papierowe" karty postaci, ale szkoda na to czasu. Dla osób posiadających podstawową wersje gry dodatek ten jest obowiązkowy. Dla nowych graczy polecam go kupić, ponieważ w zasadniczy sposób urozmaica grę, bo nareszcie każdą postacią gra się inaczej. Generalnie "MUST HAVE" jeśli planujesz kupno POKÓJ 25 :)


Dobry, solidny produkt

Świetny klimat filmu Cube z dobrej jakości komponentami. Chociaż karty postaci mogły być tekturowe, a nie "tylko" papierowe". Wiele trybów gry sprawia, że szybko się nie nudzi. Szkoda tylko, że postacie są jednakowe, stąd ocena tylko 4


Jak dla mnie ideał :)

Znakomita gra strategiczna, która każdemu pozwoli być w końcu tym "złym". Prosta gra strategiczna w świecie Wojennego Młotka, która daje wiele radości podczas niszczenia świata (najlepsza plansza do gry w historii wydawania plansz do gier) i przeciwników. Wykonanie stoi na najwyższym poziomie a figurki są dobrze wykonane i klimatyczne. Nic tylko grać :)
For the Chaos!!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

W sam raz na luźne spotkanie z znajomymi przy stole i podkładania sobie wzajemnie świń. Wyykonanie jest genialne - polskie nazwy kart i grafiki potrafią rozbawić do łez.Natomiast spora ilość dodatków sprawia, żę można grać i grać i ciągle ga będzie świeża.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Czekałem trochę na tą grę i się nie zawiodłem. W sam raz dla osob, które nie mają możliwości grać w figurkowe gry bitewne, ale wystarczy trochę wyobraźni jest prawie tak samo. Do samej gry i i rozrywki nie mogę sie przyczepić. zasady łatwe do opanowania i satysfakcja z wygranej gwarantowana :) Jedynie już wspomnianie w komentarzach tłumaczenie niektórych nazw można było zrobić lepiej, ale można na to oko przymknąć.
Pozostaje teraz jedynie czekać na dodatki z nowymi armiami :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Nowi bohaterowie, nowe potwory i mini-kampania, przedmioty; zawartość niemal identyczna jak w Legowisku Jaszczura. Wykonanie figurek oraz reszty komponentów stoi na najwyższym poziomie. Pozycja obowiązkowa dla lubujących się w eksplorowaniu lochów i zabijanu potworów.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Więcej tago samego miodu, do którgeo przyzwyczaił nas Descent. Potwory i bohateriowe... Nic tylko znowu ostrzyć topory i ruszać pokrzyżować plany Overlordowi.