Galador - recenzje

Zapowiada się ciekawie. Podstawka jest świetną grą (z pięknymi i pełnymi smaczków ilustracjami), więc nie zwlekając zamówiłem :)


Dobry, solidny produkt

W promocyjnej cenie jak najbardziej opłacało się kupić. Ładne wykonanie i wakacyjna tematyka :)


Dobry, solidny produkt

Gra pozytywnie mnie zaskoczyła. Kupiłem ją skuszony promocyjną ceną i jestem bardzo zadowolony. Jest tu trochę losowości, ale i kombinowania przy poruszaniu pionkami marynarzy szukających skarbu, które można przesunąć jedynie o określoną liczbę pól. Końcowe poszukiwanie skarbu także jest ciekawe, porównuje się zaznaczone przez siebie lokalizacje z lokalizacjami wskazanymi przez przeciwnika i eliminuje kolejne współrzędne.

Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest przyznanie jakiejś liczby punktów za główny skarb, tak by gracze nie skupiali się jedynie na nim, ale także trwała walka o kolejne "małe" skarby.

Muszę też spróbować gry z podkładem muzycznym w postaci szantów :)


Dobry, solidny produkt

Pieniądze jak pieniądze. Szkoda, że w sklepie nie udało mi się nimi zapłacić ;) Do zabawy dla dziecka nadają się za to idealnie.


Dobry, solidny produkt

Gra jak najbardziej warta swojej ceny (szczególnie w obecnej promocji ;)). Bardzo ładne grafiki, które są nieco mylące, jeśli ktoś zetknął się wcześniej z grami Cuba albo Santiago de Cuba - ten sam ilustrator.


Na przykładzie komentarzy do tej gry widać jak różne są gusta.

Mojemu kuzynowi, braciom, żonie i wyżej podpisanemu bardzo się "Hobbit" spodobał. Zarówno mechanika, jak i wykonanie, a nawet uważamy, że ta gra ma klimat!

Można wczuć się w bycie częścią drużyny, której wspólnym celem jest pokonanie smoka Smauga, chociaż jednocześnie każdy chce na tej wyprawie jak najwięcej zyskać.

Jak dla mnie 5.


Kocham tę grę.


Jak dla mnie ideał :)

Względem pierwszej wersji "Ubongo" jest dużo mniej elementów - brak kryształków, pionków, kostki, klepsydry, a różnokształtne klocki/płytki są mniejsze - ale nie ma to znaczenia dla grywalności, która jest tak samo wysoka jak w przypadku niedostępnego już w sprzedaży "Ubongo", które kosztowało grubo ponad 100 zł! Dodatkowo pozostawienie w grze jedynie elementów, które rzeczywiście konieczne są do rozgrywki, pozwoliło na zmieszczenie Ubongo Trigo do małego pudełka, które można spokojnie zabrać ze sobą w podróż. Polecam, zarówno dla starszych jak i młodszych graczy - Ubongo cieszy się powodzeniem u graczy w każdym wieku.

PS. Na BoardGameGeek można znaleźć polskie tłumaczenie instrukcji.


Dobry, solidny produkt

Świat Gier Planszowych to jedyne jak dotąd czasopismo, które miało dość długą drukowaną historię. Warto się z nim zapoznać.


Dobry, solidny produkt

Świat Gier Planszowych polecałem, polecam i będę polecał. Warto czytać. Przynajmniej raz dziennie. Codziennie ;)


Dobry, solidny produkt

Uwielbiam klimaty starożytnych amerykańskich cywilizacji. Minusem gry jest fakt, że rozgrywka trwa dość długo i potrzeba przynajmniej trojga graczy...


Dobry, solidny produkt

Jeden z wielu udanych numerów tego pisma. Kto nie czytał, śmiało może zamawiać.


Dobry, solidny produkt

Sabotażysta to jedna z gier, które bardzo często trafiają u mnie na stół. Dodatek bardzo urozmaica rozgrywkę.


Dobry, solidny produkt

Warto poczytać. Największy sentyment mam do pierwszych numerów tego pisma, ale dalsze też trzymają dobry poziom.


Dobry, solidny produkt

Jeśli ktoś nie czytał jeszcze tego numeru, jak zresztą w ogóle któregoś ze starszych numerów ŚGP, warto to nadrobić.


Dobry, solidny produkt

Po prostu stary, dobry Świat Gier Planszowych :) Co do obecnej sytuacji: Już myślałem, że to czasopismo zawiesi bezterminowo działalność, jednak na szczęście w końcu pojawił się nowy numer. Szkoda, że tylko w elektronicznej wersji, chociaż lepiej niż wcale.


Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra, bardzo klimatyczna. W tej cenie jest to doskonały wybór, jeśli ktoś oprócz wysilania szarych komórek lubi pograć w tytuły, w których czuć prawdziwą przygodę. Razem z żoną gra nam się świetnie. Polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Po prostu bardzo dobre koszulki w bardzo dobrej cenie. Ochrona kart popłaca! Polecam!


Dobry, solidny produkt

Najpierw czytałem Świat Gier Komputerowych, potem Świat Gier Planszowych. Obu czasopism już nie ma*. Przypadek? ;)


*ŚGP trwa w zawieszeniu


Dobry, solidny produkt

Stary, dobry Świat Gier Planszowych. Ciekawe, jak potoczą się dalsze losy tego pisma.