Mateusz44 - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Początkowo kupiłem sam Beginner Box, ale od razu uświadomiłem sobie, że jest mi mało i muszę kupić Core Rulebook ;).

Nie mniej sam Box zapewnia wszystko, co warto mieć na początek: kości (co najważniejsze), przyjemną przygodę, która ma na celu wprowadzenie w zasady (ale można ją fajnie rozszerzyć), skrócony podręcznik zasad (wystarczający na początek) i karty postaci.

W sumie niepotrzebne są żetony postaci i wrogów, ponieważ zasady i tak nie za bardzo zachęcają do korzystania z nich.

Na minus też, że w podręczniku nie ma zasad tworzenia postaci, ale w sumie założenie jest takie, żeby grać na postaciach dodanych do zestawu.

Tak czy inaczej sam system jest moim zdaniem świetny i ten pakiet stanowi bardzo dobre wprowadzenie.


Jak dla mnie ideał :)

To jest już któryś z kolei system RPG, który mam przyjemność czytać i póki co mogę stwierdzić, że chyba najlepszy. Bardzo podoba mi się mechanika z narracyjnymi kośćmi, jak również to, że autorzy nie zachęcają do wykorzystywania figurek na sesji tak jak to jest w DnD, czy Savage Worlds. Wszystko jest bardzo narracyjne i "na wyczucie" co mi bardzo odpowiada. Sam podręcznik przepięknie wykonany - wiele świetnych grafik, przejrzysty i dobrze się czyta. Pierwsze sesje jako MG dopiero przede mną, ale myślę, że gracze też się wkręcą.

Rebel jak zwykle 5/5 - super szybka przesyłka, dobrze zapakowana paczka, wszystko na najlepszym poziomie.


Jak dla mnie ideał :)

Warhammer to pierwszy system w jaki grałem, dlatego też mam do niego wielki sentyment. Jak dla mnie świetny system, plus podręcznik został pięknie wydany. Najwyższy czas mieć go na półce. Rebel spisał się jak zawsze - przesyłka na czas, produkt bardzo dobrze zapakowany :)


Jak dla mnie ideał :)

Jedna z moich ulubionych gier, przede wszystkim ze względu na tematykę, ale nie tylko. Łatwe zasady pozwalają na szybkie wprowadzenie nowych osób. Intuicyjna mechanika, która bardzo dobrze oddająca charakter wspinaczki wysokogórskiej tylko w tym pomaga. Niby łatwa, ale pogłówkować trzeba. W wariancie jednoosobowym gra nie wybacza błędów.

Ode mnie dostaje ocenę 5.


Jak dla mnie ideał :)

Sporo dodatków kupiłem, ale ten jest zdecydowanie najlepszy. Trzyma klimat, karty mają bardzo ładne obrazki. Gram przede wariant solo i bardzo przypadł mi do gustu tryb kampanii. Jeżeli miałbym wybrać mój ulubiony scenariusz w tym dodatku, to wybrałbym pierwszy - wyjście z Shire. Dodatek pozwala na zbudowanie bardzo fajnej i dobrze działającej talii na hobbitach.

Ogólnie bardzo polecam. Dla mnie zasłużone 5. Czekam z niecierpliwością na "Droga mrocznieje".


Dobry, solidny produkt

Dobre, ładnie się prezentujące kostki. Przydatne do wszystkich gier jakie tylko są (jako countery). a także na rachunek prawdopodobieństwa :P


Dobry, solidny produkt

Dobre, porządnie wykonane, estetyczne kostki. Ich największym plusem jest cena ;). W sumie niewiele więcej można napisać.


Dobry, solidny produkt

Jakość figurek pozostawia wiele do życzenia, lecz po własnym dopracowaniu prezentują się bardzo dobrze. Chiński malarz nie popisał się za bardzo, więc na nowo przemalowałem figurki (dobrze, że nabrałem wprawy przy bitewniakach), odprostowałem wygięte miecze (polecam włożyć figurkę do wrzącej wody. Momentalnie wraca do swoich naturalnych kształtów). Po tych drobnych poprawkach jest się z czego cieszyć ;). Sama gra bardzo sympatyczna, nietrudne zasady i oczywiście klimat Gwiezdnych Wojen. polecam
Co do przesyłki, to nudzi mi się pisać jaki rebel jest pod tym względem wspaniały i nie do pobicia ;)


Dobry, solidny produkt

Koszulki jak koszulki, ale spełniają swoją rolę i o to chodzi.


Jak dla mnie ideał :)

Fantastyczny zestaw! 8 boosterów (trafiły mi się 2 mythic rary), lądy, dwie książeczki, kostka, duże ładne pudełko, czego chcieć więcej? Na dodatek Rebel dorzucił klimatyczną torbę ;). Hasła, że rebel to najlepszy sklep z grami w Polsce wcale nie są przesadzone ;)


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo ciekawa talia, dodać trochę kart i ładnie wymiata (przede wszystkim przyda się Lord of Atlantis i Stonybrook Banneret). Przesyłka pierwszorzędnie. Standardowo miałem problemy z otworzeniem paczki ;P. Jak najbardziej polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Świetne protektory na karty. Skutecznie zapobiegają niszczeniu kart.


Dobry, solidny produkt

Niezłe pudełko na karty. Największy plus - obrazek ;)


Dobry, solidny produkt

Naprawdę ciekawy dodatek. Nawet niezłe karty mi się trafiły ;), tylko, że miałem lekki problem z rozpakowaniem paczki. Podziwiam zaangażowanie :)