Mateusz44

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Początkowo kupiłem sam Beginner Box, ale od razu uświadomiłem sobie, że jest mi mało i muszę kupić Core Rulebook ;).

Nie mniej sam Box zapewnia wszystko, co warto mieć na początek: kości (co najważniejsze), przyjemną przygodę, która ma na celu wprowadzenie w zasady (ale można ją fajnie rozszerzyć), skrócony podręcznik zasad (wystarczający na początek) i karty postaci.

W sumie niepotrzebne są żetony postaci i wrogów, ponieważ zasady i tak nie za bardzo zachęcają do korzystania z nich.

Na minus też, że w podręczniku nie ma zasad tworzenia postaci, ale w sumie założenie jest takie, żeby grać na postaciach dodanych do zestawu.

Tak czy inaczej sam system jest moim zdaniem świetny i ten pakiet stanowi bardzo dobre wprowadzenie.


Jak dla mnie ideał :)

To jest już któryś z kolei system RPG, który mam przyjemność czytać i póki co mogę stwierdzić, że chyba najlepszy. Bardzo podoba mi się mechanika z narracyjnymi kośćmi, jak również to, że autorzy nie zachęcają do wykorzystywania figurek na sesji tak jak to jest w DnD, czy Savage Worlds. Wszystko jest bardzo narracyjne i "na wyczucie" co mi bardzo odpowiada. Sam podręcznik przepięknie wykonany - wiele świetnych grafik, przejrzysty i dobrze się czyta. Pierwsze sesje jako MG dopiero przede mną, ale myślę, że gracze też się wkręcą.

Rebel jak zwykle 5/5 - super szybka przesyłka, dobrze zapakowana paczka, wszystko na najlepszym poziomie.


Jak dla mnie ideał :)

Warhammer to pierwszy system w jaki grałem, dlatego też mam do niego wielki sentyment. Jak dla mnie świetny system, plus podręcznik został pięknie wydany. Najwyższy czas mieć go na półce. Rebel spisał się jak zawsze - przesyłka na czas, produkt bardzo dobrze zapakowany :)


Jak dla mnie ideał :)

Jedna z moich ulubionych gier, przede wszystkim ze względu na tematykę, ale nie tylko. Łatwe zasady pozwalają na szybkie wprowadzenie nowych osób. Intuicyjna mechanika, która bardzo dobrze oddająca charakter wspinaczki wysokogórskiej tylko w tym pomaga. Niby łatwa, ale pogłówkować trzeba. W wariancie jednoosobowym gra nie wybacza błędów.

Ode mnie dostaje ocenę 5.


Jak dla mnie ideał :)

Sporo dodatków kupiłem, ale ten jest zdecydowanie najlepszy. Trzyma klimat, karty mają bardzo ładne obrazki. Gram przede wariant solo i bardzo przypadł mi do gustu tryb kampanii. Jeżeli miałbym wybrać mój ulubiony scenariusz w tym dodatku, to wybrałbym pierwszy - wyjście z Shire. Dodatek pozwala na zbudowanie bardzo fajnej i dobrze działającej talii na hobbitach.

Ogólnie bardzo polecam. Dla mnie zasłużone 5. Czekam z niecierpliwością na "Droga mrocznieje".


Viroledo

Liczba recenzji: 32

Radzio27

Liczba recenzji: 23

LordBane

Liczba recenzji: 1