Lioheart - recenzje

W porządku, bez rewelacji

Fajny dodatek zawierający dodatkowe postacie, jeśli komuś byłoby mało, za mało. Albo jeśli ktoś gra z 10 znajomymi i brakuje ciągle postaci. Warto.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W porządku, bez rewelacji

Kupiłem to przede wszystkim za tokeny inicjatywy. Dostałem także tokeny stanów. Najważniejsze pytanie jest - czy warto za tą cenę? Myślę, że nie. A na pewno nie warto kupować wszystkich znaczników z serii.
Bonusem może okazać się pudło metalowe, w którym możemy chować swoje kości, czy karty.


Dobry, solidny produkt

Są wyjątkowo małe. Niektóre moje figurki mają zbyt dużą podstawę pod pola na tych kafelkach.
Dużym plusem za to jest modularność i możliwość zaznaczania ważnych elementów (ścian, drzwi) mazakami suchościeralnymi.


Jak dla mnie ideał :)

Kupiłem je ze względu na wykorzystanie ich w grze fabularnej. Nadają się wyśmienicie, są odpowiedniego rozmiaru, przejrzyste i wytrzymałem. Polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Czekałem długo na podręcznik, który choć trochę przybliży mi lore Zapomnianych Krain. Co prawda nie opisuje tu CAŁYCH Zapomnianych Krain, jednak cieszę się, że mogę przynajmniej przeczytać co się dzieje w Neverwiter, Waterdeep albo Wrotach Baldura.


Jak dla mnie ideał :)

Cóż, są tu opisane wszystkie zaklęcia dla paladyna, dzięki czemu nasz paladyn może mieć stos kart z zaklęciami i wybierać je szybciej, niż gdyby musiał przeszukiwać za każdym razem podręcznik gracza. Dla mnie BOMBA!


W porządku, bez rewelacji

Niestety, pomimo wielkiej przydatności, sprawdza się tylko kilka kart, zależnie od tego, jaką rasę lub klasę wybierzemy. Pozostałe muszą wtedy czekać na swoją kolej w pudełku, albo można też podrzucić drugiemu graczowi, jednak tylko w wypadku, gdy gra inną rasą / klasą.


Jak dla mnie ideał :)

Cóż, są tu opisane wszystkie zaklęcia dla łowcy, dzięki czemu nasz łowca może mieć stos kart z zaklęciami i wybierać je szybciej, niż gdyby musiał przeszukiwać za każdym razem podręcznik gracza. Dla mnie BOMBA!


Jak dla mnie ideał :)

Sprezentowałem je mojemu przyjacielowi. Bardzo się ucieszył dostając taki prezent, a i ja też byłem zadowolony z samej jakości wykonania kości. Są dużo lepiej zrobione niż najtańsze z Chin. Polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Cóż, są tu opisane wszystkie zaklęcia dla druida, dzięki czemu nasz druid może mieć stos kart z zaklęciami i wybierać je szybciej, niż gdyby musiał przeszukiwać za każdym razem podręcznik gracza. Dla mnie BOMBA!


Jak dla mnie ideał :)

Cóż, są tu opisane wszystkie zaklęcia dla barda, dzięki czemu nasz bard może mieć stos kart z zaklęciami i wybierać je szybciej, niż gdyby musiał przeszukiwać za każdym razem podręcznik gracza. Dla mnie BOMBA!


Jak dla mnie ideał :)

Dodatek, który sam w sobie zawiera grę. Oczywiście do zagrania w Gambit Proroka trzeba się przyzwyczaić do samych kart, jednak jak to się uda, wtedy gra się nawet przyjemnie - w oczekiwaniu na tego ostatniego gracza, pozostali rozgrywają Gambit, a gdy już się pojawi, podczas sesji można ożyć Gambita tak jak użyto Gwinta w Wiedźminie


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Pierwsza przygoda jak dla mnie w świecie Ravencloft. Długo czekałem na możliwość zagrania w tą przygodę i nie zawiodłem się. Jest idealnie stworzona, z możliwością zaczęcia od pierwszego poziomu postaci. Jedynym minusem jest zbyt duża otwartość świata - gracze lubowali się udawać w miejsca, gdzie od razu kończyli marnie z powodu różnicy poziomów między nimi a potworami.


Jak dla mnie ideał :)

Co tu dużo mówić. Figurka przygotowana do malowania, bardzo dobrej jakości i dobrze zapakowana. Oczywiście dla fanów gier figurkowych (jak ja), gdzie fajnie mieć odwzorowanie własnej postaci na planszy.


Jak dla mnie ideał :)

Dodatek, wnoszący nowe potwory, nowe kafelki, parę (dosłownie, dwie) postacie oraz postać specjalną - regenta. Gra w kilka osób staje się dzięki temu znacznie przyjemniejsza. Oczywiście postać regenta jest zasadą opcjonalną i można pominąć to w waszej rozgrywce.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Cóż, są tu opisane wszystkie zaklęcia dla kleryka, dzięki czemu nasz kleryk może mieć stos kart z zaklęciami i wybierać je szybciej, niż gdyby musiał przeszukiwać za każdym razem podręcznik gracza. Dla mnie BOMBA!


Dobry, solidny produkt

Bardzo dobrze wykonane koszulki, które nawet mimo, iż są mniejsze, wystają o 2 milimetry poza obrys karty, do których użyłem. Mimo wszystko bardzo polecam każdemu fanowi karcianek, a nawet gier planszowych i RPG, gdzie pełną parą występują karty przedmiotów czy czarów.


Dobry, solidny produkt

Bardzo dobrze wykonany ekran, nawiązujący do wydarzeń w Bavorii. Przede wszystkim znajdziemy tu wszelkie tabele spotkań losowych, dzięki czemu nie trzeba wertować przygody w poszukaniu TEJ właśnie tabeli.


Jak dla mnie ideał :)

Fajne i poręczne znaczniki. Jak któryś z moich graczy zapomniał figurki to już nie musi grać gumką lub strugaczką :). A nawet i mnie to się przydaje do oznaczania pomocnych NPC w walce.


Jak dla mnie ideał :)

Dzięki temu podręcznikowi wracają wspomnienia z przechodzenia klasyki cRPG. Bardzo jestem zadowolony z mapy Wrót Baldura, a jeszcze bardziej z możliwości poprowadzenia całej przygody od poziomu 1.
Stosunkowo niewielkim minusem jest jedynie to, że tak mało czasu poświęcamy, aby nacieszyć się fabularnie z odwiedzin we Wrotach Baldura.