Sebastian Woźniak - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Konieczna pozycja w tej grze! Dużo nowych kart spotkań, które wypełniają lukę w postaci powtarzalności zdarzeń i przygód, w których bierzemy udział. Był to jedyny mały minus podstawki ale dzięki temu dodatkowi możesz mieć już to za sobą. Drugim ważnym aspektem jest nowy przedwieczny! Jeżeli zdążyłeś pokonać już wszystkich z podstawki, to przygotuj się na nowego przeciwnika! Yg'a ojca wszystkich węży i wężowych ludzi. Rozpocznij nową przygodę i stań oko w oko z nowymi niebezpieczeństwami. Zmierz się z nimi i uratuj świat od zagłady, tylko ty jesteś w stanie to zrobić!
Bardzo mocno Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Jeszcze więcej zombie, bohaterów, przedmiotów i bohaterów. Dodatkowo dochodzą nowe kafelki planszy i co najważniejsze! Nowe Centrum! Świetne scenariusze, możliwość rozprzestrzeniania się ognia, super gadżety do wykorzystania i godziny udanej zabawy! Wraz ze starymi bohaterami, którym udało się przeżyć pierwszą część gry (nie wszyscy mieli tyle szczęścia! ale nie będę wam spojlerował) dostajecie nowe ciekawe figurki bohaterów. Łapcie szybko za broń i spróbujcie przeżyć tą koszmarna noc! Pamiętajcie, że współpraca bardzo ułatwia przetrwanie ale uniemożliwia przeszukiwanie budynków, a zombiaki szybko przejmują nowe budynki i odcinają drogę ucieczki! Najważniejsze to walczyć do końca!


Jak dla mnie ideał :)

Grałeś kiedyś w Left 4 Dead lub oglądałeś The Walking Dead? To dobrze wiesz, o czym mówię! W tej grze im więcej akcji wykonujesz i im głośniej się zachowujesz, tym więcej zombiaków przyciągasz! Najlepsze jest, to że nie potrzebujesz mistrza gry! Zamiast tego, wspólnie z przyjaciółmi walczysz o przetrwanie na ulicach wielkich metropolii! Każdy twój ruch niesie za sobą konsekwencje ale nie martw się, w tej grze nie jesteś bez szans! Wystarczy znaleźć porządny kij bejsbolowy i mocną giwerę, żeby torować sobie przejście w masie bezmyślnie podążających za świeżym mięsem truposzy! Gra mocno opiera się na przedostaniu się z punktu A do punktu B za pomocą różnych ścieżek ale nie wszystkie są tak łatwo dostępne! Niektóre z nich potrzebują klucza lub innych akcji do wykonania, z kolei drugie są krótsze ale znajdują się przy znacznikach powstawania nowych zombie. Pozostaje jeszcze w miarę bezpieczniejsza ale dłuższa droga. Pamiętaj im więcej czasu spędzasz na planszy, tym więcej truposzy się na niej pojawia! Tak samo jak w Left 4 Dead mamy różne typy zombiaków. Doczyienia mamy z szybkimi trudno uchwytnymi, powolnymi ale wytrzymałymi oraz ogromnymi i prawie niezniszczalnymi, przed którymi pozostaje ci jedynie ucieczka! Mocna i intensywna gra! Polecam, spróbujcie przetrwać w tych niebezpiecznych zakątkach!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Idealna gra o poszukiwaniach i dochodzeniu na całym świecie. Okres między wojenny, nieodkryte tajemnice i zakątki miast i dziczy, tajemnicze organizacje, stwory i niebezpieczne przygody. Wszystko to znajduje się na tej pięknej planszy! Wsiąkniecie w świt wykreowany przez mistrza grozy. Udacie się w podróż i zmierzycie się z rzeczami, które nie są przeznaczone dla ludzi o słabych nerwach. Świetna gra o poszukiwaniach i dochodzeniu prawdy. Każdy z was będzie musiał odkryć, który ze starożytnych przedwiecznych próbuje przejąć władzę nad światem i powstrzymać go! Nie jest to łatwe zadnie ale przy odrobinie szczęścia może wam się uda! Eldrich Horror, to świetna gra kooperacyjna która wciąga na długie godziny. Wspólnie ze znajomymi spróbujesz pokonać kawałek papieru, który jest wymagającym przeciwnikiem i nie raz napsuje ci nerwów p Przed każdym rzutem kością polecam wykonanie specjalnego rytuału, gdyż od rzutów tych w tej grze wiele zależy!
Polecam wszystkim przepadającym za współpracą i tajemnicami!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Długo czekałem na ten dodatek!
To po prostu nowa gra, nowa mechanika, nowe karty i nowe stwory. Przebieg rozgrywki różni się od tej tradycyjnej z podstawki ale jest równie ciekawy i wciągający! Figurki nowych stworów są oszałamiające, plansza na której przyjdzie nam się z nimi stworzyć jest równie piękna i straszna zarazem. Te stare knieje, lasy, domy. Dziwne i tajemnice odgłosy dobiegające z oddali! Tak na prawdę w dziczy nie masz się gdzie ukryć, musisz cały czas uciekać i uważać, żeby nie wpaść w jakiś głęboki dół, kto wie co czeka na jego dnie? W najlepszym wypadku jest tylko głęboki a w najgorszym.... kto to wie?
Polecam bardzo mocno wszystkim tym, którzy kochają prozę Lofecrafta, na prawdę w tej grze poczujecie sięjak w domu!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

NOWI BOHATEROWIE i to jest najważniejsze, dzięki temu dodatkowi dostajesz nowe możliwości rozgrywki, ciekawy klimat i ogrom frajdy! Przy wyborze postaci możesz zdać się na ślepy los lub po prostu wybrać postać, którą chcesz grać. Ten dodatek gwarantuje przedłużenie żywotności gry, dlatego wart jest swojej ceny. Nie czekaj, tylko zamów i ciesz się każdą nową częścią, którą dostajesz. Walcz o przetrwanie w tej ostatniej nocy na ziemi i nie daj się pożreć wygłodniałym zombiakom! Chwyć szotguna i piłę łańcuchową, pokaż im, że nie jesteś lekkim kąskiem, który z łatwością strawią! Nie miej litości!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Ciekawe karty Legend zmieniające rozgrywkę. Na szczęście, jeśli podobał Ci się stary model gry, nie musisz go zmieniać! Nadal masz możliwość gry w starym dobrym stylu. Mnogość kart umożliwia Ci wymyślenie ogromu nowych strategi i "bulidów". Grafiki na kartach są przepiękne, ociekające klimatem i warhamerowością, Młotek w pełnej krasie! Nie czekaj kupuj dodatek i stawaj do walki, chwała w świecie warhammera czeka na ciebie, musisz tylko po nią sięgnąć i nie dać się zabć!


Jak dla mnie ideał :)

Ciekawe karty Legend zmieniające rozgrywkę. Na szczęście, jeśli podobał Ci się stary model gry, nie musisz go zmieniać! Nadal masz możliwość gry w starym dobrym stylu. Mnogość kart umożliwia Ci wymyślenie ogromu nowych strategi i "bulidów". Grafiki na kartach są przepiękne, ociekające klimatem i warhamerowością, Młotek w pełnej krasie! Nie czekaj kupuj dodatek i stawaj do walki, chwała w świecie warhammera czeka na ciebie, musisz tylko po nią sięgnąć i nie dać się zabć!


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra karciana! Świetny dodatek wprowadzający masę nowych kart. Spędzicie długie godziny czytając i układając nowe talie. Najlepszą częścią całej gry jest wymyślanie strategii. Świetna rozgrywka bo kupujesz karty, a gra z tobą każdy twój znajomy! Dostaniecie nowe karty do każdej rasy, a dodatkowo możliwość grania już nie tylko w 2 osoby ale w nawet 4! Zabieg taki mocno ożywia grę i daję wiele nowych możliwości. nie czekajcie, tylko zasiadajcie do gry i wyjmujcie swoje "decki", świat warhammera FB czeka na was dzielni bohaterowie!
Polecam wszystkim którzy zaczynają swoją przygodę, jak i tym którzy są już weteranami!


Jak dla mnie ideał :)

Coś obok czego nie można przejść obojętnie! Nowa piękna mapa z ciekawymi i niebezpiecznymi regionami, w których można znaleźć przydatne i mocne przedmioty ale też możemy natrafić na stwory z głębin. W tym dodatku oprócz tradycyjnych przeciwników będziemy mogli zmierzyć się z krakenem, jak i zwiedzić tajemniczy hiszpański statek widmo. Świetna okazja, żeby wyrwać się z pól, bagien i lasów oraz zaczerpnąć świeżego morskiego powietrza.
Polecam wszystkim, którzy kupili wcześniej podstawową grę, ten produkt na prawdę wzbogaca rozgrywkę i nie czujemy, że wydaliśmy pieniądze w błoto!
Zapomniałem dodać, że bohaterowie mocno pomagają nam teraz w rozgrywce!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Zastanawiałem się bardzo mocno, czy zakupić tą grę. Czytałem wiele recenzji (w tym rebelową ;) ) i nie byłem pewien. Po zakupie nie żałuję, no może tylko jednego, dlaczego tak późno ją zamówiłem! Urzekła mnie swoim wykonaniem (w końcu to Fantasy frog), plansza imitująca 18 wieczną mapę, miasteczko, stroje, postacie, wszystko to jest wręcz oblepione klimatem! Można się w nim zatracić (tak jak starszyzna przechodzi na złą stronę, tak ja odrzucam wszystko, żeby zanurzyć się w tym wyjątkowym świecie) Świetna mechanika, możliwość gry przeciwko sobie jak i w trybie kooperacji. Tradycyjne postaci z opowieści z tamtych nie tak przecież zamieszłych czasach. Nie czekajcie, łapcie topór, kuszę i muszkiety, czas zapolować na potwory trapiące te ziemie!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Duży, ogromny dodatek! Pozycja obowiązkowa, nowi bohaterowie, nowe elementy planszy, nowe karty, nowe scenariusze i elementy. Za tą cenę dostajemy prawie pełnoprawną grę! i to się chwali. Tradycyjnie Flying frog ma świetnie jakościowo produkty, jak i mocno ociekające klimatem. Te zdjęcia prawdziwych statystów i rekwizytów są oszałamiające! Cała seria jest jedną z moich ulubionych gier, do której wracam regularnie z grupą znajomych. Polecam i jeszcze raz polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Ideał nad ideałami! Na prawdę, ta gra mieści się w 3 trójce moich ulubionych gier w tematyce zombie. Świetna mechanika, ogromna regrywalność, bogaty wybór, prześmiewczy klimat horrorów klasy B, o zombie. Mocno przerysowane postacie z naprawdę ciekawymi umiejętnościami (szeryf z małego miasteczka, pielęgniarka z miejskiego szpitala, gruby i twardy kucharz z przydrożnego baru, włóczęga i wiele wiele innych), już dla samych postaci warto kupić grę a to dopiero początek. Świetne karty ekwipunku, i zdarzeń, solidna i ładna plansza do gry, która za każdym razem jest inna. Najlepsze jest to, że w tą grę możesz już grać od 2 graczy! Idealna gra na wolne wieczory i to nie tylko dla maniaków klimatu zombie :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobry dodatek do przezabawnej i mocno wciągającej gry Last Night On Earth.
Nowe karty przedmiotów, nowe kardy eventów i zmieniona mechanika niektórych kart. Zupełną nowością są taktyki z których możemy korzystać w trakcie gry ale najlepsze jest to, że w cale nie musimy, to wszystko zależy od nas co i w której grze chcemy wykorzystać, dlatego oceniam ten produkt na mocne i solidne 5 :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Świetny dodatek wprowadzający mocno naukową część mitologi cthulhu! Ogromnym plusem są 3 nowe scenariusze oraz kafelki planszy, na której nasi badacze będą prowadzili dochodzenie. Pomoże nam w tym sporo nowego sprzętu ale musimy być ostrożni, ponieważ strażnik tajemnic nie pozostanie nam dłużny. W swoim arsenale dostanie nowe karty traum oraz urojeń, karty mitów, jak i nie małą grupę potworów (Pełzacze są ekstra!).
Super ciekawostką jest zupełnie nowa łamigłówka, która posiada nową mechanikę!
Bardzo mocno polecam "Maniakom" gry, oraz niedzielnym graczom.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Według mnie ta gra jest idealna! zacznijmy od początku.
bardzo ładne solidne pudełko. Świetnie napisana instrukcja która jest czytelna i kolorowa. Ma mase przykładów tak więc nie jest to suche tłumaczenie bez wizualizacji. Doskonałej jakości karty do gry z świetnie odwzorowanymi bohaterami, którzy mają niezłe umiejętności. Każdy dom rożni się znacząco od siebie. fajnie wykonane plastikowe figureczki. Niesamowita twarda plansza która jest czytelna. Mechanika gry jest bardzo prosta, nawet po ogólnym wytłumaczeniu zasad po 1 turze wszyscy już pojmują o co chodzi. znaczniki rozkazów które umieszcza się herbem do góry, dzięki czemu aż do fazy ruchu nie wiadomo czy ktoś cię zdradził. Miłym akcentem są też karty losów bitwy które wprowadzają pewien poziom losowości (niepewności). Jak wiadomo każdy najlepszy plan może się nie udać, jak to w bitwie raz wygrywasz drugi raz przegrywasz. Dlatego wymusza to na graczu posiadanie planu B.
Co do rozgrywki...hmm...JEST BOSKA, NIEPRZEWIDYWALNA I ZDRADLIWA! dlatego też cały czas trzeba mieć się na baczności i nie ufać do końca nawet najlepszym przyjaciołom. Gdy zostają 3-2 ostatnie tury nawet oni potrafią ulec pokusie żelaznego tronu i wbić ci nóż w plecy. Zdrajcy tylko czekają na twoje potknięcie, gdy ujrzą twoją słabość żucą się na ciebie jak hieny na padlinę. Rozegrałem już 4 partie. pierwsza była w 4 osoby a 3 kolejne w 6 osób i muszę powiedzieć że prawdziwy wachlarz możliwośći otwiera się dopiero przy 6 graczach :) wszystkie 4 gry udało mi się wygrać dzięki sprytowi i zdradzie. Z tego ostatniego nie jestem za bardzo dumny ale co tam ;p To zwycięzcy piszą historię tak więc nikt w przyszłości nie będzie już pamiętał w jaki sposób zasiadłem na tronie :D Okazuje się że w tej grze żeby wygrać nie trzeba sprzymieżać się z najsilniejszymi. Można napuszczać jednego na drugiego, utrzymywać cały czas niepewność w szeregach nieprzyjaciół. zasiewać ziarno zwątpienia żeby wrodzy sojusznicy nie ufali sobie do końca. To już w znaczny sposób ich osłabia. dobrze jest też mieć swojego "psa na łańcuchu", słabszego psychicznie gracza (lub 2 graczy) od ciebie, którzy wykonają każdy ruch jaki im tylko powiesz, a przy tym będą się bali cię zdradzić. Po prostu każdy twój sojusznik musi być pionkiem w twojej grze, w Grze o Tron!
Jeśli zaczniesz sobie wszystko kalkulować i lyczyć okaże się że nikt z twoich przeciwników cię nie zaskoczy, a wręcz przeciwnie to ty zaskoczysz swoich wrogów gdyż zręcznie ustawisz obronę wsparcie i najazd, w związku z czym przegrają każdą bitwę z tobą.
Podsumowując każdy musi mieć tą grę w swoim arsenale, to pozycja obowiązkowa.
Osobiście bardzo się cieszę że pod gwiazdkę dostałem tą grę od swojej dziewczyny. Moim pierwszym zwycięstwem było już sprytne ukierunkowanie jej na tor myślenia że ta gra okaże się wyśmienitym prezentem dla mnie ;D Ah ja przebiegły... ;p


Jak dla mnie ideał :)

Świetny dodatek, kilka nowych scenariuszy, no i parę nowych żetonów dzięki którym możemy stworzyć nowe własne scenariusze. Polecam grać na nowych zasadach gdyż na starych rzeczywiście armia rosyjska jest z byt silna.
Uważam że to solidny dobry dodatek do podstawki ;)


Jak dla mnie ideał :)

Gra idealnie zapakowana i szybko dostarczona. Wiadomo Rebel z tego słynie ;) Obawiałem się tak zróżnicowanych opinii ale nie słusznie. Gra dobrze wykonana, figurki ładne, makieta ładna duża (dla mnie nie jest za ciemna). Rozegrałem 2 gry na nowych zasadach i muszę powiedzieć że gra się dobrze a nawet super. No i ten cały klimat, wielki +. Osobiście zakupu nie żałuję.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: