Miauk22 - recenzje

Bardzo przyjemna gra, moim zdaniem przyjemniejsza od wersji USA, które mnie i mojej grupie (bardzo mieszanej, od świeżaków do weteranów) znudziła się dość szybko. W przeciwieństwie do USA bowiem zawiera w sobie od razu kilka dodatkowych mechanik, takich jak tunele, stacje ("wypożyczanie" połączenia, by zrealizować bilet) czy przymusowe wykorzystanie lokomotywy. Gdy pominiemy je otrzymujemy to samo, co w USA, tylko z inną mapą, dzięki czemu można powoli dawkować grę osobom kompletnie świeżym w temacie planszówek.

Jedyny minus jaki potrafi czasem zaboleć, który dotyczy całej serii to karty wagoników - z jednej strony możemy bardzo długo nie dostać tych potrzebnych, z drugiej strony bardzo łatwo zrobić niemalże monopol na jeden czy dwa kolory, przez co gra zamienia się w nudne i przydługie dobieranie kart bez celu.


Jak dla mnie ideał :)

Świetny, choć bardzo niedoceniany tytuł. Ładna, czytelna szata graficzna, niezbyt skomplikowane reguły, satysfakcjonująca rozgrywka, w naszej grupie ma bardzo wyraźny syndrom jeszcze jednej partii. Na minus odrobinę działanie "wirtualnego gracza", ale na 4 i 5 osób problem nie występuje. Jak najbardziej polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Mega proste zasady do wytłumaczenia w minutę, bardzo przyjemna rozgrywka. Fakt, że do dziś jest używana w konkursach na grupie Planszowa Rebelia powinien być wystarczającą rekomendacją ;) Brać i się nie zastanawiać!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Przyjemna, stosunkowo lekka gra. Klimat gry bardzo pasuje. Mechanicznie nie jest zbyt skomplikowana, choć na początku instrukcja była ciągle kartkowana. Na plus jak dla mnie jest szata graficzna, która wpada w oko i pasuje do całości. Na minus - wykonanie. Wypraska nie do końca spełnia moim zdaniem swoje zadanie, brakuje osobnego miejsca na elementy terenu, przez co np. u mnie w pudełku warlają się pomiędzy wagonikami. Same wagoniki natomiast... Powiedzmy wprost - nie jest to najlepiej docięty karton jaki widziałem, przez co w niektórych miejscach jest ledwo ściśnięty, w niektórych lata luźno (i nie, mieszanie elementów nie pomogło).

Pomijając problemy z wykonaniem - gra bardzo przyjemna, gra się przyjemnie - polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Proste reguły, przyjemna szata graficzna, dobry poziom rozkminy - jak dla mnie naprawdę świetny tytuł dla dwóch osób, choć jak dla mnie bardzo niedoceniany - szczerze polecam


Dobry, solidny produkt

Lekka, przyjemna gra logiczna. Zasady nie są jakoś skomplikowane, akcje tytułowych Bąbelsów można ogarnąć po kilku partiach. Mimo to jak dla mnie gra ma 2 minusy. Pierwszy to brak kart pomocy, a zamiast tego grafika wewnątrz pudełka, z której mimo wszystko nie korzysta się jakoś wybitnie wygodnie. Drugi to ilość zagadek dla trybu solo. OK, rozumiem, że to przede wszystkim gra dwuosobowa, ale kilka zagadek, przy których nawet nie warto rozkładać żetonów - to stanowczo za mało


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Podstawowa wersja gry smażyła mózg tak, że można było na czole zrobić jajko sadzone. Z dodatkiem śmiało można wyłączyć ogrzewanie w zimowe wieczory - Sporo nowych opcji do rozkminy. Jeśli dla kogoś podstawka do za mało, to dołożenie Golema powinno go usatsfakcjonować


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Dobry, przyjemny dodatek wprowadzający trochę powiewu świeżości po dziesiątkach rozegranych partii. Największym minusem jest chyba to, że nie można użyć obu rozszerzeń na raz, lecz z drugiej strony dzięki takiemu zabiegowi udało się utrzymać względną prostotę rozgrywki. Tak czy inaczej - szczerze polecam


Dobry, solidny produkt

Bardzo przyjemna, dość lekka gra. Trzeba dobrze planować, choć czasami losowość tego, co możemy dobrać może przeszkadzać. Wykonanie na dobrym poziomie, choć wypraska (przynajmniej w moim egzemplarzu) wykonana dość średnio - w wielu miejscach źle docięta tektura stanowczo nie ułatwiała roboty. Poza tym sama gra - bardzo na plus!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajny i przydatny bestiariusz. Duża gama potworów do wyboru. Wielkim plusem jest to, że przy pomocy kilku prostych ikon łatwo określić, do czego taki potwór nada się najbardziej - do lekkiego obicia graczy, na zasadzkę, główne wyzwanie, do miasta, do dżungli itd. Jak dla mnie - must have!


Dobry, solidny produkt

Świetny, ciekawy i dający wiele możliwości świat. Sam podręcznik napisany jest w taki sposób, że przyjemnie się go czyta nawet bez perspektywy ogrania tego systemu. Ciekawe opisy, dobra historia, nie ma tutaj do czego się przyczepić.

Gra oferuje naprawdę wiele opcji personalizacji postaci, wiele pochodzeń i profesji, cała masa umiejętności do wyboru.

Jeśli chodzi o samą mechanikę to mam dość mieszane odczucia. Mechanika podstawowa jest całkiem przyjemna, wejście w wersję bardziej zaawansowaną momentami przysparza nieco problemów, ale nie jest to coś, czego nie da się ominąć.

Podsumowując - dobry, polski RPG z rewelacyjnym światem, nie najgorszą mechaniką, ale raczej dla nieco bardziej zaawansowanych MG.


Dobry, solidny produkt

Jak dla mnie jest to naprawdę dobra, klimatyczna gra. Lądujemy na wyspie, plądrujemy, szukając największego skarbu, który jest gdzieś ukryty.

Plusami gry są na pewno jej prosta mechanika, dzięki czemu gra nada się albo dla osób początkujących albo jako mały, 2-osobowy filler i w mojej ocenie wydanie, które naprawdę dobrze wygląda.

Największym minusem jest za to warunek wygranej. Znalezienie skarbu ostatecznego to najczęściej kwestia szczęścia niż umiejętności i jeśli ktoś nie zebrał nic wartościowego przez całą grę, ale jednak trafił, to wygra.

Gra dobra, na 2-3 partie, ale raczej dla graczy początkujących albo jako filler pomiędzy cięższymi tytułami


Jak dla mnie ideał :)

Sama gra jest bardzo spoko - banalne do wytłumaczenia reguły, a sama rozgrywka wymaga jednak sporo skupienia i zastanowienia nad ruchem. Dzięki temu, że gra jest swego rodzaju wariacją klasyka "kółko i krzyżyk", nadaje się również dla osób, które z grami planszowymi nie miały zbyt wiele wspólnego.

Dodatkowym plusem dla mnie jest brak dużego, kartonowego pudła jak w klasycznym Pentago - tu dostajemy samą grę z plastikowym opakowaniem.