Michał - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Przyjemna dla oka i ducha, proste zasady, umiarkowana losowość, szybka rozgrywka, małe pudełko, które bez problemu można upchnąć na półce - same plusy! Bardzo fajna gra dla 2 graczy, którzy lubią lekkie tytuły i ładne, kolorowe ilustracje.


Niewiele o niej słyszałem przed zakupem, mam wrażenie, że nie cieszy się dużą popularnością... A szkoda, bo to bardzo fajna i pomysłowa gra rodzinna z ciekawymi elementami (planety 3D, magnesy z określonymi środowiskami), które podobają się graczom niezależnie od wieku. Zasady są proste, ale sama gra wymaga myślenia (również przestrzennego) i planowania. Ma bardzo ładne grafiki i jest porządnie wykonana.


W porządku, bez rewelacji

Piękna okładka, ale karty są raczej przeciętne. Rozgrywka jest przyjemna i wymaga od graczy uwagi (trzeba ciągle obserwować ruchy przeciwników, planować swoje itp.), ale brak jej klimatu. Nie wiem, czy będę do niej często wracał. Dużym plusem jest niewielkie pudełko, ale żeby zagrać potrzeba dużo miejsca, więc nie jest to na pewno gra podróżna.


Dobry, solidny produkt

Duży plus za: wariant solo, możliwość gry w siedem osób, fajny, wyczuwalny klimat oraz niewielkie pudełko, które wszędzie się zmieści. Zwycięstwo daje satysfakcję, a porażka bardziej mobilizuje niż zniechęca. To bardzo dobra pozycja dla średnio zaawansowanych graczy, którzy chcą spróbować kooperacji, ale jednocześnie szukają czegoś lekkiego i z klimatem.


Jak dla mnie ideał :)

Nowe rasy, nowe specjalizacje, mnóstwo przydatnych informacji, piękne, klimatyczne ilustracje, niekończące się źródło inspiracji - czego chcieć więcej? :) Tzw. "must have" dla techników - bardzo realne podejście do budowy sprzętu i droidów. Ten podręcznik naprawdę wzbogaca rozgrywkę!


Szybka i dynamiczna gra idealna jako łamacz pierwszych lodów w nowym towarzystwie albo jako gra dla dzieci. Plaża to jedno z fajniejszych wydań - ilustracje są ładne i czytelne, a wodoodporne karty sprawdzą się również przy zabawie z młodszymi dziećmi (nie tylko nad wodą). Grałem kilka razy, jeszcze nie posiadam swojego egzemplarza - jeśli będę kupował Dobble, to tylko to albo Harry Potter.


Dobry, solidny produkt

Ładne, czytelne, dobrze leżą w dłoni, po wielu rzutach nadal wyglądają tak samo dobrze. Szafirowy błysk widoczny jest jedynie przy dobrym oświetleniu, ale ma to swój urok, jeśli gra się bohaterem, który np. ukrywa swoje królewskie pochodzenie.


W porządku, bez rewelacji

Prosta, szybka, w czasie gry sprawia przyjemność, ale po odłożeniu na półkę zupełnie o niej zapominam. Warta kupienia w promocyjnej cenie, szczególnie jeśli ktoś nie ma jeszcze wielu gier i lubi takie logiczne zagadki. Gdyby nie tematyka (zabójcy) byłaby idealna do grania z dziećmi.