Medeus - recenzje

Wspaniały dodatek do descenta 2ed jaki został wydany. Czemu jest wart uwagi? Żeby nie kupować wszystkich dodatków do podstawowej gry ten wprowadza nowe kafelki, super postacie oraz potwory. Urozmaica pomysły na własne przygody. Jakość wykonania od FFG na 5. Grafiki na 5. Poza tym dodatkiem czekam na polskie wydania Mist of Bielhall, The chain that rust.


Pierwszy dodatek do descenta 2ed jaki został wydany i w sumie jeden z wartych uwagi. Żeby nie kupować wszystkich dodatków do podstawowej gry ten jest warty uwagi ze względu na kafelki, postacie oraz potwory. Urozmaica pomysły na własne przygody.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kolejna odsłona większego rozszerzenia do świata WH 40000k Podbój wprowadza dużo kart podstawowych nacji i wprowadza nowe rozwiązania taktyczne jakie możemy wykorzystać na polu bitwy. Dodatek zwiększa elastyczność doboru talii podstawowej. Nie odczuwam aby ten dodatek faworyzował konkretnie którąś nacje. Wszystko się wydaje być zbalansowane.


Rozszerzenia nie są potrzebne by się świetnie bawić podstawową wersją gry. Warto jednak o tym pomyśleć zanim WH40000k podbój zniknie z naszych oczu. Dodatek wprowadza dużo kart podstawowych nacji i wprowadza nowe rozwiazania taktyczne.


Jeżeli ktoś lubi gry komputerowe, planszowe, fabularne w świeci WH40000k to ta karcianka jest pozycją dla niego. Nie jest łatwa. Jej ciężar zależy od przeciwnika. Gra jest PRZYJEMNA! Warto na to zwrócić uwagę, bo sukces jak i przegrana daje satysfakcję, i sięga się po coraz więcej. Podstawa gry wystarczy na duuuuuuuużą ilość rozgrywek.
Kto może niech kupi, bo kończy się niestety ten fantastyczny dział historii karcianek.


kości nie odbiegają jakością w stosunku do tych z podstawowej gry. Nie ma żadnych różnic w materiale. przy grze 3+ konieczny zakup.


Nie jest to gra dla początkujących graczy. Nie jest to typowa euro gierka. Nie jest to gra rodzinna!
Czym jest ta gra?
Gra ma elementy negatywnej interakcji. Gra jest nastawiona klimatycznie to podejmowania odpowiedni decyzji by wygrać za każdą cenę. Gra jest silnie ustawiona na grę strategiczną. Konkurencja, konkurencja, konkurencja!
Gra ma niezły klimat postapo - nie tylko samą historią neuro żywi się ta gra.
Jeżeli po grę się sięga w każdej możliwej chwili to oznacza, że jest godna polecenia. Jest po prostu dobra!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jest to dla mnie pozycja top 3 z mniejszych dodatków jakie należy sobie przywłaszczyć do talismana. Wprowadził powiew świeżości na planszę! Nie drogi... Ekstra wykonany....
Kolejny Ideał umacniający Talismana na mojej liście planszówek na miejscu nr 1.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wstępnie grałem w tą wersję językową dodatku zanim kupiłem ją w języku polskim. Dla mnie.... to super dodatek do Talismana! Mocno urozmaica rozgrywkę zachowując normalny tryb przygody - bez schodzenia na dodatkowe plansze, nie zwiększa możliwości minięcia się graczy. jakość wykonania elementów jest dużą zaletą FFG. Pomysłowość twórców dla zwiększenia frajdy z gry jest ogromna w porównaniu z innymi dodatkami. Minusem jest język, który może być dokuczliwy w gronie i mniejszej znajomości języka. 5!5!5!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Super dodatek do Talismana! Mocno urozmaica rozgrywkę zachowując normalny tryb przygody - bez schodzenia na dodatkowe plansze, nie zwiększa możliwości minięcia się graczy. jakość wykonania elementów jest dużą zaletą FFG. Pomysłowość twórców dla zwiększenia frajdy z gry jest ogromna w porównaniu z innymi dodatkami. 5!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jedyne czego brakowało podstawowej wersji gry Osadnicy z Catanu była możliwość gry w większym gronie 4+ oraz lepiej zorganizowanej wypraski pod dodatki. Ten dodatek spełnia moje oczekiwania przyjemnej gry, interakcji graczy oraz zachowaniu elementu strategicznego w stosunku do powiększonej planszy. Niestety organizer podstawowego opakowania gry słabo pomaga w przechowywaniu całości - dodatek wala się po kartonie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

W świecie Runebound dochodzi do starć dwóch potężnych armii. Daqan oraz Uthuk chcą być jedynymi Panami krainy. Kto zwycięży? To będzie zależało tylko od Ciebie! Battlelore 2ed to uproszczony oraz ulepszony system mechaniki pierwszej gry oraz BoW. Jeżeli szukasz gry strategicznej z elementami gry wojennej ze świata HiFantasy to ta pozycja jest dla Ciebie.
+ Jakość kart
+ Jakość figurek
+ Ekstra grafiki
+ Mechanika prosta jak na tego typu grę
+ Tematyka
+ Duża regrywalność (49 możliwości ułożenia terenu)
+ Każda partia wygląda inaczej
- Cena może przeszkadzać w zakupie w porównaniu do BoW, które można zakupić w języku polskim.
Ocena: 5/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Heralds to świetny dodatek uzupełniający Core set 3 rodzajem armii każdym rodzajem jednostki. Nowe zdolności takie jak cmentarz mogą uprzykrzyć grę przeciwnikowi. Najsilniejsza jednostka ma zdolność latania tak jak w armii Daqanów.
+ Jakość Kart
+ Wysoka jakość figurek
+ Nowe mechaniki i zdolności jednostek
Ocena: 5/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie kości idealne i niezawodne. Dobrze wyważone. Farba na cyfrach dobrze nałożona. Nie ma żadnych wad :) Solidny produkt oraz rebelowa obsługa.


Jak dla mnie ideał :)

Nic im nie brakuje. Dobrze wyważone. Farba na cyfrach dobrze nałożona. Nie ma żadnych wad :) Solidny produkt oraz rebelowa obsługa.


Jak dla mnie ideał :)

Kości dobrze wykonane. Nie mogę im nic zarzucić. Wykonanie dobre. Wydają się być dobrze wyważone. Produkt jakiego szukałem :) Cena zachęca podwójnie!


Jak dla mnie ideał :)

Kości dobrze wykonane. Nie mogę im nic zarzucić. Wydają się być dobrze wyważone. Produkt jakiego szukałem :) Cena zachęca podwójnie!


Jak dla mnie ideał :)

Ta kość jest dla mnie wybawieniem jeżeli chodzi o produkt wspomagający przy opracowaniu własnej gry. Nie widzę minusów tej kości. Sam używam markerów zmywalnych do płyt CD. Na rebel nie można narzekać :)


Jak dla mnie ideał :)

Ta kość jest dla mnie wybawieniem jeżeli chodzi o produkt wspomagający przy opracowaniu własnej gry. Nie widzę minusów tej kości. Sam używam markerów zmywalnych do płyt CD. Na rebel nie można narzekać :)


Jak dla mnie ideał :)

Porównując cenę do jakości to produkt jest idealny. Nadruk nie jest sztywny przez co nie widzę pęknięć póki co na nadruku. Maty używam nie tylko do pokera ale również jako miejsce na stole do gier kościanych itp. Produkt ma nadruk jednostronny dlatego zawsze można przełożyć matę na drugą stronę :)