Ailvara

Poliglota

Gdynia

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

4 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

+ szybka
+ uzależniająca, samonakręcająca się
+ można pokombinować, ale bez utraty czystej radości rozgrywki
+ cudne żetony i wytłoczka
- karty w koszulkach ledwo się mieszczą w pudełku
+ nie zajmuje zbyt dużo miejsca na stole
- niewykorzystany potencjał jeśli chodzi o klimat - karty są "anonimowe", dają nam tylko punkty i surowce, a nie mają żadnego "fabularnego" znaczenia jak np. w 7 cudach

Chyba najlepszą recenzją niech będzie fakt, że ilekroć znajomi wpadają, słyszę "zagrajmy w Splendor". Polecam :)


Jak dla mnie ideał :)

Kółko i krzyżyk na sterydach. Gra się w zasadzie podobnie, tylko można i trzeba dużo więcej kombinować. Dzięki kilku kryteriom podobieństwa istnieje realna możliwość zapędzenia przeciwnika w kozi róg. Jednak przy braku zaangażowania może rozgrywka może zamienić się w bierne unikanie bieżących pułapek i wygrywa czysta spostrzegawczość.
Jedna z tych gier, które nic nie tracą przez miniaturyzację; warto zachować parę złotych i miejsce na półce. Idealna na szybką rozgrywkę w podróży.


Dobry, solidny produkt

Kooperacja przypominająca mechaniką Pandemię, ale chyba łatwiejsza. Gra ma bardzo przyjemny klimat (coś jakby połączenie Indiany Jonesa i piratów) oraz proste zasady. Jest doskonała na początek, ale na dłuższą metę trochę denerwuje losowość. Trudność rozgrywki dość znacząco zależy od rozłożenia pól. Niemniej jednak w dobrym towarzystwie gra się fajnie. Dla mnie była wstępem do ponownego zainteresowania planszówkami, zwłaszcza w wersji kooperacyjnej.

Wielki plus za wykonanie, zwłaszcza pudełko (właściwie puszka) jest odporne na transport i nie zajmuje więcej miejsca niż to warte.


Ciekawa mechanika (wszyscy gracze poruszają tymi samymi figurkami), dość szybka i przede wszystkim śliczna i klimatyczna.

Jest spory problem z niezrównoważonymi misjami - ogród bardzo trudno zbudować (a zwłaszcza nawodnić), za to karmienie pandy nie należy do skomplikowanych. W związku z tym gracze na wyścigi dobierają misje z danej kategorii, ogrodnik nie nadąża z hodowaniem bambusa a wygrywa strategia najbardziej łopatologiczna. Ale można umówić się i trochę pozmieniać zasady :)

Mimo wszystko jedna z moich ulubionych!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

+ proste ogólne zasady
+ duża liczba możliwych strategii
+ szybka
++ brak długotrwałego oczekiwania na swoją turę, nawet przy dużej liczbie graczy
+ świetnie się skaluje
+ piękna

Z minusów... trochę frustrująco jest, jeśli w kilka osób postawi się na zbyt podobne karty. ;) Nie jestem całkiem pewna co do zrównoważenia różnych rodzajów kart, nauka wbrew pozorom wygrywa rzadko, a niebieskie najczęściej, ale może to tylko u nas.

Mimo braku planszy trzeba zarezerwować sporo miejsca na stole.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Chandler Bing

Liczba recenzji: 32

Dagna

Liczba recenzji: 79

Samadam

Liczba recenzji: 19

AcidRock

Liczba recenzji: 50