Andre

Nocny Marek

Warszawa

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

10 użytkowników

Zobacz wszystkich

W porządku, bez rewelacji

Od razu zaznaczę - nie lubię Warhammera. Nie odpowiada mi klimat, nie interesują mnie bohaterowie-nieudacznicy, w szczególności zaś nie lubię gnębić postaci. Ten dodatek zawiera sporo porad jak to robić. Od czasu do czasu, na potrzeby nietypowej jednostrzałówki to się może sprawdzić. Jeśli prowadzicie tak przez lat parę danej grupie, prawdopodobnie wyhodujecie drużynę-potwora. Coś o tym wiem. Traktowałbym to raczej jako ciekawostkę i historyczne źródło o pewnej epoce RPG w Polsce niż worek sztuczek do stosowania na co dzień.


Raczej słaby

Uważnie zapoznałem się z pomysłami prezentowanymi w "Graj twardo" i muszę przyznać, że są one raczej poradami jak nie prowadzić, chyba że nie interesuje was co gracze będą o was myśleć ;)
Większość porad zdaje się zakładać, że gracze RPG to wredne typy, których należy usadzić przy każdej okazji. Ja nigdy tak nie zakładałem, nie odważyłbym się zastosować tych porad ani wobec znanych mi graczy ani wobec nowych osób na jakiejś jednostrzałówce konwentowej. Powiem wręcz że stosowanie porad z tej książeczki może powodować i pogłębiać różne patologie RPGowe. No ale cóż, jeśli jesteś autorytarnym MG i masz graczy masochistów, może coś z tego u ciebie zadziała.


Dobry, solidny produkt

Kilka garści sztuczek doświadczonego RPGowca. Opisane triki wymagają nieco przygotowań i z pewnością nie sprawdzą się z każdą grupą, ale jeśli prowadzimy wielu drużynom (np. na konwentach), prędzej czy później będzie okazja wypróbować wszystkie. Zatem do dzieła!


Dobry, solidny produkt

Dużo fajnych rozwiązań. Może gracza z 20-letnim stażem już nie zaskoczy, ale mniej doświadczeni ucieszą się z mnogości pomysłów.


Dobry, solidny produkt

Świetny dodatek, daje dużo nowych opcji - zwiększa także mocno trudność rozgrywki jeśli kto przechodzi podstawkę z zawiązanymi oczyma ;) Warta podkreślenia jest modułowość tego rozszerzenia - nowe jego elementy można dodawać stopniowo, zależnie od preferencji, liczby graczy i ich doświadczenia. Nie radzę zaczynać od razu ze wszystkimi zasadami i kartami dodatkowymi, chyba że lubicie bardzo wymagającą rozgrywkę.


Michał

Liczba recenzji: 68

Red5

Liczba recenzji: 18

NLoriel

Liczba recenzji: 137

Jakub Michał Mateusz

Liczba recenzji: 83

Deep14

Liczba recenzji: 2

Michał

Liczba recenzji: 30

Headbanger

Liczba recenzji: 13

SilverRAT

Liczba recenzji: 4

Storkeus

Liczba recenzji: 3

Eugen Bolg

Liczba recenzji: 23