Anna

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Można nieźle pomieszać szyki przeciwnikowi!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Po rozegraniu zaledwie kilku partyjek w podstawkę postanowiliśmy kupić dodatek, z braku dostępności Panteonu i po przeczytaniu iluś tam recenzji padło na Agorę. Od tej pory gra nabrała rumieńców! Można przeszkadzać przeciwnikowi, spiskować i trzeba mieć się na baczności, bo przecież przeciwnik nie pozostanie dłużny. Gra trwa do końca, bo nie można być pewnym zwycięstwa aż do podliczenia wszystkich punktów! Zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla fanów 7CŚ:Pojedynek.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Długo szukaliśmy z Mężem typowej dwuosobówki. Nie gry, która ma wariant dla 2 osób, bo wiele gier wtedy traci, ale takiej, która jest tylko dla dwóch osób i kropka. Wahaliśmy się pomiędzy 7 cudów świata: Pojedynek a Jaipur. Wybór padł na 7CŚ i już po pierwszej rozgrywce wpadliśmy po uszy! Po drugiej - zamówiliśmy dodatek Agora.
Gra ma proste zasady, instrukcja jest dość jasno opisana, choć polecamy obejrzenie filmików na YT. Rozgrywka trwa pół godziny, ale kto by poprzestał na jednej - zwłaszcza jak przegrany jest żądny rewanżu!
Jak ktoś uważnie śledzi ruchy przeciwnika to przy dobrych wiatrach jest mu w stanie pomieszać szyki - dla nas to plus!
Odkryliśmy również apkę na telefon, dzięki temu mam też zapisywane statystyki, ot tak dla ciekawości.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

T.I.M.E Stories to nasz pierwszy Mystery Box i pewnie gdyby nie to to nie zdecydowalibyśmy się na zakup, bo po co komu gra jednorazowa, jeszcze w takiej cenie? :)
Ale! Po pierwsze, nie udało nam się jej przejść za pierwszym razem, ani nawet za drugim, więc wcale taka jednorazowa nie była (ależ nas to wkurzało, że gra nas pokonuje!). Po drugie można dokupić kolejne scenariusze - co planujemy. Sama jednorazowa zagrywka też zajmuje trochę czasu, co najmniej jeden wieczór.
Lubimy rozwiązywać zagadki, odwiedzać ERy, więc gra nam podpasowała.


Gra dla ludzi z czarnym (momentami nawet bardzo czarnym) poczuciem humoru. Rozegraliśmy kilka partyjek w różnym towarzystwie i wszystkim było mało. Nie wiem, czy o tej grze (ze względu na jej tematykę) można powiedzieć, że jest przyjemna, ale zapewnia dobrą zabawę. Zwłaszcza jak ekipa wczuje się w rozgrywkę i zaczyna się wojna na argumenty.
Szkoda tylko, że wykonanie torów pozostawia wiele do życzenia. Brakuje też jakiejś małej lokomotywy czy zagubionego wagonika, którym można by ogłosić podjęcie decyzji (nam w tym pomaga małe czarne autko z jajka niespodzianki :D).
Niemniej, gra na plus!


Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Solmyrr

Liczba recenzji: 9