Doliwa Karol

Łowca

Obserwowani

3 użytkowników

Obserwujący

8 użytkowników

Zobacz wszystkich

Jak dla mnie ideał :)

Szybka i prosta gra familijna, chociaż nie tylko. O dziwo planszówkowym wyjadaczom budowanie europejskich tras również dostarcza nie małej frajdy. Tytuł ten jest idealną pozycją dla nowych graczy. Zasady są proste i klarowne a wykonanie świetne. Trochę krzywdzące dla Europy są porównania z Osadnikami z Catanu, za którymi nie przepadam ze względu na dużą losowość. Z tego powodu po "Pociągi" sięgnąłem dopiero teraz. Tutaj losowość jest mniejsza i więcej strategii zostaje w rękach graczy. Po całej masie rozgrywek mogę stwierdzić, że Wsiąść do Pociągu jest klasykiem, który każdy powinien mieć w swojej kolekcji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Rewelacyjna gra. Nie dość, że w przystępnej cenie otrzymujemy całe morze różnorakich elementów to jeszcze z każdą rozgrywką gra zyskuje na głębi. Dzięki aplikacji rozgrywka jest nietypowa a samo mieszanie mikstur dostarcza dużej frajdy. Poza tym możemy stosować tu kilka różnych strategii, starać się przechytrzyć przeciwników i zostać najlepszym Alchemikiem. ;) Pozycja bardzo dobrze się skaluje i ma wszystko czego bardziej zaawansowani gracze wymagają od gry.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobre i przede wszystkim niedrogie koszulki. Są cienkie, ale jeśli tylko kart nie tasujemy nieustannie to z pewnością spełnią swoją rolę. Nie polecam ich do gier typu deckbuilding gdzie tasowania jest mnóstwo, a wówczas łatwo się przerywają. W normalnym użytkowaniu dają radę, nie nadwyrężając przy tym naszego portfela.


Jak dla mnie ideał :)

Jeśli chodzi o jakość są to bez wątpienia najlepsze koszulki na rynku. Dzięki temu, że są grube i sztywne karty są w pełni zabezpieczone. Niestety w parze z tym idzie również wysoka cena. Jeśli do zakoszulkowania mamy wiele kart, czeka nas dość duży wydatek. W niektórych wypraskach problemem może być również to, że talia ubrana w te koszulki dwukrotnie zwiększa swoją objętość.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra strategiczna, ale niestety nie w każdym gronie się sprawdzi. Obecna w niej negatywna interakcja, jak i zdrady, kłamstwa i intrygi mogą niektórych skutecznie zniechęcić. Na dodatek warta grania jedynie w pełnym składzie. Każda mniejsza liczba osób powoduje, że GoT staje się niezbalansowany. Istnieją alternatywne scenariusze, które to naprawiają. Zdecydowanie najciekawiej jest w pełnym gronie graczy.
dla niektórych wadą mogą być również tendencje do wydłużania się partii. Przy zawziętych negocjacjach partia może trwać nawet 6-7 godzin.
Same zasady nie są trudne, ale ich mnogość może przytłoczyć początkujących, jeśli nie mają woli przyswojenia ich w pełni.


Tyrkin

Liczba recenzji: 101

Piotruś Pan

Liczba recenzji: 67

Godunow

Liczba recenzji: 44

Bartasgw

Liczba recenzji: 16

Invader

Liczba recenzji: 124

RachCiach

Liczba recenzji: 57

felipone

Liczba recenzji: 111

Mikowalew

Liczba recenzji: 5

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 155

Greenpiece

Liczba recenzji: 49

Hayalet

Liczba recenzji: 1