Grzegorz Ciszewski

Weteran

Mszczonów

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

4 użytkowników

Dobry, solidny produkt

dobre kostki w dobrej cenie.

Zawsze preferowałem kostki matowe, tym razem postanowiłem kupić kilka kryształowych i wizualnie matowe schodzą na drugie miejsce :)


Dobre kostki w dobrej cenie


Dobry, solidny produkt

Po prawie 13 latach przerwy postanowiłem wrócić do gier fabularnych. Uwielbiam klimaty fantasy mnogość dostępnych obecnie systemów w wersji pl/ang jest ogromną i jest w czym wybierać. Jednak postanowiłem wrócić do Starego Świata. Warhammer 2ed ciągle proponuje graczom niesamowite przygody w pełnym niebezpieczeństw świecie, tu nie jesteśmy herosami tylko zwykłymi mieszkańcami świata którzy chcą przeżyć kolejne dni. Owszem wyróżniamy się od reszty bo postanowiliśmy swój los wziąć we własne ręce, ale tak samo jak oni cierpimy z głodu i ubóstwa. Nawet korzystanie z magi jest niebezpieczne bo bogowie Chaosu czyhają by zesłać na nas swoje plugastwo. Za każdym rogiem kryją się kultyści którzy knują i odprawiają rytuały na cześć swoich bogów. Nieustanne ataki mutantów, nieumarłych, orków i innych stworów nie pozwalają na normalne życie mieszkańców Imperium. Dzięki takiej konstrukcji świata sesje Warhammera są oblane wiadrami mrocznego klimatu i ciągłej walki o przetrwanie.

Dlaczego nie 3 ed.? Przede wszystkim dostępność a raczej jej obecny brak. Także zmiana systemu na bardziej "przyjazny dla gracza" mi osobiście nie przypadł do gustu. RPG jakie pamiętam sprzed lat to grupa przyjaciół zgromadzona i grająca tylko przy użyciu paru kostek, kart postaci i ręcznie rysowanej mapki. Czasem przy bardziej złożonej walce korzystaliśmy z figurek/żetonów. Jednak głównym narzędziem pozostawała wyobraźnia.


Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra, świetnie wydana szkoda tylko że w PL nie zobaczymy już więcej dodatków...

Rebel na jak zawszę na 6 :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Świetna gra dla jednej osoby jak i dla 2+ graczy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Blez123

Liczba recenzji: 92

Duinhir

Liczba recenzji: 15

Din

Liczba recenzji: 5

Zielony666

Liczba recenzji: 3