Mary_Poppins

Poliglota

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

W porzo.


Jak dla mnie ideał :)

W porzo.


Jak dla mnie ideał :)

Fantastyczne "przeżycie". Jeśli lubi się książki, kulturę (zwłaszcza Bliskiego Wschodu), historię i ogólnie, bajanie to bardzo warto ją mieć.
Nie jest to gra w typowym tego słowa znaczeniu, ale moim zdaniem to wcale nie jest zarzut - a nawet wręcz przeciwnie. Jest to tkanie własnej, bardzo klimatycznej i pobudzającej wyobraźnię opowieści plus, co bardzo ważne - poddanie się tej opowieści, popłynięcie z jej prądem. Gra bardzo dobrze oducza prostej, eurosucharowej logiki - to tutaj schodzi na dalszy plan i nie warto się na tym koncentrować. Najważniejsza jest tu opowieść. Skupiając się na niej i na dokonywaniu wyborów pod kątem opowieści (a nie prostej kalkulacji w poszukiwaniu punktów) gra potrafi niesamowicie porwać (zwłaszcza, że opowieści z Księgi są bardzo przewrotne i z gatunku tych, których człowiek w ogóle się nie spodziewał). Puszczając sobie podczas sesji klimatyczną muzykę niemal czuć gorąc pustyni i szum przesypującego się piachu czy gwar ludzi w miastach, do których się zmierza. Do tego można się podszkolić w angielskim - opisy są bardzo literackie i bogate w słownictwo, którego nie używa się na codzień.
Komponenty są bardzo wysokiej jakości - pudło, plansza, żetony są bardzo grube, grafiki są piękne i bardzo dobrze wprowadzają w klimat. Graliśmy 3 razy w ciągu 4 dni po przyjściu i ciągle jestem zafascynowany:)


Jak dla mnie ideał :)

W porządku.


Jak dla mnie ideał :)

Spełniają swoje zadanie.


Slaby

Liczba recenzji: 8