Michał

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Jestem po dokładnie 4 rozgrywkach: jednej 1vs1(tylko Obligatory Cthulhu Set) i trzec w większą liczbę graczy. Dodatek jest super. Osobiście bardziej mi przypadł do gustu niż AwesomeLevel 9000.
Dodatek oprócz 4 nowych fajnych ras i 8 baz wprowadza, karty Madness. Niestety jest to 30 takich samych kart, które działają jak wspomagacz, za który na koniec mogą być ujemne punkty. Ponadto karty te mają znaczenie tylko dla nowych ras(trochę szkoda, można było pokusić się o jakieś odważniejsze zmiany w mechanice gry). W pudełku również znajdziemy żetony punktów. O balansie nie będę jeszcze pisał, bo to za mała liczba rozgrywek, żeby coś sensownego napisać. Jeden minus ale do wydawcy gry: po co robić pudełko, w którym połowa wysokości jest zajęta kartonową wypraską...(oczywiście można ją wywalić).


Dobry, solidny produkt

Daje ocenę 4(troszkę zawyżoną bo nie ma połówek). Głównie dla tego, że cena dodatku jest nie współmierna do zawartości. Jednak jeżeli komuś lekko znudziła się kolejka to wprowadza ona nowe mechanizmy gry: wódkę i trybunę ludu(nie wszystkie aspekty dodatku trzeba stoswać). Dodatkowo dostajemy katy przepychanek, które moim zdaniem nie wprowadzają rewolucji. Dzięki dodatkowi limit graczy wzrasta do 6(i to jest fajne).
Na początku napisałem, że dodatek jest drogi w stosunku do zawartości, jednak jeżeli zsumujemy koszt podstawy i dodatku to dostajemy dobrą grę za adekwatną cenę :) Dlatego obie części oceniłem na 4.


Dobry, solidny produkt

Gra całkiem przyjemna w rodzinnym towarzystwie ale nie tylko. Dobrze oddaje klimat czasów PRL. Gra nie wymaga jakiegoś większego wysiłku intelektualnego. Jest dobrym wyborem jeżeli chce się zagrać w coś niezbyt długiego(zazwyczaj kończy się w ramach 60 minut) i lekkiego. Ogólnie gra jest bardzo dobrze zbalansowana, wyliczona etc. Im więcej graczy(do 5) tym lepiej, ale to raczej często spotykane w planszówkach.


Jak dla mnie ideał :)

Gra bardzo udana. Ten klimat, te dogadywanie się z graczami, a potem zdrady :> Plusy jakie mógłbym postawić to to, że jest bardzo ładnie wykonana graficznie, jest bardzo dużo możliwości rozgrywek(dwustronne plansze z różnymi zasadami, wiele kart), jest lekka ale wymaga także trochę blefowania, ryzyka oraz planowania. Minusy: figurki mogłyby być plastikowe ale wiadomo cena pewnie byłaby wyższa, duża plansza (ale znam planszówki z większymi), na kartach można było dać opisy co robią, zamiast ikonek, jednak po paru rozgrywkach ja już się przyzwyczaiłem, natomiast jeżeli ktoś gra pierwszy raz, to cały czas sięga do instrukcji...


Jak dla mnie ideał :)

Dodatek jest SUPER. Zdecydowanie dodał dużo nowości do podstawowej gry(nowe rasy, które mają dużo ciekawych akcji, talenty). Ogromny plus także za to, że bazy mają większą czcionkę(w dodatku także jest nowy komplet starych baz). Kolejny plus to krążki z punktami(chociaż bez tego też się dało grać i z przyzwyczajenia dalej z kolegami zapisujemy punkty na kartce). Na koniec powiem jeszcze, że dodatek ma pudełko, które jest idealnie dopasowane żeby trzymać podstawę gry oraz dodatek, dla mnie to duży plus, bo jak zabierałem do kolegi podstawową wersję gry to przekładałem karty do pudełka śniadaniowego. Teraz wszystko noszę w nowym pudełku :) Dodatek wart swojej ceny :)


Ziela25

Liczba recenzji: 10