Michał

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Świetna gra. Zaczęliśmy od przygody Sprawa Marcy i bawiliśmy się przednio. Stosunek ceny do przyjemności i liczby godzin spędzonych nad grą uważam za adekwatny.

Gra kojarzy mi się z paragrafówkami oraz gatunkiem filmów typu "Dzień Świstaka", które bardzo lubię.

Choć naszą przygodę zakończyliśmy porażką po prawie 8 godzinach grania to uważamy ją za porażkę EPICKĄ, która na długo rozpaliła nam wyobraźnię.


Jak dla mnie ideał :)

Gra jest wyborna. Każdą minutę gry wypełniają ciekawe, trudne decyzje: wybór terenu i tworzenie pola bitwy, budowa armii, dobór kart. Każda aktywacja to dramatyczne wyzwanie. Mechanika poruszania dysków, mimo że nieco egzotyczna, sprawdza się świetnie. Zasady zostały bardzo dobrze przemyślane i świetnie ze sobą współgrają. Trzeba docenić wiele oryginalnych rozwiązań i świetny klimat. Przy niezbyt wygórowanej cenie pudełko zawiera aż cztery armie i sporo elementów terenu. Nie mogę się doczekać na pierwsze dodatki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Wyborna gierka, która na moim stole doścignęla swoim gwiazdroskim statusem Dominiona. To dwie różne gry, ktore łączy jednak szybkość rozgrywki, sprytna mechanika i tworzenie satysfakcjonujących kombosów karcianych. Po większej ilości rozgrywek stwierdzam, że wolę ją z mniejszą ilością graczy. Przy pięciu graczach czuję, że nie mam czasu na rozwinięcie mojej strategii, trudniej kończyć mi rozpoczęta budowle i zdobyć odpowiednie surowce. Przy większej ilości niedoświadczonych graczy problemem jest też upilnowanie wszystkich i asystowanie przy kolejnych etapach rozgrywki. Przy dwóch doświadczonych graczach gra się szybko, sprawnie i intensywnie, a w krtókim czaswie można rozegrać kilka partyjek. Generalnie jest to hicior.


Dobry, solidny produkt

Nielicha gra z przekrojem różnych rodzajów aukcji jako główną mechaniką. Bardzo ładna ilustracje, które szczególnie doceniam na ekranach graczy i schludny elegancki design graficzny ułatwiający podąrzanie za zasadami. Trochę trudno wyczuć jakimi sumami warto operować w trakcie licytacji. Gra lekka nad którą można usiąść od czasu do czasu ale bez sensacji i fajerwerków jak przy grach typu Na Chwałę Rzymu czy Dominion.


W porządku, bez rewelacji

Tak, po kilku partiach tej gry, poprzedzonych partyjkami Ghost Stories i Arkham Horror, jestem już pewny, że nie cierpię gier kooperacyjnych. Wymienione tytuły Pandemic bije jednak, trzeba przynzać, pod względem schludnosci mechaniki i pozbawionego fantastyki, dla odmiany, settingu przyjaznego rozgrywkom w gronie rodzinnym. Graficzny projekt jest atrakcyjny, bez fajerwerków, ale adekwatny. Minusy gry dotyczą całego gatunku gier co-op, czyli brak ekscytacji płynącej z konkurowania z innymi graczami i fakt, że w zasadzie inni gracze mogą podejmować za ciebie decyzje. Wolę gry nastawione na konkurencję, z większą dawka ekscytacji, np. Mall of Horror, który ostatnio króluje na moim stole.


Hadrian

Liczba recenzji: 24

MWBal

Liczba recenzji: 13