Mikołaj

Mińsk Mazowiecki

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Sam w sobie - "klasyk gatunku". Jednak pod kątem różnorodności uzbrojenia to zestaw pomocny w konwersji praktycznie wszystkich wczesnowojennych oddziałów Werhmachtu/Luftwaffe (już nie trzeba kupować osobnych drużyn AT Rifle czy Light Mortar).


Dla mnie, "umiarkowanego" fana Gwiezdnych Wojen, gra ta stanowi przykład "dobrze wykonanej roboty". Modele czy inne, nie mniej ważne, elementy gry zostały opracowane i wykonane na bardzo wysokim poziomie. Mam wrażenie, że w podstawce przydałby się jeszcze jeden dodatkowy model dla Rebeliantów, jednak statystyki już załączonych X-Wing'a i dwóch Tie Fighter'ów sprawiają, że gra jest dostatecznie zbalansowana.
Samą rozgrywkę możemy przeprowadzić w wersji "uproszczonej" (w którą mogą grać również i młodsi wielbiciele Sagi) jak i "pełnej" (z uwzględnieniem wielu dodatkowych ulepszeń statków czy "stresu" pilota). Znaczna część z dołączonych elementów jest wykorzystywana tylko w przypadku specjalnych scenariuszy lub w trakcie "zaawansowanej" gry, niemniej jednak takie rozbudowanie uatrakcyjnia kolejne rozgrywki i sprawia, że gra nie nudzi powtarzalnością. Dodatkowym plusem gry jest możliwość rozbudowy floty oraz samodzielnego tworzenia eskadr przy wykorzystaniu zestawów dodatkowych.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Jak zostało napisane powyżej - gra ma proste zasady ale nieskończoną ilość kombinacji.
Na samym początku losujemy postać, co samo w sobie jest najważniejszą czynnością w całej grze, bo wyznacza warunki zwycięstwa! Później to już tylko trzeba kombinować tak, żeby wygrać bez ujawniania naszej tożsamości innym graczom.
I jeszcze ten cięty humor ś.p. Terry'ego Pratchett'a!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Plusy:
- rewelacyjne figurki, które można stosować również w Warhammer 40.000;
- oprawa graficzna na najwyższym poziomie;
- jakość i trwałość poszczególnych elementów gry;
- umiarkowanie proste zasady;
Minusy:
- tylko wersja angielska!
- brak konsekwencji w wydawaniu kolejnych wersji (edycja z 2014 różni się jedynie kilkoma szczegółami od wersji z 2009).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Mało jest gier, w które można pograć i po rodzinnym obiedzie, i w trakcie piwka z kumplami... Ta gra spełnia te kryteria. Z drobną pomocą możemy zagrać nawet z "rozgarniętym" trzylatkiem.
Kolejna z pozycji "must have" dla każdego!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Surrender

Liczba recenzji: 97

AnnaKatarzyna

Liczba recenzji: 5