Paweł

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

W Race'a gramy nieprzerwanie od 2 lat. Kolejne dodatki tylko zwiększają przyjemność z gry. Dla fanów, pozycja obowiązkowa.

Jedna z kart jest słabo objaśniona: Interstellar Prospectors. W fazie V karta ta produkuje jedno dobro u siebie (o ile nie ma jeszcze tam dobra) oraz dodatkowo ma zdolność produkcji na jednej brązowej planecie "halo". Czyli wbrew opisowi, nie produkuje 2 dóbr na jednej planecie, tylko max. 2 osobne dobra.


W porządku, bez rewelacji

Cholernie wkurzająca. Chyba zbyt trudna dla mnie, zagraliśmy kilka razy i do niej nie wracamy. Ale może w więcej osób się bardziej sprawdzi.


Jak dla mnie ideał :)

Znakomity dodatek. Mimo, że nie wykorzystuję opcji gry dla 1 osoby, to
(a) dodatkowe światy startowe
(b) 5 gracz,
(c) znakomite, dodatkowe karty
(d) cele dające dodatkowe punkty
znakomicie ubogacają grę. Nie ukrywam, że jestem fanem RftG i jest to moja gra nr 1. Dlatego uważam, że dla fanów jest to obowiązkowy dodatek.


W porządku, bez rewelacji

Gra jest prześlicznie wydana.... ale na tym chyba zalety się kończą. Ma zdecydowanie za dużo kombinacji i z sympatycznej karcianki szybko zmienia się w n-wymiarowe szachy symultaniczne z pierdylionem kombinacji.


Zakochałem się w tej grze od pierwszego grania. Podobnie jak w Race for the Galaxy pomaga znajomość kart i każda kolejna gra coraz bardziej wciąga. Ale tym, co urzekło mnie najbardziej jest totalna zmienność. W każdej chwili może pojawić się niespodziewany zwycięzca, a nawet najgorsze baty od innego gracza absolutnie nie pozbawiają szans w grze. Losowość jest, ale nie jest odczuwalna na tyle, żeby można było na nią zwalić porażkę/zwycięstwo.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

adalberto

Liczba recenzji: 25

Yalmo

Liczba recenzji: 0

SebaZepp

Liczba recenzji: 125