Radosław

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

3 użytkowników

Raczej słaby

Nie polecam, "zasłonka" zrobiona jest z cienkiej tekturki i ma format książkowy. W związku z czym nic nie "zasłania". Mniejsza jednak o to. Problem w tym, że zniszczy się bardzo szybko. Dodatkowo druk na niej jest nieczytelny, w jakimś dziwnym odcieniu, który przypomina nieskalibrowaną drukarkę. W środku znalazłem jeden przypadkowy artefakt drukarski. Dodatkowa książeczka jest mało przydatna, a jakość? Druk na drukarce domowej, kartki połączone zszywkami. Całość kosztuje 90 PLN. Żenada


Jak dla mnie ideał :)

Jeśli chcesz poprowadzić sesję Fantasy w Savage Worlds to jest to pozycja obowiązkowa. Dużo czarów, artefaktów, przedmiotów, przewag i zawad, rasy i sposób tworzenia nowych. Jest tutaj dosłownie wszystko czego potrzeba od strony mechaniczno-statystykowej - o sam "fluff settingu" zatroszczyć musisz się sam.

Wydanie nie pozostawia wiele do życzenia - pełny kolor, miękka okładka, oszczędna ilość ilustracji raczej na wysokim poziomie (choć znajduje parę "nieoryginalnych"). Wszystko rozłożone tak, że fan Savage Worlds nie ma wielu problemów ze znalezieniem informacji.


Dobry, solidny produkt

Można tą grę rozpatrywać przez pryzmat człowieka, który posiada Edge of the Empire - Beginner Game jak i przez kogoś dla którego jest to pierwszy zakup.

Ten pierwszy poczuje się jak w domu... aż za bardzo.. właściwie sprzedaje się nam dokładnie to samo, w nowym schemacie kolorów i nową przygodę. DOKŁADNIE to samo, tak samo sformułowane zdania przeklejone z poprzedniej gry. Wprawdzie dostajemy nową przygodę, nowe karty bohaterów oraz nowe żetony (ale CHYBA część się powtarza - takie wrażenie) i to wszystko.

Dla kogoś kto nie ma Edge of the Empire jest to wspaniałe wprowadzenie do RPGa, gdzie uczymy się zasad w trakcie gry. Super pomysł, super wykonanie.. ekstra.

Acha.. Kostki zawsze się przydadzą ;)


Dobry, solidny produkt

Trudno ocenić ten produkt. Z jednej strony to cały czas Ticket To Ride, z drugiej jest to specjalne wydanie na 10lecie. Oceniać grę czy wydanie? Brać pod uwagę cenę?

Jeśli chodzi o grę to cały czas jest 5/5 - super - ekstra, bez dwóch zdań.

Jeśli chodzi o wydanie pod kątem ceny (w momencie gdy to piszę cena to prawie 300 PLN) to można mieć tutaj pewne zastrzeżenia.
Tak, plansza jest większa. To plus, ale nie taki wielki jak sądziłem - nie sprawdzałem czy jest to reklamowane 50% - spodziewałem się większej.
Tak, pociągi są przechowywane w gustownych metalowych pudełkach i to jest na prawdę super gustowny pomysł.
Tak, pociągi są małymi modelami.. ale cały czas są plastikowe i jedynie modele czarne (węglarki) oraz żółte (które nota bene są brązowe) różnią się znacznie "formułą" od tych z podstawowego pudełka.
Tak, karty są od nowa narysowane i są ładne.. ale trudno odróżnić kolor pomarańczowy od czerwonego.. poza tym, nowo narysowane karty nie są usprawiedliwieniem dla ceny.

Niby wszystko na "tak" ale 300 PLN?

Byłbym zachwycony produktem gdyby np. plansza była dwustronna, a na drugiej stronie znajdowała się mapa Ticket To Ride: Europe. Wtedy zgodziłbym się na cenę. Czuję pewien niedosyt stąd 4/5 - jest to dobry, solidny produkt.


W porządku, bez rewelacji

Szybka i bardzo prosta gra dająca sporo zabawy. Można polecić w miarę początkującym w dziedzinie planszówek i fanom serialu.

Niestety, wykonanie gry pozostawia wiele do życzenia - przy trzeciej rozgrywce karty zaczęły się rozdwajać na rogach, a więc koszulki są nieodzowne - a ich rozmiary nie są "standardowe".
Instrukcja do gry też nie jest do końca precyzyjna i nie opisuje wszystkich możliwych sytuacji na planszy - na szczęście gra jest tak prosta, że łatwo wprowadzić logiczne domowe zasady.

Przewiduje również, że szybko znudzimy się rozgrywką, gdyż te kilka historii zawartych w grze wkrótce wryją nam się w pamięć, a połowa zabawy to właśnie narracyjne czytanie kolejnych kroków śledztwa i odkrywanie kolejnych poszlak - niedługo niestety zapamiętamy w którym kroku jakie dowody są potrzebne i gra straci trochę uroku.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piotr

Liczba recenzji: 16

Lorienjo

Liczba recenzji: 5

NerAlgert

Liczba recenzji: 86

Drizzt73

Liczba recenzji: 0