Rafał Betlejewski

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Dobry, solidny produkt

W atucie "Specjalista kusznik" jest rażący błąd dotyczący mechaniki.

W oryginale stoi taki fragment:

"When you use the Attack action and attack with a one handed weapon, you can use a bonus action to attack with a hand crossbow you are holding."

Co zespół tłumaczący zinterpretował tak:

"Kiedy używasz akcji ataku i atakujesz bronią jednoręczną, możesz wykorzystać akcję dodatkową, aby zaatakować trzymaną w drugiej ręce kuszą ręczną".

W oryginale nie ma nic o "drugiej" ręce; kusza ręczna jest bronią jednoręczną i można z niej wystrzelić dzięki temu atutowi dwukrotnie - 1 raz w ramach akcji ataku i 1 raz w ramach akcji dodatkowej.

Nie ma możliwości ataku bronią białą trzymaną w jednej ręce i regularnego strzelania kuszą trzymaną w drugiej , bo nadal potrzeba wolnej ręki w celu sięgania po bełty i ładowania kuszy. Ignorowanie właściwości ładowanie nic tu nie zmienia, bo to jedynie znosi ograniczenie ilości ataków kuszą, którą nadal jednak trzeba załadować.


Dobry, solidny produkt

Każdy, kto wcześniej zetknął się z Ravenloft albo inną literaturą autorstwa Weiss i Hickman, na pewno zdaje sobie sprawę, że ten setting został napisany z myślą o tworzeniu atmosfery, jakiej próżno szukać w innych settingach do D&D. Scenariusz wymaga dużo pracy przed przystąpieniem do prowadzenia i ta część jest dopiero przede mną. Jak mnie pamięć nie zawiedzie, podzielę się przemyśleniami po zakończeniu kampanii. Na razie czwóreczka.


Kusiu

Liczba recenzji: 24

user51330237

Liczba recenzji: 0