Remigiusz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Podchodziłem do tego tytułu bardzo nieufnie. Zwyciężyła jednak miłość do konwencji - i całe szczęście! Grywalność dorównuje klimatowi. Gra jest mocno losowa, w końcu opiera się na kościach. Gracz jednak nie jest dodatkiem do kostek; podejmowane decyzje są kluczowe dla przebiegu rozgrywki. Kluczem (i bramą :) do sukcesu jest staranne analizowanie sytuacji, szacowanie ryzyka, planowanie posunięć i... spora dawka szczęścia. Czyli wszystko to, co bohaterowie opowiadań Lovecrafta musieli posiadać, żeby przeżyć. Mechanika gry jest bardzo zgdona z konwencją, nie ma tutaj abstrakcyjnych zasad. Poziom trudności na 1-2 osoby jest bardzo wysoki,a to wielki plus!
Jakość wydania jest absolutnie rewelacyjna. Nie posiadam Horroru w Arkham, więc nie przeszkadza mi recycling użytych ilustracji. Wszystko wygląda pięknie, klimatycznie i sprawia wrażenie solidnego produktu, który przetrwa wiele, wiele rozgrywek.
Wielkim plusem jest również czas gry i dosyć szybkie przygotowanie rozgrywki. Lubię złożone planszówki, ale ciężko wygospodarować na nie długi wieczór. W Znak Starszych Bogów można zagrać nawet samemu przed snem: niecała godzina w zuepłności wystarczy. A gdy mamy ochotę na dłuższą posiadówkę, to zapraszamy znajomych. Pełna elastyczność :)
Gra spełniła więc wszystkie moje oczekiwania: jest losowa, czyli za każdym razem inna. Jest wymagająca, szybka i wymusza odpowiednio dużą ilość główkowania, jak na tytuł tego kalibru.


Jak dla mnie ideał :)

Na temat Osadników z Catanu słyszałem same pozytywne opinie, więc o grywalność byłem spokojny - i nie zawiodłem się! Gra się na prawdę przyjemnie, element handlu jest zawsze zabawny i dodaje grze dużo grywalności. Bałem się tylko o oprawę graficzną, która na zdjęciach prezentowała się co najwyżej średnio. Na szczęście okazało się, że na żywo gra wygląda dwa razy lepiej: elementy mapy mają dużo szczegółów i ładne kolory, wykonanie jest solidne a całość miła dla oka. Jedynie karty postępu mogłyby być ładniejsze, a surowce lepiej by się prezentowały w formie np. drewnianych znaczników, niż małych kart. Ale to tylko detale, które nie zmieniają faktu, że gra jest rewelacyjna i zdecydowanie można ją polecić każdemu miłośnikowi gier wszelakich :)


Jak dla mnie ideał :)

Rebel dostanie ode mnie pochwałę i naganę. Pochwała należy się za ultra-szybką oraz kuloodporną przesyłkę. Szybciej się już na prawdę nie da! Czasami dłużej kupuję coś w tradycyjnym sklepie (przez ślamazarne kasjerki) niż w Rebelu :]
A nagana? nagana należy się za zbyt małą ilość zdjęć do Shadows over Camelot! Fakt, jest ich kilka ale w ogóle nie oddają prawdziwego piękna tej gry. Jest to jedna z najładniejszych gier jakie widziałem, więc nawet jak nie spodoba Ci się rozgrywa to zawsze będziesz mógł rozbudzać zazdrość w kolegach pokazując im tą grę :P
Ale to nie będzie konieczne, ponieważ rozgrywka jest ciekawa, dosyć nietypowa dzięki konieczność współpracy między graczami i faktycznie bardzo klimatyczna - gra wprost zachęca do odgrywania postaci!
Gra dostarcza świetnej zabawy z przyjaciółmi, a grać można nawet w dwie osoby... nam się nawet udało wygrać partię, mimo że nie było łatwo :)


Przed kupnem naczytałem się wiele opinii o Neuroshimie Hex i cóż mogę powiedzieć... cieszę się, że zwlekałem tak długo z kupnem aż wydano edycję 2.5. Nie wiem jakie były poprzednie wydania, ale to w pełni zaspokoiło moje oczekiwania i jest na prawdę solidne i dobrze się prezentujące. Szkoda trochę ilustracji na żetonach, ponieważ one akurat mogły być zdecydowanie lepsze.
Jeśli chodzi o samą rozgrywkę to po kilku rozegranych partiach... ma się tylko jeszcze większy głód na Neuroshime i chce się grać więcej i więcej. A to chyba najlepiej opisuje jakość i grywalność produktu :)


Paczka nadana błyskawicznie zaraz po tym, jak Rebel otrzymał dostawę, świetnie zapakowana a sama gra genialna. Czego chcieć więcej? :)


Radwin77

Liczba recenzji: 0

Hubert

Liczba recenzji: 145