Tomasz "Sołtys"

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Dobry, solidny produkt

Bardzo dobra gra dla grupy znajomych. Współpraca, nieraz poświęcenie w imię grupy, ale... równocześnie oszukiwanie, blefowanie i zdrada, która może się zakończyć upadkiem Camelotu.
Podoba mi się klimat gry (m.in. zwracanie się do graczy pseudośredniowiecznym językiem), staranne wykonanie plansz, figurki (szkoda, że nie są kolorowe tak jak to przedstawia karta postaci) oraz same zadania, które są zróżnicowane pod względem trudności, solowe, zespołowe. Na ich wykonanie ma wpływ również ilość graczy - im więcej tym łatwiej.
Do gry zniechęcać może dosyć obszerna instrukcja, ale po pierwszej rozgrywce jest już o wiele łatwiej. Tak czy siak przynajmniej jedna osoba w grupie powinna znać zasady na wylot a przynajmniej wiedzieć gdzie można je znaleźć w instrukcji.
Dla osób, które zagrają w nią kilka/kilkanaście razy staje się ona nudna i przewidywalna. Mogą one grać wg sprawdzonego systemu. Nie pomogą tutaj raczej urozmaicenia typu "giermek" (postać zaczyna bez swoich specjalnych właściwości).
Zastanowiłbym się też nad postacią "Zdrajcy". Dobry pomysł, ale w praktyce ma on ograniczone możliwości i też może grać "na pamięć".
Na koniec jeszcze dodam, że ani razu nie udało się mi zmieścić w 120 minutach. Rozgrywki trwały po ok. 3 godziny. Chyba było to spowodowane zbytnim "pseudośredniowiecznym rozgadaniem" :) oraz tym że graliśmy w 6-7 osób.

Podsumowując:

+ staranne wykonanie
+ klimat (przy odpowiedniej grupie grających)
+ początkowo gra jest interesująca
+ można w nią grać większą grupą (do 7 os.)

- po kilku/kilkunastu rozgrywkach gra staje się schematyczna
- nie do końca wykorzystany potencjał postaci Zdrajcy


Puffo

Liczba recenzji: 2

Pulaviak83

Liczba recenzji: 5