Verdun

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Dobry, solidny produkt

Zdania w grupie grającej są podzielone - części się podoba super, pozostali robią dobrą minę - sporo ataków, mało obron, ale przecież o to tu chodzi intrygach
Definiowane zestawy nie tak zbalansowane jak w podstawowej wersji, ale gra się dość przyjemnie. W końcu nie sztuka wygrywać z dobrymi kartami, ale wycisnąć to, co się da z tych które mamy (po atakach pozostałych gracz).
Karty ładne, ale cienkie - koszulkowanie obowiązkowe, ale możliwe w cienkich koszulkach, o ile chce się trzymać się w pudełku.


Dobry, solidny produkt

Przykładowe zestawy dają zbalansowaną rozgrywkę (taki był ich cel) zaś losowanie potrafi dać "interesujące" efekty (znaczy się połowa graczy wykorzystuje co się da, druga połowa jest sfrustrowana, co raczej jest zaletą).
Ładne wykonanie kart, choć są bardzo cienkie i bez zakoszulkowania ich szkoda. Niestety (lub stety - koszt) grubsze koszulki odpadają, jeśli chcę się trzymać karty w pudełku - miejsca wystarcza ledwo ledwo na karty w cienkich koszulkach.
Im więcej osób gra tym ciekawiej. O ile nie ma "myślicieli" gra jest dynamiczna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Posiadamy grę już ponad dwa lata i wciąż jest jedną z najczęściej używanych . Wprawdzie w dwie osoby, już doskonale znamy swoje strategię, dzięki czemu ukrycie postaci jest tylko pro forma (przynajmniej mnie się to udaje :), ale losowość talii nie pozwala się nudzić, szczególnie nie oszczędzając na Zdarzeniach. Nam najlepiej gra się w 4 osoby (co premiuje niektóre postacie).
Wykonanie jest przewspaniałe - dopracowane rysunki i świetne figry.
Tłumaczenie gry postronnym może być skomplikowane, ale podczas gry wszystko łatwo się wyjaśnia i nierzadko nowicjusz wygrywa daną partię.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Prezent dla 8latki sprawdził się wspaniale - wpierw wymęczyła rodziców, potem chrzestną a teraz dziadkowie próbują dotrzymać jej kroku.
A spostrzegawczy tata nie tylko nie musi już jej "dawać forów", tylko pilnować się, co by nie przegrać sromotnie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Otrzymałam w prezencie powyższy zestaw i już liczyłam ile "okazji" potrzebuję by zakupić resztę. Gra się świetnie zarówno z dziećmi (wzbogaca umiejętność opowiadania) jak i "młodymi dorosłymi", a nawet mama wyraziła chęć spróbowania.
Trzeba pamiętać jedynie o tym. by grono "sztywnych ścisłowców" nie przeważało w grupie, bo spowalnia to rozgrywkę :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Devone

Liczba recenzji: 0