Xandimar

Warszawa

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

3 użytkowników

Dobry, solidny produkt

Ciekawa gra RPG, w stosunku do której na początku miałem mieszane uczucia, a to ze względu na nienajlepsze wydanie kolejnej edycji Warhammera przez FFG (gdzie manewr z nietypowymi kostkami zastosowano po raz pierwszy). Co nie sprawdziło się w klasyku, tu sprawdza się poprawnie, by nie powiedzieć, że dobrze. Grałem we wszystkie poprzednie wersje Star Wars RPG i przyznaję, że dalej najlepsza dla mnie jest edycja West End Games. Wracając do wydania FFG:
Plusy
+ Wydanie, jakość podręcznika, szata graficzna,
+ Dynamiczny, filmowy i prosty system walki,
+ Rozbudowane profesje,
+ Spojrzenie na Star Wars od strony ludzi żyjących na krawędzi (czy to galaktyki czy prawa),
Minusy
- Bardzo mało ras obcych w podstawowym podręczniku (tylko 8, FFG ma co robić w dodatkach),
- Za małe różnice pomiędzy rasami.
- Na pełne informacje o Jedi trzeba poczekać jeszcze rok na wydanie „Force & Destiny”.


W porządku, bez rewelacji

Ta pozycja jest dobrym dodatkiem dla fanów Tieflingów. Podręcznik ma 32 strony i miękką oprawę i tą właściwie jedyne jego minusy. Otrzymujemy zarówno informacje pogłębiające wiedzę o rasie jak i standardowe dodatki , do których WoTC już nas przyzwyczaiło (featy, ścieżki plus jedno przeznaczanie epickie - Heir to the Empire). Po 2 strony są przeznaczone na każde źródło mocy (Arcane, Divine, Martial, Primal, Psionic) włącznie z pomysłami na postać Tieflinga w jego ramach. Przy zakupie tego podręcznika, podobnie jak przy Player's Handbook Races: Dragonborn, warto zastanowić się, ponieważ cena za stronę jest stosunkowo wysoka.


W porządku, bez rewelacji

Nad kupnem tej pozycji warto się poważnie zastanowić. Otrzymujemy 32 strony poświęcone nowej rasie 4 edycji a mianowicie Dragonborn. Ten podręcznik zawiera więcej informacji dotyczących pochodzenia, historii czy pogłębiających wiedzę o tej rasie niż czysto mechanicznych dodatków. Oczywiście znajdziemy także sekcję dotycząca nowych featów, ścieżek itd. Minusem jest miękka oprawa. Myślę jednak, że przy tej cenie należałoby dostarczyć co najmniej 2 razy więcej materiału.


Dobry, solidny produkt

Ogólnie bardzo dobry podręcznik. Zawiera wiele nowych elementów przeznaczonych specjalnie dla graczy i moim zdaniem jest pozycją niezbędną, jeśli Wasza kampania ma się odbywać w Eberronie. Doskonale uzupełnia się z drugim produktem do 4 edycji dla tego świata, a mianowicie Eberron Campaign Guide. W podręczniku znajdziecie opis 3 nowych ras (Changeling, Kalashtar, Warforged) oraz jednej całkowicie nowej profesji a mianowicie Artificer. Standardowo otrzymujemy także nowe ścieżki „Paragon” i przeznaczenia „Epickie”. Dodatkowo dużo miejsca przeznaczono na cechy szczególne Eberrona tj. Dragonmarks i Dragonmarked Houses. Minusem jest niezbyt obszerny rozdział dotyczący opisu świata.


Dobry, solidny produkt

Podręcznik opisuje bohaterów korzystających ze źródła Primal. Pojawiają się nowe opcje dla następujących profesji: Barbarian, Druid, Shaman i Warden. Standardowo jak w tego typu pozycjach pojawiają się nowe ścieżki, przeznaczenia epickie, featy, moce oraz rytuały. Dodatkowo jest część opisująca duchy natury oraz ich wpływ na postacie i świat D&D. Generalnie dużo mechaniki, jednak w odróżnieniu od innych tego typu pozycji, każdą profesję poprzedza rozdział traktujący o tym jak grać daną postacią.


Jerzy Bogusławski

Liczba recenzji: 28

Morgonn

Liczba recenzji: 34

Kakulus1

Liczba recenzji: 322

CEGLASTY

Liczba recenzji: 29

Shadowrun

Liczba recenzji: 416

Skie

Liczba recenzji: 106

Robert

Liczba recenzji: 1

Piotr

Liczba recenzji: 4

Mateusz

Liczba recenzji: 26

Jacek

Liczba recenzji: 1

Hex_6

Liczba recenzji: 20

Red5

Liczba recenzji: 19

NLoriel

Liczba recenzji: 137