yugolexx

Puławy

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Świetny klimat, prosta mechanika, wciągająca opowieść.
Gra się bardzo przyjemnie, choć oczywiście trzeba wziąć poprawkę na paragrafówki - trzeba je po prostu lubić. Ja bardzo lubię a Samotny Wilk - to klasa sama dla siebie.
Proste zasady, ciekawie opowiedziana historia, wartko poprowadzona akcja - tak, zdecydowanie gra godna polecenia.
Co prawda - żeby pozostać obiektywnym, faktycznie miejscami tłumaczenie nieco kuleje (ot dla przykładu, już na wejściu mamy Uleczanie jako jedną ze zdolności... trochę to takie niezgrabne, Uzdrawianie po prostu brzmi lepiej, ale może się czepiam ;)). Nie wpływa to bynajmniej na frajdę jakiej gra dostarcza. Dodatkowo - bardzo przyjemne wydane, należą się słowa uznania dla Copernicus Corporation :)
No i standardowo - REBEL.pl jak zwykle stanął na wysokości zadania, przesyłka pancerna, błyskawiczna, bezproblemowa :) Tak trzymać kochani :)

PS. porada dla początkujących - polecam zainwestować w zakładkę do książki :) Przydaje się kiedy wieczorem postanawiamy skończyć przygodę - można zapomnieć na którym paragrafie książkę zamknęliśmy ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Bleee!!! Fujjj!!!! :D Gra jest świetna :) Zasady pojęła od razu nawet moja 6-letnia siostra (co nie zmienia faktu że nie umiała blefować i oczywiście wygrałem :D:D:D), karty - co prawda, według mnie - mogłyby być nieco grubsze co zdecydowanie zwiększyłoby ich żywotność, ale z drugiej strony - nikt z nich nie będzie chyba strzelał :D Same paskudztwa na kartach są po prostu pasqdne i... takie właśnie mają być :D rysowane z humorem, sugestywne :) świetna sprawa, POLECAM!!!


Nie spodziewałem się że otrzymam towar w tak znakomitym stopniu spełniający moje oczekiwania, przypuszczenia. Jedyne co nie wprowadziło mnie w zdumienie to poziom usług Rebel... Paczka była zabezpieczona na wypadek wybuchu jądrowego (co nieco utrudniało dostanie się do upragnionej zawartości) natomiast prędkość jej poruszania się z Rebel do mojego domu klasyfikuje ją w czołówce myśliwców wielozadaniowych (pod tym względem na pewno paczki wysyłane przez Rebel są szybsze niż nasze sławne niedolatujące F-16 :D )
No ale do rzeczy. Juz samo pudełko robi wrażenie... Jest co wziąć do ręki. Ma się przynajmniej świadomość że pieniążki wydane na grę są odczuwalne :D Figurki były dla mnie prawdziwą radością... samo ich rozpakowywanie i oglądanie mogłoby być wystarczającą motywacją do wydania tej sumy... Wykonane są wyśmienicie, z wielką dbałością o szczegóły malowania... Owszem, wystąpiły u mnie wspominane tu już wcześniej mankamenty w postaci nie do końca prostych mieczy, czy też szkieletów ustawionych pod nieco dziwnym kątem do podłoża... niemniej jest to kwestia 20 minut pracy palcami i nadajemy figurkom pożądany wygląd. to naprawdę nic trudnego nawet dla laika.
Całkiem sensownie napisany jest zarówno zarys podstawowych zasad, jak i pierwsza przygoda, zaś dołączone zaawansowane zasady w stopniu absolutnie wystarczającym tłumaczą wszelkie niejasności adeptom na ścieżce RPG i D&D.
Nawet dołączone kostki (pełny komplet) jest całkiem milutki. Jednak jeśli ode mnie by to miało zależeć dałbym je wszystkie w jednym kolorze. (ale to tylko kwestia gustu)
Podsumowując, gra warta każdej wydanej na nią złotówki (a nawet więcej), zapewniająca solidne przygotowanie, wprowadzenie do RPG, jak również umożliwiająca "starym wyjadaczom" urozmaicenie swoich dotychczasowych sesji... nie ma to jednak jak przerzucenie się choćby raz z kartek i kapsli na mapki (klimatyczne i bardzo ulatwiające projektowanie lochów) oraz figurki...
Szczerze polecam każdemu niezdecydowanemu!


Otrzymałem mój podręcznik błyskawicznie (naprawdę wysyłka jest niemal natychmiastowa) i jestem bardzo zadowolony. Księga zgodnie z opisem ślicznie wydana, na papierze dobrej jakości, z pięknymi rysunkami. Po raz wtóry wgryzam się w magiczny świat Warhammera który nota bene był też systemem w którym stawiałem moje pierwsze RPG`owe kroki... Aby jednak zachować obiektywizm muszę wytknąć pewien zauważalny mankament... Księga zasad wyszczuplała, aczkolwiek nie pod względem merytorycznym (wręcz przeciwnie). Wydawca prawdopodobnie dla obcięcia kosztów (czy też z pobudek ekologicznych ;P ) oszczędzał papier i z żalem muszę powiedzieć iż podręcznik kiepsko nadaje się do nocnych sesji przy nikłym oświetleniu... Po prostu czcionka jest za mała... Niemniej, wprawni gracze na pewno poradzą sobie z takim problemem a ogólne wrażenie pozostaje niezatarte - podręcznik stoi na bardzo wysokim poziomie, tak samo jak obsługa klienta w sklepie Rebel.pl.
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych przygód w świecie Warhammera...


Mad Pablo

Liczba recenzji: 135

Maxio1982

Liczba recenzji: 411

Nerontj

Liczba recenzji: 94

Artonius

Liczba recenzji: 59

NLoriel

Liczba recenzji: 137

jedi_alan

Liczba recenzji: 192

Razarus the Abysswalker

Liczba recenzji: 13

Neerg

Liczba recenzji: 83

Kakulus1

Liczba recenzji: 322

Areinu

Liczba recenzji: 27

Abelson

Liczba recenzji: 41