sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu

Ostatnio dodane komentarze


Era Report: 2750

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 06.10.2017

Okazało się, że kupiłem ostatni egzemplarz. No to wam napiszę, że macie czego żałować. Era Report 2750 do Battletecha skupia się na Gwiezdnej Lidze. Jest to taki battletechowy Beleriand, albo Stara Republika, albo Stary Świat przed Chaosem. Gwiezdna Liga jest uniwersum samym w sobie, z typowymi dla Battletecha intrygami, salonowymi, korporacyjnymi i personalnymi gierkami, podanym w sobie gorących reaktorów, dziurawych kokpitów oraz subtelnych krytyków. Właściwie dla Catalyst Game Labs, przedstawiony świat jest w pełni wierny starym podręcznikom. Nie znajdziemy tu [podaj losowy kolor] Klingonów, czy Szturmowców. Mamy twardą politykę, konsekwentnie (choć z różnym skutkiem) realizowaną rozbudowę struktur Ligii i pieczołowicie pilnowaną przewagą ś.p. Hegemonii z Ziemią na czele. Liga nie jest tutaj budowana dla pokoju, ani rozwoju ludzkości. To tylko jej wypadkowe i to nie dotyczące wszystkich. Liga powstała dla zjednoczenia ludzkości i środki owego zjednoczenia nie musiały każdemu odpowiadać. Zakulisowe polityki, otwarta przemoc, korupcja, szantaż, ale też współpraca militarna, wygrywanie dla siebie lokalnych konfliktów, zabezpieczenie zagrożonych światów swych sąsiadów, korzyści finansowe, rozwój technologiczny. Jest to historia ukrytych wojen, nieoficjalnych sojuszy, wzajemnych oskarżeń oraz nie zawsze skutecznych interwencji Ligi. Nie mylcie jest z nudą: okręty wojenne padają na lewo i prawo, a Battlemechy składają się tysiącami. Totalna Wojna Reunifikacyjna oraz starcia pomiędzy głównymi graczami Sfery Wenętrznej wystarczą jako podkład na całe miesiące grania. Uniwersum jest zatem świetne oraz dobrze oddaje klimat Battletecha. Solidna czwórka to efekt pracy autorów z materiałem źródłowym, zebraniu i kompilacji wszystkich wątków fabularnych oraz postaci. Era Report 2750 jest podany w nieco encyklopedycznej formie. Historia, kalendarium, frakcje, postacie, dodatkowe zasady gry. Oczywiście nie spodziewałem się Potopu, ale konstrukcja książki nie pozwalała na właściwe rozpisanie bohaterów, czy (poza pierwszym rozdziałem) osadzenie ich w rozwoju fabuły i pokazanie roli w ważnych wydarzeniach. - nieco sucha, ekcyklopedyczna forma, - jeżeli nie znacie Battletecha, to niewiele zrozumiecie, - brak nowego ekwipunku i uzbrojenia (w końcu so stare czasy), + rewelacyjna historia, + realistycznie oddana historia politycznego i militarnego supermocarstwa, + dobry podkład pod scenariusze, + dodatkowe zasady zgodne z nowymi podręcznikami Time of War oraz Chaos Campaign.

0

Battletech: Campaign Operations

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 26.11.2016

CamOps to nowa książka z serii Core Rulebook, która robi tutaj za Przewodnik Mistrza Podziemi. Dostajemy system kampanijny, kompedium porozrzucanych po różnych scenariuszach zasad Total Chaos, wspaniały generator systemów gwiezdnych oraz instrukcje dla GMa: jak złożyć scenariusze w sensowną, nieliniową całość. Jak przedstawić kampanię narracyjnie, jak używać heksowych map planetarnych, jak nagradzać graczy, itd... Całość nie jest kalką każdego innego rozdziału dla Misiów Gry z każdego innego podręcznika. Nie dotyczy bowiem warstwy narracyjnej, a samej rozgrywki na makiecie, lub planszy.

0

Battletech: Interstellar Operations

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.07.2016

Core Rulebooks do Battletecha to dla mnie pozycja obowiązkowa. Interstellar to, w największym skrócie, jeszcze jeden woreczek z zasadami do klasycznego Battletecha, porządne rozpisanie wszystkich okresów uniwersum i występującego w nich ekwipunku oraz maszyn. Do tego dostajemy dwie nowe żetonówki: Stretegic battleforce (na poziomie podbijania planety) oraz Inner Sphere at War, będące grą 4x w uniwersum Battletecha. Książkę oceniam wysoko: druk, jakość okłądki i grafiki/zdjęcia zdecydowanie na plus. Zasady konstruowania i grania klasą Super-Heavy, mecho-samolotami w stylu Robotech, kosmicznych dronów, bombardowania orbitalnego (do poziomu grania w leju po bombie atomowej), itd... cieszą oko dopracowaniem i 100% zgodnością z klasycznymi zasadami Battletecha. Dla bardziej zaawansowanych Battletechowców na solaris7.pl przygotowaliśmy kilka prezentacji tej ksiażki.

0

Pokaż wszystkie (23)

Ostatnio zdobyte trofea

Bardzo mnie lubią!

10 osób polubiło Twoje komentarze

I speak English

Tytuł: Poliglota

Zakup gry wydanej w języku angielskim

Ja nie śpię

Tytuł: Ranny Ptaszek

Złożenie zamówienia między godziną 4:00 a 6:00

Jubileusz

Tytuł: Weteran

10 lat z REBEL.pl

Ktoś mnie obserwuje!

Pierwsza osoba obserwuje Twój profil

Liczy się wnętrze!

Zakup produktu z kategorii "Uszkodzone"

Mam tytuł!

Zdobycie pierwszego tytułu

Mam więcej niż kilka opinii... (20)

Tytuł: Skryba

Dodanie 20 komentarzy pod produktami

Pokaż wszystkie (11)