Kejben - recenzje

Tak niewiele kart, a tyle zabawy. Tak, gra jest szalenie losowa, ale ile przy tym frajdy, a że każda rozgrywka jest króka to nawet jak odpadniemy pierwsi to szybko zagramy kolejną partię. Zdecydowanie polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetny dodatek, któy wprowadza wiele nowego i trochę komplikuje zasady. Nowe potwory są szalenie wymagające, choć dla zbalansowania dostajemy artefakty i Su-Ling. Świetny dodatek, który nie ujmuje trudności tej rewelacyjnej grze.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Zdecydowanie jedna z moich ulubionych gier kooperacyjnych, szalenie trudna i dlatego satysfakcjonująca. Dodatkowo dla mnie bardzo klimatyczna i chętnie po nią sięgam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra, którą bardzo lubię, a któej wielu ludzi nie daje szansy. Karty rozdroży są świetne choć czasem hurtowo nie wchodzą, ale taki urok tej bardzo losowej gry. Klimat czułem podczas każdej z partii i jeszcze nieraz wrócę do gry.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna gra euro, łatwa i przyjemna, ale ni pozbawiona negatywnej interakcji. Zasady szalenie proste i o dziwo jak na euro czuć klimat, a wszystkie akcje mają logiczne wytłumaczenie. Zdecydowanie polecam, bo to zdecydowanie nie jest suche euro.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Przyznam szczerze, że mi sezon drugi przypadłdo gustu tak samo bardzo jak sezon pierwszy. Gra zdecydowanie inna ze zdecydowanie mniejszą ilością Pandemica w Pandemicu, ale nadal świetna... no i tryb Legacy na poziomie ekspert. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra idealna, ciekawa, z niesamowitym trybem legacy, dzięki któemu czujemy, że to co robimy ma konsekwencje i prowadzi nas do takiego lub innego zakończenia historii. Może to i gra jednorazowa, ale ilość spędzonych przy niej godzin sprawia, że wydane pieniądze szybko się zwracają w postaci radości z gry. Zasady na początku miłe i przyjemne, bo to pandemic, ale szybko zaczyna się to zmieniać. Polecam z czystym sercem.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mała rzecz a cieszy i pozwoli później odsprzedać dodatek bez żadnych strat (chociaż pytam się po co?) zestaw zawiera wszystko co może pojawić się w trakcie gry w dodatek. Polecam!


Bardzo dobry dodatek z nową mapą i "milionem" nowych kart różnego rodzaju. Świetne tematyczne połączenie z książkami Lovecrafta. Dla fanów EH zakup obowiązkowy.


Świetny dodatek wprowadzający poza nową mapą, także żetony skupienia i wiele różnych kart. Gra zdecydowanie zyskała na złożoności ale i na zabawie tym dodatkiem. DLa fanó Eldritcha must-have.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jeśli ktoś szuka gry imprezowej z klimatem to nie mógł lepiej trafić. Ogrom śmiechu podczas wygibasów przy planszy, dodatkowo wysoki poziom trudności przez co po każdej porażce chce się próbować znowu. No i niesamowite poczucie humoru twóców. Must-have jakich mało.


Bardzo dobra gra, świetnie wykonana o ciekawym temacie. Trochę zasad do opanowania i obmyślania swojej strategii więc dłuższy czas spędzony z grą jest zdecydowanie mile widziany. Jednak warto jest mieć taką grę dwuosobową w swojej kolekcji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna gra push your luck, gdzie odejście w odpowiedniej chwili sprawi, że wygrasz albo wygra ktoś inny. Fajne grafiki, ciekawe postaci i bardzo przystępny czas. Wykonanie również bomba. Polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Cudowna, prosta gra z rewelacyjnymi oryginalnymi ilustracjami. Kawał ciekawej gry, która przy sporej ilości kafli i kolejności wyboru zależnej od gracza, w ogóle się nie nudzi. Dobra dla wprowadzenia w planszówki, że o dzieciach i fanach Małego Księcia nie wspomnę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Pierwszy mały dodatek do Osadników i to taki, który zdecydowanie warto mieć. Za niewielkie pieniądzę dostajemy sporo kart i kilka nowości, które jednak nie utrudniają rozgrywki, a wręcz czynią ją przyjemniejszą. Zdecydowanie polecam.


Atlantydzi są pierwszą dodatkową frakcją do Gry Osadnicy: Narodziny Imperium i przyznam szczerze, że strasznie mnie rozczarowali, a gra nimi wyjątkowo skomplikowała grę. Zresztą może tylko tak mi się wydaje, ale szanse na wygraną nimi jakoś dziwnie niewielkie. Ogólnie jeśli ktoś chce mieć wszystko to można kupić, jeśli nie to można śmiało się wstrzymać.


Świetna gra dwuosobowa, bo od trzech osób czas który trzeba przeznaczyć na grę ulega niesamowitemu wydłużeniu i gra może wtedy męczyć. Na dwie osoby gra śmiga, frakcje są ciekawe i zróżnicowane, do tego proste zasady i można ryalizować. Ilość negatywnej interakcji niewielka (choć to zalezy od frakcji) więc nie powinna jakoś szczególnie przeszkadzać w grze.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo fajna lekka i przyjemna gra dla kociarzy i nie tylko. Pozwala rozwijac wyobraźnię przestrzenną i kombinowanie. Krótki czas gry i łatwe zasady zdecydowanie zachęcają.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo dobry dodatek z nową księgą opowieści i nowymi postaciami, złymi i dobrymi. W mechanice gry zmienia niewiele, więc ne wymaga spędzania multum czasu nad instrukcją, by opanować zmiany. Wykonanie jak zwykle wspaniałe. Tylko cena moż trochę zniechęcać, ale dla fanów Myszy zakup obowiązkowy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Może kolorystycznie i komponentowo gra nie zachęca, ale warto pominąć owo niezadowolenie, wgryźć się w instrukcję a potem już tylko grać w tą świetną eurogrę.