Kostuch - recenzje

Moja ocena: 5
Patrząc na kategorie gier euro, jest to świetna pozycja, godna polecenia. Gra zdecydowanie dla zaawansowanych graczy. Same zasady nie są może jakoś wybitnie skomplikowane, ale ilość powiązań pomiędzy akcjami, co jak na co wpływa jest naprawdę spora. Uważam, ze połączenie mechaniki z aplikacją oraz ubrania tego w taki temat i oprawę graficzną okazało się wielkim sukcesem. Wszystko ładnie się spina. Minusem jest na pewno czas rozgrywki, szczególnie na więcej niż 2 graczy, Jest to, oczywiście, coś z czym trzeba się liczyć przy tego typie gier. Trzeba być świadomym, że nie jest to gra dla dzieci czy niedoświadczonych graczy, bo może przytłoczyć.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Moja ocena: 5
Wspaniała gra pod każdym względem! Wielka szkoda, że nie będzie drukowana. Ci co nie zdążyli zakupić niech żałują (tak twierdzi mój mąż). :) ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Moja ocena: 3+
Początkowo miałam bardzo dobrą opinię o tej grze, ale teraz patrzę na nią bardziej krytycznie. Cały czas jest to dość solidne euro choć czasami kości doprowadzają do frustracji. Kiepski rzut może naprawdę pokrzyżować Ci plany i nie jestem pewna czy mechanizm kompensacyjny przewidziany w grze mityguje to. Poza tym, wydaje mi się, że niektórzy podróżnicy są mocniejsi, szczególnie ten, który nie płaci za akcje. Na plus zaliczam mechanizm kontraktów.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Moja ocena: 4
Całkiem ciekawe i sprytne podana wariacja na temat układania domina. Mamy tutaj dodatkowo mechanikę budowania budynków, które dodają nam rycerzy i wieże, które z kolei pomagają nam zdobywać punkty, pieniądze i zachęcają królową do odwiedzenia naszego dominium. Póki co, zagrałam jedynie w dwie osoby i gra chodzi całkiem dobrze. Myślę, że na 3-4 graczy jest bardziej interesująca, gdyż wybór kafli jest bardziej ograniczony. Nie mam porównania z Kingdomino, bo nie grałam w to. Z tego co wiem, Queendomino jest bardziej rozbudowane.


Moja ocena: 4
Daję grze solidną czwórkę. Zacznę od tego, co mi się nie spodobało w grze. Grając w 5 osób trochę mi się dłużyła, aczkolwiek wszyscy graliśmy w to wtedy pierwszy raz, więc to na pewni wpłynęło na płynność gry. Ogólnie grało się przyjemnie i z chęcią zagram w nią jeśli będzie okazja. Jest to ciekawa gra, na pewno ma fajny klimacik, choć nie należący do moich ulubionych.


Moja ocena: 4+
Dobra, solidna gra. Ciekawy mechanizm zagrywania bonusowych kart - troszkę minęło zanim zaskoczyłam o co dokładnie chodzi i jak robić kombosy. Gra daje dużo fajnych możliwości. Wykonanie jest fenomenalne (może oprócz drzewa o którym słyszałam różne opinie). Grafika jest przepiękna choć zwodnicza, bo sugeruje, że jest to gra dla dzieci, a w mojej opinii tak nie jest. Gra jest dość skomplikowana i istnieje bardzo dużo połączeń między kartami, co nie jest takie proste jak może się wydawać.Z pewnością z chęcią zagram w Everdell jeśli ktoś zaproponuje.


Moja ocena: 4
Solidny dodatek. Szwajcaria jest fajna na mniejszą ilość graczy (2-3), a Indie na większą (min.4). Obie plansze potrafią są dość ciasne i gra może dostarczyć niezłych emocji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Sami Jawa scavengerzy są okay ale to co jest najlepsze w tym zestawie to dodatek do IG-88, który robi z niego ultra-wymiatacza :)


Bardzo podoba mi się ulepszanie statków. Bardzo fajna jest tez ekonomia - trzeba umiejętnie zarządzać zdobytymi planetami. Gra promuje walkę i kto zacznie się szybciej bić ten ma większe szanse na zwycięstwo.
Minusem jest duża losowość przy eksploracji i czasem przy walce.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Absolutnie świetna gra! Klasyk klasyków! Co bardzo doceniam w tej grze to to, że potrafi zachęcić do grania ludzi, którzy nigdy nie grali w planszówki. Z mężem lubimy tę grę tak bardzo, że ostatnio kupiliśmy wersję dla dwóch osób. Czekamy na przesyłkę teraz. :)


Moja ocena: 4
Jest to solidny dodatek dla osób, którym ograła się podstawka i szukają urozmaicenia. Moim zdaniem nie jest konieczny. Mi wystarcza sama podstawka, bo uważam że jest super!


Moja ocena: 4
Jest to solidny dodatek dla osób, którym ograła się podstawka i szukają urozmaicenia. Moim zdaniem nie jest konieczny. Mi wystarcza sama podstawka, bo uważam że jest super!


Moja ocena: 5
Super gra! mam za sobą sporo partii, zarówno w samą podstawkę, jak i z dodatkiem (ten co dodaje fioletowe ludziki) i powiem szczerze, że uważam ze sama podstawka jest wystarczająca dla mnie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Moja ocena: 3
Gra jest okay, ale bez rewelacji jeśli chodzi o mechanikę. Duży plus za zabawne ilustracje i koty :)


Moja ocena: 5
Nie wiem czy można to nazwać grą, tak naprawdę. Widzę to raczej jako pewne ćwiczenie (może nawet metodę rehabilitacyjną w pewnych przypadkach) pod przykrywką gry. Otóż, mamy tutaj różne pytanie, począwszy od bardzo prostych po dość trudne, na przykład na temat twoich marzeń, rzeczy, których nie lubisz, które sprawiają ci przykrość lub trudność. Uważam, że ta 'gra' sprzyja zacieśnianiu więzów rodzinnych i pomaga w lepszym poznaniu członków swojej rodziny. Jednak jest pewien warunek - uważam, że trzeba podejść do tej gry na spokojnie, bez komentowania odpowiedzi w głupawy sposób. Grając w to miałam wrażenie, że pytania są tak naprawdę pewną pomocą, punktem startowym, który umożliwia otwarcie się, i jeśli rodzic potrafi to wykorzystać, to może dowiedzieć się czegoś ciekawego o swoim dziecku :)


Moja ocena: 5
Cóż mogę powiedzieć..To jest KLASYKA :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Moja ocena: 5
Co tutaj dużo mówić - po prostu świetna familijna gra :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Moja ocena: 5
Azul jest idealny w swojej prostocie. Gra płynie i jest bardzo elegancka. Bardzo przyjemnie się w nią gra! Zagrałam w 2 i 4 osoby. Dwuosobowa gra jest dość 'szachowa' - można dość dobrze zaplanować ruchy. Natomiast w 4 osoby już nie ma takiej możliwości.Jest więcej nieprzewidywalności. Tak czy inaczej, szczerze polecam grę.


Moja ocena: 4+
Jest to dobre, solidne euro. Fajnie pokazuje działanie rynku, popytu i podaży. Skaluje się całkiem dobrze . Na 2 graczy jest dość luźno, ale gra się przyjemnie. Na więcej graczy jest już duży ścisk na planszy i trzeba nieźle kombinować żeby zająć jak najlepsze pola. Jest to bardzo fajna gra i nie zgodzę się z innym komentującym, że jest to biedna wersja Terra Mystica (swoją drogą, nie lubię tej gry). Zakupiłam grę ze wspieramto.pl i muszę powiedzieć, że Czacha Games zawiedli mnie ogromnie jakością niektórych elementów. Kiedy zobaczyłam naklejki na elementy, to przeżyłam szok - były za małe o ponad połowę! Tragedia...


Moja ocena: 4
Jest to dobry, solidny produkt. Polecam do gry z dzieciakami, choć dorośli też mogą mieć z tego frajdę. Mam 2 wydanie z plastikowym podajnikiem i wygląda to naprawdę spoko.