Argallis - recenzje

Nie bez powodu 7CŚ Pojedynek uchodzi za jedną z lepszych gier dwuosobowych.
Mamy tu naprawdę ciekawą mechanikę, dynamiczną rozgrywkę i sporo interakcji.


Grę otrzymałam w pierwszym Mystery Boxie i bardzo mi się spodobała.
Jest to lekki, bardzo przyjemny tytuł - w sam na krótką rozgrywkę. Po zapoznaniu się z zawartością pudełka przygotowanie rozgrywki zajmuje chwilkę dzięki genialnej wyprasce (ciągle nie mogę wyjść z podziwu).
Grze zarzuca się dużą losowość - prawda, mnóstwo zależy od rzutów kośćmi, ale to do graczy należy konstrukcja kości, która pozwala wykorzystać losowość na ich korzyść.
Nie ma jednej słusznej drogi do zwycięstwa, więc każda rozgrywka może wyglądać zupełnie inaczej.
Dodatkowym plusem jest wygląd gry - ilustracje są piękne, a elementy doskonale do siebie pasują. No i ta wypraska!

Rebel, czekam na dodatek!


Znakomity pakiet! Gra świetnie nadaje się jako lżejsza opcja przy rodzinnym spotkaniu lub na imprezie. Mnogość dodatków pozwala zachować różnorodność każdej partii. A cena - wspaniała!


Mój uszkodzony egzemplarz był lekko zgnieciony z boku, co zupełnie nie przeszkadza w użytkowaniu, a jak się odpowiednio ułoży pudełko na półce, to nawet tego zagniecenia nie widać. A samych Tajniaków bardzo polecam!


Piotruś charakteryzuje się wysoką losowością i brakiem strategii. W Kotostrofie to się zmienia - możemy łączyć karty w pary na dwa sposoby, a niektóre pary dają efekty, które istotnie wpływają na zwiększenie szans na wygraną. Fajna gra dla dzieci, która na prostych zasadach nauczy je kombinowania, ale też ciekawe rozwiązanie na imprezę.


Z początku uważałam, że nie da się schować escape roomu do pudełka, jednak się myliłam. Cieszę się, że dałam Unclock! szansę.
W środku czekają na nas 3 zagadki, których poziom trudności stale rośnie. Trzeba wykazać się logicznym myśleniem, spostrzegawczością i nieszablonowym podejściem do problemów.
Pierwsze dwa scenariusze spokojnie przeszliśmy we dwoje, ale trzeci scenariusz nas zmęczył - więc tutaj polecam zebranie większej ekipy.


Przyjemna, szybka, bardzo dynamiczna karcianka. W zależności od graczy może być przesycona negatywną interakcją lub skupiać się na zbieraniu punktów i niewchodzeniu sobie w drogę. Karty są bardzo różnorodne i każda ma możliwość obrócenia rozgrywki o 180 stopni. Instrukcja i karty charakteryzują się humorystycznym wykonaniem. Mechanika jest bardzo prosta, pod ręką znajdują się karty pomocy, co w efekcie daje dużą łatwość wprowadzenia do gry nowych osób.


Rewelacyjna gra dla dwóch osób. Zasady są proste, a mnogość haseł i rozkładów kodów gwarantują dużą regrywalność. Świetny tytuł, który pozwala poznać sposób myślenia drugiej osoby.


Słyszałam o grze wiele dobrego, jednak pomimo to zdecydowanie przerosła moje oczekiwania!
Przede wszystkim gra posiada świetny klimat, jest niesamowicie regrywalna ze względu na różnorodność postaci, wrogów, kart i przebiegu tur. A ta różnorodność dodatkowo potęguje emocje - nie sposób przewidzieć, co nas czeka przy kolejnej odkrytej karcie. Jako gra kooperacyjna też sprawdza się dobrze, mamy tu całkiem sporo interakcji i wspólnego komponowania.
Nie wiem, jak mogłam kiedyś żyć bez tej gry.


Dla fanów kalamburów i Konceptu gra jest idealna. Sporo główkowania i wykorzystywania wyobraźni - możliwości ułożeń płytek jest mnóstwo.
Gra nadaje się też dla dwóch osób - zrezygnowaliśmy z punktów i po prostu czerpaliśmy przyjemność z odgadywania haseł.


Super sprawa dla fana SW. Pozostałym wystarczą klasyczne Dobble.


Świetnie się sprawdza w domu, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. W podróży już gorzej - można włożyć do walizki, ale podczas jazdy pociągiem pionki latają we wszystkie strony.


Świetna zabawa - niesamowicie rozwija kreatywność, daje okazję do wygłupów i wyzwala mnóstwo radości. Znakomita rozrywka bez ograniczeń wiekowych.


Przyjemna, leciutka gra rozwijająca spostrzegawczość, planowanie i kombinowanie. Małe pudełeczko nie zajmuje dużo miejsca na półce, za to sprawia dużo radochy.


Jak dla mnie ideał :)

Nauczanie przez zabawę w tym przypadku sprawdza się świetnie. Dla mnie ta kategoria okazała się trudna, często zadziwiały mnie prawdziwe daty powstawania wynalazków. Dzięki temu sporo zostało mi w głowie!


Uwielbiam tę grę! Wspaniałe rozwiązanie na imprezę.


Odświeżona wersja Dobble, która będzie miłym dodatkiem do kolekcji fana HP.


Mechanika z Ghost Stories została przeniesiona do świata fantasy i otrzymaliśmy Ostatni Bastion. Solidny tytuł kooperacyjny.


Dobry, solidny produkt

Gra jest niezwykle prosta i dostarcza naprawdę dużo zabawy. Jest świetnym rozwiązaniem, kiedy ma się ochotę na szybką grę, która nie wymaga długiego przygotowania. Pomimo prostoty gra wymaga od nas myślenia strategicznego - podłożenie świni drugiemu graczowi nie jest takie proste, a stanowi główną uciechę rozgrywki. Dodatkowo sporą losowość sprawia, że nie ma dwóch takich samych rozgrywek.
Spodziewałam się przyjemnej gry, ale i tak Bąbelsy bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.

Uwaga! Bąbelsy rozbijają małżeństwa! ;)


Jak dla mnie ideał :)

Porządnie wykonana i dobrze wyważona kość.