SrebrnyKot - recenzje

W porządku, bez rewelacji

Dobra gra dla fanów uniwersum WH 40K. Dla mnie jest zbyt chaotycznie opisana, do końca nie wiem w co wierzą mieszkańcy Imperium i z kim mają walczyć. Ciagle wzmiankowane jest Imperialne Credo, a nigdzie nie jest ono zaprezentowane (a przynajmniej nie znalazłem). Nielogiczności w opisach światów, które utrudniają zawieszenie niewiary kogoś, kto nie ma wiedzy o uniwersum.

Wydanie bardzo ładne, mechanika z wszelkimi zaletami i wadami mechaniki Warhammera.

Fanom WH 40K polecam w 100%, reszcie - nie za tę cenę i z małą szansą na rozszerzenia.


Dobry, solidny produkt

Jestem fanem Qin i Yggdrasill. W porównaniu z tymi pozycjami Keltia wypada blado. Podręcznik w całości czarno-biały, grafiki przeciętne. Setting niby ok, ale jednak brakuje smaczków, które odróżniałyby Keltię. Sama mechanika Furii czy zmienione nazwy Zalet i Wad to mało. Dlaczego nie ma przewag bojowych ze szkół fechtunku prowadzonych przez kobiety (fenomen w tamtych czasach)? Dlaczego nie ma nic o Skarbach Brytanii (klasyczny element legend quasiarturiańskich)?


Dobry, solidny produkt

Świetny setting, odwołujący sie do posthumanizmu i najnowszych idei SF. Mechanika mocno rozbudowana, dla jednych jest to wada (np. dla mnie, wolałbym coś wspierającego klimat, ale prostszego), dla innych zaleta.

Cyberpunk to przeszłość. Przyszłość to transhumanizm i nanopunk.


Dobry, solidny produkt

Fajna szata graficzna, fajny pomysł ukazany z "jajem" (jednak gra nie musi byc komedia). Pogromcy Duchow spotykaja korporacyjne życie!


Dobry, solidny produkt

Wick. Dość dobre odzworowanie mechanizmów feudalnego japońskiego społeczeństwa. Jak ktoś lubi zabawę w rozbudowę społecznośći w wydaniu RPG to polecam. Jak ktoś woli typowe awanturnicze przygody to nie jest to gra dla niego.


Jak dla mnie ideał :)

Sztuka epist... episto... epista... tfu, sztuka pisania listów nabrała nowego wymiaru (bynajmniej nie euklidesowego)!


Dobry, solidny produkt

Ciekawa gra, która konfrontuje graczy w jednej drużynie. Dodatkowo nazistowskie tajemnice - czy może byc bardziej nośny temat? ;-)


Jak dla mnie ideał :)

Lubiłem starego Wilkołaka. Bardzo lubiłem. Nowy Wiilkołak to zupełnie nowa gra (w przeciwieństwie do Wampira), zupełnie inny mit, zupełnie inna zabawa. Tak samo dobra, a może nawet lepsza.


W porządku, bez rewelacji

Opisy mocy ok, opisy ścieżek magicznych dość... średnie.


Dobry, solidny produkt

Ciekawe przedstawienie społeczności wampirów. W stosunku do Maskarady wygląda to naprawde lepiej. Mechanika nWoDu. Mi pasuje, jednak rzecz gustu.


W porządku, bez rewelacji

Ciekawy system na parę sesji oraz jako inspiracja.


Jak dla mnie ideał :)

Jedna z ciekawszych gier postapo, w jakie zdarzyło mi się grać i widzieć. Mocno bazuje na sztampie, ale zamienia to w plus. Dodanie paru ciekawych pomysłów nadaje interesującego szlifu i wybija tę grę ponad przeciętność.


Jak dla mnie ideał :)

Ciekawe rozszerzenie ras, masa nowego mięska mechanicznego. Polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Świetny opis kultur, bardzo fajne pomysły na przygody i motywy w grze. Dodatek trzyma poziom wszystkich dodatków do Wolsunga.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobry setting, łączący okultyzm z postapokalipsą. Ciekawa mechanika walki (chociaż ma parę potknięć, ale nie przeszkadzających w grze). Oprawa graficzna to najwyższa półka.


Nie spełnia moich oczekiwań :(

Bardzo dziwny wybór ras psów (gdzie owczarek niemiecki?), pomysł dobry na jednostrzał.


Dobry, solidny produkt

Dość ciekawy setting ukazujący postindustrialne i posthumanistyczne społeczeństwo w czasie apokalipsy. Mechanika nawet dobrze oddaje klimat gry.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobry system z dobrze opisaną kulturą Skandynawów z epoki. Polecam wszystkim miłośnikom sag.


W porządku, bez rewelacji

( światów jest opisanych bardzo po łebkach, właściwie nic ciekawego nie zaprezentowano. Parę nowych spraw mechanicznych jako tako broni dodatku.


Dobry, solidny produkt

Naprawdę mroczny i przejmujący setting, a jednocześnie daje możliwość zabawy w heroic fantasy. Oparty na sprawdzonej i lubianej mechanice, wiec nie powinno byc problemow z przystosowaniem grajacych do nowego swiata.