Dalmag

Olsztyn

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

1 użytkownik

Bardzo przyjemna gra. Zasady proste do wytłumaczenia w trakcie pierwszej rozgrywki (sprawdzone na nastolatkach, 40+, 60+). Ładne wykonanie, kafelki przyjemne w dotyku. Super sprawdziła się teraz na wakacjach, gdy graliśmy w plenerze. W karcianki nie mogliśmy grać z powodu wietrznej pogody za to w Azul graliśmy bezproblemowo. Gra dobrze "chodzi" na 2 jak i na 4 osoby, trochę szkoda, że maksymalnie tylko 4 osoby.


Jak dla mnie ideał :)

Fajna gra, naprawdę. Rozmiar mini, można zabrać wszędzie. Rozgrywka bardzo szybka, jest trochę główkowania. Zasady banalnie proste. Warto kupić i mieć pod ręką, dobra na wszelkie wyjazdy, gdy czas się dłuży i nie wiadomo co ze sobą zrobić ;)


Do zakupu skłoniła mnie tematyka, pamiętam grę mahjong na komputer, w którą grałam wiele lat temu. Bardzo ładnie wydana gra, ciężkie kamienie, które trzeba zdejmować ze stosu i budować swoje świątynie, bardzo przyjemne w dotyku. Zasady proste, łatwo wytłumaczyć nowym graczom w kilka minut. Rozgrywka przy 4 osobach zajmuje ok. godziny. Przy dwuosobowej rozgrywce w zasadzie każdy gracz bardziej skupia się na swojej planszy i swoich celach i dąży do zdobycia jak największej ilości punktów, nie kontrolując ruchów przeciwnika. Prze pełnej obsadzie jest więcej krzyżowania planów przez przeciwników i przeszkadzania sobie. Opcje dodatkowe smoki wprowadzają fajne urozmaicenie, aby zdobyć więcej punktów. Opcja z duchami - jakoś nie możemy ogarnąć i nie używamy. Ogólnie gra bardzo przyjemna i chętnie wyciągamy ją na stół, zwykle gramy wówczas całe popołudnie do późnego wieczora. Bardzo podoba się moim rodzicom (ok.70 lat), jest spokojna, taka do pogłówkowania, ale również jest trochę emocji, gdy przeciwnik sprzątnie sprzed nosa kamienie.


Bardzo dobra gra dla początkujących. Zasady przyswajalne w kilka minut, gramy rodzinnie z dziadkami (ok 70 lat). Ciężkie żetony przyjemnie obracać w palcach. Gra zajmuje nam ok. 50 min (w zależności jak długości myślenia/zastanawiania się nad ruchem graczy). Chętnie do niej wracamy i zwykle rozgrywamy kilka partii pod rząd, bo każdy chce się odegrać. W wersji na 2 osoby gra się krócej, do 30 minut.


Tajkoon

Liczba recenzji: 76

Ajlen

Liczba recenzji: 178

EwelinaC

Liczba recenzji: 64

Wyscigarz

Liczba recenzji: 96

Alextasha

Liczba recenzji: 72

Svvital

Liczba recenzji: 26

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

BIENIU84

Liczba recenzji: 31

Jacek Nowak

Liczba recenzji: 42

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 150

Spider_priv

Liczba recenzji: 83