Tajkoon

Nocny Marek

Wrocław

Obserwowani

20 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

17 użytkowników

Zobacz wszystkich

Dobry, solidny produkt

+ wizualnie, pychotka. Do tego ładna plastikowa zamykana wypraska do której wchodzą karty w koszulkach!
+ zasady dość proste, ale trzeba uważać (np. grając z moim niecierpliwym synem), żeby nie przegapić akcji dodatkowych, które się wykonuje po akcjach głównych. Odpala się je rzadko, więc łatwo przegapić, a czasem są istotne do realizacji planu
+ zasadniczo gra mało zależna językowo. Po angielsku trzeba przeczytać tylko karty akcji (dość proste słownictwo) i instrukcję. Reszta kart ma intuicyjną ikonografię
+ smyranie szarych komórek? Niby nic, ale jeśli chcesz dobrze wykorzystać kupione motki i zdążyć zrealizować specjalne zlecenie przed konkurentem - trzeba wysilić to, co pod czaszką.
+ ograniczone akcje i proste przełożenie zasobów na produkt dają niewielki downtime. Nawet przy mocno zamulającej osobie gra przebiega dość płynnie

Kilka drobiazgów
- losowość - niby średnia (losujesz 6 kart na market), ale czasem potrafi zablokować, bo czekasz na 2 kolory a wjechały pozostałe 4 ;-)
- nietypowe wymiary (kwadrat) kart dostępnych zasobów. Dla osoby pakującej wszystko w koszulki - zbrodnia ;-)
- mały minus za brak wersji jednakowych postaci. Niesymetryczne zdolności są OK, ale w pierwszej rozgrywce lepiej grałoby się jednakowymi zdolnościami. Zwłaszcza, że planszetki graczy są dwustronne - mechanicznie obie strony są takie same, różnią się graficznie.
- ładnie wyglądające miseczki na kupione wełenki są mało funkcjonalne - słabo widać jakie kolory mam na stanie. Szybko zarzuciliśmy je na poczet układania motków w stosiki zgodnie z tym co planowaliśmy sztrykować.
+/- minimalny element negatywny reprezentuje jedna akcja (2 szt.) - podrzucenie komuś kotka co blokuje akcję sztrykowania. Mam nieodparte wrażenie, że ktoś chciał dorzucić trochę smaku do rywalizacji, ale się spłoszył. Pozostaje niedosyt. Może to miejsce jakiś minidodatek w postaci dodatkowych kart akcji?


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Dobble to klasa sama w sobie. Tym razem w odsłonie Psiego Patrolu stanowi dodatkową zachętę dla młodych miłośników psich przygód do grania. Dorośli - cóż wreszcie będą musieli się nauczyć odróżniać Zumę od Marshalla, a może to był Skye?


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Gra przykuła moją uwagę warstwą wizualną. Wykonana z dużą dbałością o szczegóły, z dobrze wykonanymi znacznikami zasobów. Trochę szkoda, że wydawca nie pokusił się o dorzucenie znaczników monet i kompasów również w wersji niekartonowej.
Klimat rywalizacji o odkrycia i stanowiska - dobrze oddany w mechanice, podczas planowania akcji ciągle zerkamy jednym okiem co kombinują konkurenci. Jeśli zaplanujemy sekwencję bez marginesu błędu i alternatywy jedno posunięcie przeciwnika może zniweczyć misterny plan.
Regrywalność - duża, dzięki losowemu setupowi i kolejności kart artefaktów i przedmiotów oraz kafli.
Mechanika - trochę wprawy wymaga wypracowanie balansu między inwestycją w odkrywanie stanowisk / zakupem kart / postępem w badaniach głównej świątyni. Stąd gracze ograni będą mieli dość wyraźną przewagę nad nowicjuszami.
Zamulanie - w fazie ostatniego dnia pozostaje walka o każdy możliwy punkt, wtedy u graczy z tendencją do hiperoptymalizacji ruchów objawia się paraliż decyzyjny ;-)
Zasady - łatwe do wytłumaczenia, wiele elementów jest reprezentowana ikonografią na planszy i kartach / kaflach
Setup - zajmuje dłuższą chwilę ze względu na mnogość elementów. Wykorzystanie insertu lub nawet pudełek po sosach do pizzy znacznie go przyspiesza.
Generalnie - pozycja warta zakupu: miło smyra komórki mózgowe, dobrze wygląda na stole (a stołu wymaga dużego)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Dobry zamiennik dla kartonowych planszetek z oryginalnej gry. Miękkie, trwałe, dobrze wykonane. Po włożeniu do pudełka lepiej zapomnieć o domykaniu pokrywy, ale to niewielki mankament, chyba, ze jesteś ewidentnym pedantem - pozostaje zrobienie własnego insertu ;-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Mata z materiału przypominającego podkładkę pod myszkę. Zdecydowanie trwalsza od podstawowych kartonowych. Dobrze spasowana, zawiera miejsca na kamienie, żetony i świątynie.
Mankamentem, choć bardziej jest to kwestia pudełka gry niż samej maty, jest to, że po włożeniu maty pudełko się nie domyka do końca. Ale to mała cena za elegancję ;-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Svvital

Liczba recenzji: 26

Regrof1

Liczba recenzji: 72

Nightbomber

Liczba recenzji: 252

Mickq13

Liczba recenzji: 102

SebaZepp

Liczba recenzji: 125

Agasia

Liczba recenzji: 103

Lashana

Liczba recenzji: 42

Sylwia

Liczba recenzji: 12

Makaronelli

Liczba recenzji: 20

lukasz9309

Liczba recenzji: 20

Poncz

Liczba recenzji: 36

Wyscigarz

Liczba recenzji: 96

Michael199310

Liczba recenzji: 10

HKG_Gildia

Liczba recenzji: 36

Adrianos22

Liczba recenzji: 3

Mixthoor

Liczba recenzji: 29

Bartek

Liczba recenzji: 32

Alextasha

Liczba recenzji: 99

Sushi89

Liczba recenzji: 13

Maddie89

Liczba recenzji: 5

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Mattihau

Liczba recenzji: 21

Virus512

Liczba recenzji: 21

Pathosis3

Liczba recenzji: 6

Macz7

Liczba recenzji: 51

Yurcia

Liczba recenzji: 120

smallfemme

Liczba recenzji: 5

Slaby

Liczba recenzji: 8

Maddie89

Liczba recenzji: 5

kurdzio

Liczba recenzji: 2

Krl90

Liczba recenzji: 66

MDH1988

Liczba recenzji: 22

Sushi89

Liczba recenzji: 13

Dalmag

Liczba recenzji: 22

Vaapku

Liczba recenzji: 14

Argallis

Liczba recenzji: 127

janejones

Liczba recenzji: 6