Dwarfer

Gdynia

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

14 użytkowników

Zobacz wszystkich

Wydanie cudowne! W końcu mamy porządne wagoniki, większe karty i planszę. Piękne kolory i ilustracje. Do tego wszystkiego praktyczna wypraska i puszki na wagoniki. Cena wysoka ale i komponenty na wysokim poziomie plus dodatek USA 1910 w cenie. Jedyny minus to brak instrukcji od dodatku 1910.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Zero klimatu. Aczkolwiek rozgrywka nawet przyjemna. Cena uczciwa. Zasady banalne i łatwe do wytłumaczenia. Gra z serii mini więc idealna na podróże.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kolejna gra abstrakcyjna. Złożoność większa niż Splendor ale obie gry reprezentują ten sam aspekt. Czyli są to gry raczej jako "gate" do planszówek. Dla wyjadaczy raczej tytuł słaby.

Wykonanie - piękne i solidne.

O co chodzi w tej grze? Otóż zarządzamy tak na mapie (area control) aby zdobyć jak najwięcej korzyści. Blokujemy graczy swoimi pionkami itp. Walki w tej grze są raczej nieopłacalne i ogólnie "walka" to za duże słowo. Nie znajdziemy w tej grze intryg jak w tytule Gra o Tron. Nie będzie też widowiskowych walk i innowacyjnych mechanik. Zabraknie też nagłych zwrotów akcji. To jest taki lekki suchar z figurkami, które nijak się mają do prawdziwej ekspansji królestwa.

Aczkolwiek gra jest poprawna i dobra. To jest tytuł raczej do sprawdzenia, nie jako hit czy must have. Jest wiele lepszych tytułów z taką tematyką i mechaniką.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Instrukcja- wykonana bardzo dobrze, dużo klimatu, nawiązania historycznego itp. Po prostu czuć tę ekspedycję. Aczkolwiek po przeczytaniu do końca nie wiedziałem wszystkiego co i jak... trochę zła kolejność tłumaczenia zasad i do tego parę niezrozumiałości.

Rozgrywka - póki co nie porywa. Wykonanie swojej tury trwa jakieś 10 sekund i tak na przemian do końca gry czyli aż karty zejdą. Niby akcji/możliwości jest wiele ale i tak wszystko skłania się do eksploracji bądź nawiązania kontaktu z Indianami. Kombinacji na wykonanie tego wiele... ale skutek zawsze taki sam. Ogólnie to jest to typowe zarządzanie kośćmi. Losowość kości czasem potrafi zaboleć ale na szczęście jest akcja zamiany wyniku więc w praktyce nie jest źle... po prostu jesteśmy opóźnieni o jedną turę przez rzut (co nie jest to dużo).

Zakończenie gry- wyczerpanie się kart . Licznie punktów na koniec... katorga. Strasznie duże liczby do liczenia w pamięci. Inne gry mają usprawniony system liczenia punktów, albo notesik albo aplikacja albo żetony albo tor punktów. Natomiast w odkryciach dali nam tylko własną pamięć, zero notesika czy żetonów... a jest to słabe i przy 4 graczach robi się zamieszanie. Kto ma więcej tipi? Oj widzę jakiś remis, no to dzielimy... dobra kto ma ile gatunków z 4 kategorii i sumowanie... do tego wszystkiego teraz dodać punkty za eksploracje. Można łatwo się pomylić i zgubić. Powinien być notesik bez zwątpienia.

Wykonanie- CUUUDO! Więcej takich pięknych gier. Jakość imo też dobra... ala FFG. Co do koszulkowania kart, moim zdaniem nie ma potrzeby. Kart się nie maca na rękach tylko sobie leżą. Szanować to nic im się nie stanie.


REASUMUJĄC: Po grze w takim pudle i za taką cenę oczekiwałem czegoś więcej... nie mówię o komponentach ale o mechanice. Za mało się dzieje. Nie ma myślenia bo ruchy są oczywiste. Interakcji mało. Klimatu i przygody odkrywania niestety w ogóle nie czuć. Kostki reprezentują niby moją załogę, ludzi... oj ciężko było nam sobie to wyobrazić. Ale to może kwestia naszej płytkiej wyobraźni :P

PS: Moja dziewczyna stwierdziła sama, że gra ją nie porwała, a to dziwne bo ona świetnie się bawi przy Carcassonne i Ticket to Ride. Kolejny minus w moim odczuciu. Mimo tego wszystkiego gra na razie zostaje w kolekcji, bo jest śliczna i póki co mam ochotę w nią grać, a to najważniejsze (chęci :) ).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Najlepszy dodatek do SW! Dobrze wyważony.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

NLoriel

Liczba recenzji: 137

Roman

Liczba recenzji: 21

Wupio

Liczba recenzji: 23

CXM

Liczba recenzji: 65

Doris

Liczba recenzji: 267

Medeus

Liczba recenzji: 95

Mobitz

Liczba recenzji: 72

Zibist

Liczba recenzji: 62

Czincz

Liczba recenzji: 56

Dagna

Liczba recenzji: 79

Koniczyna17

Liczba recenzji: 66

Pawel_33

Liczba recenzji: 33

Gravediggie

Liczba recenzji: 29

Wazka

Liczba recenzji: 237